Miro Šmajda ( Max Jason Mai) 

Neoficiální fórum Mirových/Maxových fanoušků

Přihlásit se

Exkluzivní rozhovor s Mirem

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod kobitka » 12 úno 2011, 23:19

Tak jo já mám dneska rýpavou náladu tak budu pokračovat. Snad mně za to neukamenujete. Zrovna to filozofování o strachu je typická odpověď z knih východní filozofie. Takže já jsem trošku realisitčtější a spíš než z Mirovy hlavy je to názor který si někde přečetl a vzal ho za svůj. Přesně tak to na mně působilo už i při debatě na zmiňovaném koníku. Já neříkám, že je to špatné ani to neodsuzuju jen se mi nelíbí ta snaha o filozofování, když toho má tak málo odžitého. Příjde mi to takové moc přemoudřelé a s IQ to nemá nic společného. Ale co se týče debat o filozofii a smyslu života, tož to bych si s ním ráda pokecala. Ten rozhovor by možná trval i několik nocí(ve vší počestnosti samozřejmně). Na konec by jseme se pořádně porafali, protože bychom v podstatě mluvili o tom samém akorát každý jiným způsobem, takže by jsem se domluvili na tom, že jsme se na ničem nedomluvili.
kobitka
 
Příspěvky: 1182
Registrován: 19 úno 2010, 19:31

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod Kaja » 12 úno 2011, 23:31

kobitka píše:Tak jo já mám dneska rýpavou náladu tak budu pokračovat. Snad mně za to neukamenujete. Zrovna to filozofování o strachu je typická odpověď z knih východní filozofie. Takže já jsem trošku realisitčtější a spíš než z Mirovy hlavy je to názor který si někde přečetl a vzal ho za svůj. Přesně tak to na mně působilo už i při debatě na zmiňovaném koníku. Já neříkám, že je to špatné ani to neodsuzuju jen se mi nelíbí ta snaha o filozofování, když toho má tak málo odžitého. Příjde mi to takové moc přemoudřelé a s IQ to nemá nic společného. Ale co se týče debat o filozofii a smyslu života, tož to bych si s ním ráda pokecala. Ten rozhovor by možná trval i několik nocí(ve vší počestnosti samozřejmně). Na konec by jseme se pořádně porafali, protože bychom v podstatě mluvili o tom samém akorát každý jiným způsobem, takže by jsem se domluvili na tom, že jsme se na ničem nedomluvili.

Hej, ja by som si s ním tiež rada o mnohých veciach pokecala, keby bol čas, ale ja myslím, že by som sa s ním na väčšine vecí zhodla. ja tie knihy nečítam, ale svet vidím podobne. Že je to premúdrelé - nuž je to vec povahy. Niekto nemá potrebu sa takými vecami zaoberať, iný má. Ja súhlasím, že mnoho vecí môže prebrať z kníh, ktoré prečíta, ibaže už samotný fakt, že ich číta, a že ho to zaujíma, naznačuje, že proste má k tomu sklony, že o tom premýšľa a hľadá odpovede na svoje otázky, Na niečo príde premýšľaním, na niečo nachádza odpovede v knihách, ale musí sa s nimi stotožniť, aby ich prebral za svoje. predsa nepreberáš automaticky názory z každej knihy, ktorá sa Ti dostane do ruky. To, že toto práve číta, to znamená, že hľadá. Nie je to niekto, kto žije zo dňa na deň, ani niekto, kto je prakticky založený a stará sa o svoje pohodlie, ale je to niekto, ktorého takéto duchovno a filozofia zaujímajú. Myslím, že to súvisí aj s inteligenciou, pretože znakom inteligencie je aj zvedavosť a hľadanie, nepreberá automaticky to, čo je najdostupnejšie v jeho bezprostrednom okolí, neuspokojuje sa s tým, ale snaží sa urobiť si na veci vlastný názor.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod Esti » 12 úno 2011, 23:39

Kaja píše:
mari píše:
kobitka píše:Holky vy mně budete nenávidět ale mně se ten rozhovor moc nelíbí. Příjde mi to jako by měl odpovědi vyčtené z knížky. Na mně ty odpovědi působí strašně křečovitě a neosobně. Takhle odpovídají většinou vystudovaní filozofové a ne obyčejný člověk. Asi ty odpovědi upravili po novinářské stránce víc než bylo třeba.

