Miro Šmajda ( Max Jason Mai) 

Neoficiální fórum Mirových/Maxových fanoušků

Přihlásit se

Odsudeni

Odsudeni

Příspěvekod Jana » 23 led 2013, 00:20

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... cr6MNRFco#! Táto sa mi páči viac ako Nostalgia už z prvého počutia :) Jej atmosféra mi vyhovuje. :wink:
Uživatelský avatar
Jana
 
Příspěvky: 1885
Registrován: 21 bře 2010, 00:43

Re: Odsudeni

Příspěvekod Jana » 23 led 2013, 12:16

Áno Mirka táto je o 11 sekúnd dlhšia ako ukážka z Nostalgie. A ak sa správne domnievam je to kúsoček zo slohy (nábehu na refrén :roll:) a štipka z refrénu. Tak sa dá lepšie odhadnúť čo nás čaká a neminie. :wink: Melodické, dynamické, clivé - pre mňa môže byť. :) Som zvedavá či na CD bude aj smietka hudobného humoru ako to vnímam napr. z koncoviek od Bellamyho. :)
Uživatelský avatar
Jana
 
Příspěvky: 1885
Registrován: 21 bře 2010, 00:43

Re: Odsudeni

Příspěvekod ewilyn » 02 bře 2013, 22:24

dlho som rozmyslala, co napisat k tejto piesni...je pre mna textovo zaujimavejsia ako hudobne ...text je skutocne zaujimavy, hlbsi, nutiaci k zamysleniu...
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Re: Odsudeni

Příspěvekod Esti » 02 bře 2013, 23:00

Začala jsem vnímat text až po několikátém poslechu lépe ... zaujal mě refrén ... pak jsem se začala soustředit na celek - hudební proměny ve skladbě se mi líbí, muzika je taková nevtíravá, fajn :thumbup:
Uživatelský avatar
Esti Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 14 zář 2010, 21:56
Bydliště: Český Těšín

Re: Odsudeni

Příspěvekod kobitka » 10 bře 2013, 20:01

text se mi líbí ale po hudební stránce vůbec. Dokázala bych si ji představit spíš jako baladu, takže se těším až ji zahraje v akustické verzi.
kobitka
 
Příspěvky: 1182
Registrován: 19 úno 2010, 19:31

Re: Odsudeni

Příspěvekod Kaja » 27 bře 2013, 00:00

To je pesnička, do ktorej sa treba započúvať. Ako píšete, je zaujímavá najmä textom, ale páči sa mi aj hudobne, pristane jej aj tá časť, čo je v ukážke, oživuje ju to. Ten text v každom vyvoláva asi niečo iné, mne privoláva predstavu - niektorí múdri ľudia to popisujú ako špirálu, niektorí koleso, v ktorých sa točí ľudská história, vývoj, smerovanie ľudstva, ale tak isto jednotlivca - stále sa pohybujeme v zajatí podobných omylov a chýb, zlých a škodlivých rozhodnutí, ubližovaní a sebaubližovaní, stále sa snažíme o niečo nové - a dostávame sa späť do toho istého bodu, alebo veľmi podobného, pretože nevieme z toho vystúpiť von a niečo zmeniť. Až keď si to dokážeme uvedomiť, že nie okolnosti, alebo tí ostatní okolo :-) sú na vine, ale že prekážky nosíme v sebe, že musíme zmeniť svoj postoj, uhol pohľadu, model správania, podarí sa to, vieme sa posunúť niekam ďalej. Často jednotlivec, alebo generácia musí zlomiť to, čo zdedila, zbaviť sa toho, čo na ňu naniesli tí pred nimi. Ak to nepochopíme, nedokážeme sa oslobodiť, tak sa celé generácie bezmocne krútime v tom kolotoči, alebo celý život. :-)
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Odsudeni

Příspěvekod debbie » 27 bře 2013, 13:28

Tato skladba mě nabádá k zamyšlení...textově velmi povedená a když si to člověk promítne do reality, je na tom hodně pravdy. :thumbup: Hudebně mě zpočátku nejvíce zaujal refrén, ten je strhující, nádherný :thumbup: a až následně sloky, které jsem si musela naposlouchat a pochopit, co chtěl textař vyjádřit. Trochu jsem měla problém s mezihrou zpočátku ...nerozuměla jsem textu, protože hlas je poněkud zmodulovaný, ale teď již znám text, tak bez problému..Navíc mě mezihra baví, že tak trochu vybočuje a tak to je u mnoha Mirových skladeb. :thumbup: ..ráda si jí poslechnu a nepřeskakuju :D :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
debbie Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 1575
Registrován: 18 úno 2010, 10:58
Bydliště: litoměřicko

Re: Odsudeni

Příspěvekod ewilyn » 27 bře 2013, 21:35

ta medzihra sa paci v tejto skladbe najviac i mne :)
text je skutocne hlboky, nejednorozmerny a nuti k zamysleniu...no hudobne su pre mna Odsudeni taka "popoluska" alba....ani nazivo na koncertoch ma nejak zvlast nebere ...a vsimla som si, ze ani fans videa s touto piesnou az tak nerotuju ...
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Re: Odsudeni

Příspěvekod Kaja » 28 bře 2013, 11:04

Mne sa tá skladba páči, nielen kvôli textu, aj ten refrén, medzihra, sú výborné, takže drží ma spoľahlivo aj táto pieseň. :)
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Odsudeni

Příspěvekod Bára » 15 dub 2013, 16:50

Uživatelský avatar
Bára Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 7124
Registrován: 20 úno 2010, 16:57


Zpět na Odsúdení

cron