Ja súhlasím , je to také neosobné .Na chatoch sa mi páči viac ako odpovedá :wink:

Nezdá sa mi to neosobné, väčšina tých otázok je položených veľmi zoširoka sú dosť všeobecné, preto na ne aj tak odpovedá. Jedna z typických vecí preňho je do každého rozhovoru napchať nejakú štatistiku :lol: , ale tak sú to jeho názory, ak sa chcel stručne vyjadriť, musel sa prispôsobiť otázkam. A v mnohých čatoch odpovedá na niektoré otázky veľmi podobne. Tento jeho štýl som si všimla už počas SS a zaujalo ma to. Vyplýva mi z toho, že má v týchto veciach dosť jasno, že nad nimi uvažuje a má svoj obraz sveta zafixovaný. Proste má svoju filozofiu. Jeho štýl uvažovania nie je zrovna tuctový a nie je charakteristický pre väčšinu tak mladých ľudí. Musel mať na to svoje dôvody. Je ďaleko zrelší ako ľudia v jeho veku, i keď paradoxne na mnohých pôsobí naivne. :)[/quote

:miro: má dobrý životní vzor a schopnost mu zřejmě naslouchat, něco se přiučit :wink:
Uživatelský avatar
Esti Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 14 zář 2010, 21:56
Bydliště: Český Těšín

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod Kaja » 12 úno 2011, 23:44

Esti píše: :miro: má dobrý životní vzor a schopnost mu zřejmě naslouchat, něco se přiučit :wink:

To ano.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod kobitka » 12 úno 2011, 23:55

Mně se na vás nejvíc libí jak jste ochotné se za Mira za každou cenu rvát a obhajovat ho snad až do rostrhání těla( správní fanoušci) :) . To já jsem línější a rači to nechám na něm .
kobitka
 
Příspěvky: 1182
Registrován: 19 úno 2010, 19:31

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod Kaja » 13 úno 2011, 08:22

kobitka píše:Mně se na vás nejvíc libí jak jste ochotné se za Mira za každou cenu rvát a obhajovat ho snad až do rostrhání těla( správní fanoušci) :) . To já jsem línější a rači to nechám na něm .

Tak to som. :lol: Ale ja si hlavne obhajujem svoje názory. Nehádam sa, to je rozdiel, iba diskutujem, argumentujem. :D Hovorím, ako to vidím ja. Ty si múdra a máš fajn názory, neviem, prečo si myslíš, že by sme Ťa mali ukameňovať :lol: , proste pozeráš na svet z nejakého iného uhla a inak posudzuješ niektoré veci ako ja. Ja nevravím, že mám pravdu, ja iba hovorím ako to vnímam. Vždy je to subjektívna vec, čo hovorím, resp. píšem. Popisujem svet ako ho vidím :D A vždy som ochotná robiť posuny vo svojich názoroch, ak ma niekto o niečom presvedčí. :D
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod zariva_kometka » 13 úno 2011, 10:06

Já osobně třeba o tom strachu to vím z hodin psychologie... Ale vedete tady zajímavou diskuzi :)
zariva_kometka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 3838
Registrován: 14 zář 2010, 19:52
Bydliště: Liberec

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod kobitka » 13 úno 2011, 13:31

Kaja píše:
kobitka píše:Mně se na vás nejvíc libí jak jste ochotné se za Mira za každou cenu rvát a obhajovat ho snad až do rostrhání těla( správní fanoušci) :) . To já jsem línější a rači to nechám na něm .

Tak to som. :lol: Ale ja si hlavne obhajujem svoje názory. Nehádam sa, to je rozdiel, iba diskutujem, argumentujem. :D Hovorím, ako to vidím ja. Ty si múdra a máš fajn názory, neviem, prečo si myslíš, že by sme Ťa mali ukameňovať :lol: , proste pozeráš na svet z nejakého iného uhla a inak posudzuješ niektoré veci ako ja. Ja nevravím, že mám pravdu, ja iba hovorím ako to vnímam. Vždy je to subjektívna vec, čo hovorím, resp. píšem. Popisujem svet ako ho vidím :D A vždy som ochotná robiť posuny vo svojich názoroch, ak ma niekto o niečom presvedčí. :D


jejda Kaji teď to vypadá, že jsem nějak naštvaná a chci se hádat ale to vůbec ne :) . Jak píšeš každý má svou pravdu a tu si bude hájit a s toho vyplývá, že pravda, je relativní věc. Mně šlo v podstatě hlavně o to, že z jeho pusiny takové vážné slova znějí spíš trošku směšně (a proto na něj někteří lidi reagují jak byk na červenou) protože na svůj věk toho prostě ještě moc neprožil, takže ty jeho slova jsou spíš teorie a praxe ještě trošku pokulhává. Ale až bude ve věku Jardy Duška nebo Květy Fialové, kteří se těmahle věcma taky zabývají, pak ho začnou brát vážně i lidi, kteří nemají tak citlivé dušičky. Ale co ať si mluví jak mu zobák narost, hlavně ať se těch zásad, které má drží a ve stresových situacích na ně nezapomíná
kobitka
 
Příspěvky: 1182
Registrován: 19 úno 2010, 19:31

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod adélka » 13 úno 2011, 15:19

kobitka píše:
Kaja píše:
kobitka píše:Mně se na vás nejvíc libí jak jste ochotné se za Mira za každou cenu rvát a obhajovat ho snad až do rostrhání těla( správní fanoušci) :) . To já jsem línější a rači to nechám na něm .

Tak to som. :lol: Ale ja si hlavne obhajujem svoje názory. Nehádam sa, to je rozdiel, iba diskutujem, argumentujem. :D Hovorím, ako to vidím ja. Ty si múdra a máš fajn názory, neviem, prečo si myslíš, že by sme Ťa mali ukameňovať :lol: , proste pozeráš na svet z nejakého iného uhla a inak posudzuješ niektoré veci ako ja. Ja nevravím, že mám pravdu, ja iba hovorím ako to vnímam. Vždy je to subjektívna vec, čo hovorím, resp. píšem. Popisujem svet ako ho vidím :D A vždy som ochotná robiť posuny vo svojich názoroch, ak ma niekto o niečom presvedčí. :D


jejda Kaji teď to vypadá, že jsem nějak naštvaná a chci se hádat ale to vůbec ne :) . Jak píšeš každý má svou pravdu a tu si bude hájit a s toho vyplývá, že pravda, je relativní věc. Mně šlo v podstatě hlavně o to, že z jeho pusiny takové vážné slova znějí spíš trošku směšně (a proto na něj někteří lidi reagují jak byk na červenou) protože na svůj věk toho prostě ještě moc neprožil, takže ty jeho slova jsou spíš teorie a praxe ještě trošku pokulhává. Ale až bude ve věku Jardy Duška nebo Květy Fialové, kteří se těmahle věcma taky zabývají, pak ho začnou brát vážně i lidi, kteří nemají tak citlivé dušičky. Ale co ať si mluví jak mu zobák narost, hlavně ať se těch zásad, které má drží a ve stresových situacích na ně nezapomíná


Kobitko, mně se ten rozhovor taky nelíbí, ale z jiného důvodu než Tobě. Miro dělal co mohl, hloupé jsou ty otázky. Ty autorky se tak snažily odlišit od bulváru, až to přepískly zase do druhého extrému. Ony se snažily zahrnout tam pomalu všechny problémy toho světa, a to vždycky jeden problém v jedné otázce. Přitom každý takový problém by vystačil na jeden celý rozhovor. Opravdu, někdy méně bývá více.
:miro: se opravdu snažil poctivě odpovědět na všechno, ale na většinu otázek mohl odpovědět jen všeobecně, jinak by byl směšný. Není ještě tak zkušený, aby mohl odpovídat na takové věci a nepůsobit přitom směšně, ale ty autorky si zřejmě myslí, že "sežral všechnu moudrost tohoto světa. " Miro si to určitě nemyslí, ale je vidět, že je chytrý, když se mu podařilo z těch otázek opravdu se ctí vybruslit. :thumbup: :thumbup:
adélka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 999
Registrován: 19 úno 2010, 21:27
Bydliště: Praha

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod Henrieta » 13 úno 2011, 17:59

Mne sa ten rozhovor páči, nič proti nemu nemám, ale ja som v podstate takéto odpovede aj čakala, nijaké iné, lebo ja mám Mira už tak zmapovaného z toľkých rozhovorov, že už približne viem ako bude reagovať na čokoľvek. To by sa ho museli opýtať niečo veľmi konkrétne, aby som netušila odpoveď a ako vieme on na konkrétne otázky neodpovedá príp. odpovedá zase veľmi nekonkrétne. Čo sa týka tých východných filozofií, tak mne sa zdá, že on podľa toho aj žije alebo teda aspoň sa snaží, to ale nie je také jednoduché žiť s tým. Neviem, či ste niekto o tom čítali, ja som pred asi 2 rokmi čítala asi 5 takých knižiek asi od 2 až 3 autorov a to je teda dosť ťažké čítanie na pochopenie, aj viackrát to treba čítať a pomaly, vracať sa k veciam a pod. Ono je to vlastne taký návod na dokonalý život, resp. hľadanie kľúča k dokonalému šťastiu a vraj, keď sa niekomu podarí pochopiť to a aj previesť do praxe tak má vyhraté, vezie sa na šťastnej vlne a žije si dokonalý život. V skratke - treba si ujasniť čo vlastne naozaj chcem a po čom túžim a ísť za tým a keď to naozaj veľmi, veľmi chcem, tak sa mi to podarí. Ak nie, tak som toto veľmi nechcela, ale chcela som niečo iné. Zároveň tam treba ešte dodržiavať ďalšie iné presne stanovené pravidlá a človek sa potom automaticky bez problémov vezie na šťastnej vlne. Tie pravidlá sa treba naučiť a striktne ich dodržiavať. Potom aj môžem využívať úplnú slobodu a nezávislosť bez nejakého postihu ako mi to vyhovuje (napr. ak sa rozhodnem, že chcem mať 50 milencov súčasne, nie je to problém, ak budem dodržiavať tieto pravidlá a budem dokonale spokojná - to bol taký extrém :D :D )
Henrieta
 
Příspěvky: 1885
Registrován: 22 lis 2010, 12:24

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod Sidney » 13 úno 2011, 19:21

Mne sa tie odpovede zdaju normalne, scitani ludia, co pripadne pozeraju rozne dokumenty, vsetci takto odpovedaju. Teraz myslim, takto nepubertalne a nemusia byt stari ako Morlor z Neverending Story :mrgreen: Ja som tam v diskusii navrhla polozit mu otazku - romsky problem na Slovensku... Mozno nabuduce. Nie su vsetky temy len o "mobiloch" a rozbijani vztahov (nedavno riesene par dne na fore)...
Napriklad ja mam rada historiu (mozno som ju mala aj studovat) a minule sme sa s kolegom bavili o vojne v Galii a podobne...
Nedavno som pozerala Norimbersky proces s nacistami, proste ludi zaujimaju aj taketo veci a potom mozno posobia pri otazkach na najake celostotove problemy a podobne akoby to vycitali z encyklopedie, avsak nemusi to tak byt. 8) 8) 8)
A ani si nemyslim, ze to zalezi na vyske IQ... Niekto moze mat napriklad gymnazium a iny vysoku a vacsi prehlad o svete ma prave ten prvy menovany.
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod Esti » 14 úno 2011, 07:51

Henrieta píše:Mne sa ten rozhovor páči, nič proti nemu nemám, ale ja som v podstate takéto odpovede aj čakala, nijaké iné, lebo ja mám Mira už tak zmapovaného z toľkých rozhovorov, že už približne viem ako bude reagovať na čokoľvek. To by sa ho museli opýtať niečo veľmi konkrétne, aby som netušila odpoveď a ako vieme on na konkrétne otázky neodpovedá príp. odpovedá zase veľmi nekonkrétne. Čo sa týka tých východných filozofií, tak mne sa zdá, že on podľa toho aj žije alebo teda aspoň sa snaží, to ale nie je také jednoduché žiť s tým. Neviem, či ste niekto o tom čítali, ja som pred asi 2 rokmi čítala asi 5 takých knižiek asi od 2 až 3 autorov a to je teda dosť ťažké čítanie na pochopenie, aj viackrát to treba čítať a pomaly, vracať sa k veciam a pod. Ono je to vlastne taký návod na dokonalý život, resp. hľadanie kľúča k dokonalému šťastiu a vraj, keď sa niekomu podarí pochopiť to a aj previesť do praxe tak má vyhraté, vezie sa na šťastnej vlne a žije si dokonalý život. V skratke - treba si ujasniť čo vlastne naozaj chcem a po čom túžim a ísť za tým a keď to naozaj veľmi, veľmi chcem, tak sa mi to podarí. Ak nie, tak som toto veľmi nechcela, ale chcela som niečo iné. Zároveň tam treba ešte dodržiavať ďalšie iné presne stanovené pravidlá a človek sa potom automaticky bez problémov vezie na šťastnej vlne. Tie pravidlá sa treba naučiť a striktne ich dodržiavať. Potom aj môžem využívať úplnú slobodu a nezávislosť bez nejakého postihu ako mi to vyhovuje (napr. ak sa rozhodnem, že chcem mať 50 milencov súčasne, nie je to problém, ak budem dodržiavať tieto pravidlá a budem dokonale spokojná - to bol taký extrém :D :D )


:thumbup:
Uživatelský avatar
Esti Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 14 zář 2010, 21:56
Bydliště: Český Těšín

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod kobitka » 14 úno 2011, 11:42

Henrieta píše:Mne sa ten rozhovor páči, nič proti nemu nemám, ale ja som v podstate takéto odpovede aj čakala, nijaké iné, lebo ja mám Mira už tak zmapovaného z toľkých rozhovorov, že už približne viem ako bude reagovať na čokoľvek. To by sa ho museli opýtať niečo veľmi konkrétne, aby som netušila odpoveď a ako vieme on na konkrétne otázky neodpovedá príp. odpovedá zase veľmi nekonkrétne. Čo sa týka tých východných filozofií, tak mne sa zdá, že on podľa toho aj žije alebo teda aspoň sa snaží, to ale nie je také jednoduché žiť s tým. Neviem, či ste niekto o tom čítali, ja som pred asi 2 rokmi čítala asi 5 takých knižiek asi od 2 až 3 autorov a to je teda dosť ťažké čítanie na pochopenie, aj viackrát to treba čítať a pomaly, vracať sa k veciam a pod. Ono je to vlastne taký návod na dokonalý život, resp. hľadanie kľúča k dokonalému šťastiu a vraj, keď sa niekomu podarí pochopiť to a aj previesť do praxe tak má vyhraté, vezie sa na šťastnej vlne a žije si dokonalý život. V skratke - treba si ujasniť čo vlastne naozaj chcem a po čom túžim a ísť za tým a keď to naozaj veľmi, veľmi chcem, tak sa mi to podarí. Ak nie, tak som toto veľmi nechcela, ale chcela som niečo iné. Zároveň tam treba ešte dodržiavať ďalšie iné presne stanovené pravidlá a človek sa potom automaticky bez problémov vezie na šťastnej vlne. Tie pravidlá sa treba naučiť a striktne ich dodržiavať. Potom aj môžem využívať úplnú slobodu a nezávislosť bez nejakého postihu ako mi to vyhovuje (napr. ak sa rozhodnem, že chcem mať 50 milencov súčasne, nie je to problém, ak budem dodržiavať tieto pravidlá a budem dokonale spokojná - to bol taký extrém :D :D )


No co se týče knih ala návod na šťastný život typu Tajemství, Abrahámovo učení... tak je to pěkná blbost a vymývaní mozků, které podléhnou jen hodně zoufalí lidi( i když zrovna Lucka Bílá svého času Knihu Tajemnství taky dost vehementně propagovala). Ono nejde jen o to něco dodržovat a doufat v to, že se stane zázrak ale taky je pro to nutné něco udělat a ne si jen každý den dokola opakovat " tak a teď budu bohatá, najdu místo na plném parkovišti..." je to mnohem složitější záležitost než jak se popisuje v těhle bracích, jejimž autorům nejde o nic víc než vydělat na prodeji co nejvíce peněz. A je až z podivem kolik lidí se v poslední době k těmhle metodám přiklání a podléhá tomu. Hold lidi baží po úspěchu a mají pocit, že když nejsou bohatí tak jako jejich sousedé, tak jsou nuly o které nemá nikdo zájem. Přitom jediná zaručená věc na štěstí je věřit sám sobě protože to jak se cítíte vidí i ostatní. A pokud jim dáte najevo, že jste ušlápnuté chudinky, tak potom se podle toho budou k vám chovat. V tohmle případě jde taky o karmu a pokud je vám osudem dáno, že nebudete nikdy bohatí a slavní, tak i kdyby jste dodržovali co koliv s toho co se v těhle knihách píše, tak osud nezmněníte. To co máte mít k vám v ten správný komanžik příjde ale musíte trošku zabojovat.
kobitka
 
Příspěvky: 1182
Registrován: 19 úno 2010, 19:31

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod Sidney » 14 úno 2011, 12:19

kobitka píše:
Henrieta píše:Mne sa ten rozhovor páči, nič proti nemu nemám, ale ja som v podstate takéto odpovede aj čakala, nijaké iné, lebo ja mám Mira už tak zmapovaného z toľkých rozhovorov, že už približne viem ako bude reagovať na čokoľvek. To by sa ho museli opýtať niečo veľmi konkrétne, aby som netušila odpoveď a ako vieme on na konkrétne otázky neodpovedá príp. odpovedá zase veľmi nekonkrétne. Čo sa týka tých východných filozofií, tak mne sa zdá, že on podľa toho aj žije alebo teda aspoň sa snaží, to ale nie je také jednoduché žiť s tým. Neviem, či ste niekto o tom čítali, ja som pred asi 2 rokmi čítala asi 5 takých knižiek asi od 2 až 3 autorov a to je teda dosť ťažké čítanie na pochopenie, aj viackrát to treba čítať a pomaly, vracať sa k veciam a pod. Ono je to vlastne taký návod na dokonalý život, resp. hľadanie kľúča k dokonalému šťastiu a vraj, keď sa niekomu podarí pochopiť to a aj previesť do praxe tak má vyhraté, vezie sa na šťastnej vlne a žije si dokonalý život. V skratke - treba si ujasniť čo vlastne naozaj chcem a po čom túžim a ísť za tým a keď to naozaj veľmi, veľmi chcem, tak sa mi to podarí. Ak nie, tak som toto veľmi nechcela, ale chcela som niečo iné. Zároveň tam treba ešte dodržiavať ďalšie iné presne stanovené pravidlá a človek sa potom automaticky bez problémov vezie na šťastnej vlne. Tie pravidlá sa treba naučiť a striktne ich dodržiavať. Potom aj môžem využívať úplnú slobodu a nezávislosť bez nejakého postihu ako mi to vyhovuje (napr. ak sa rozhodnem, že chcem mať 50 milencov súčasne, nie je to problém, ak budem dodržiavať tieto pravidlá a budem dokonale spokojná - to bol taký extrém :D :D )


No co se týče knih ala návod na šťastný život typu Tajemství, Abrahámovo učení... tak je to pěkná blbost a vymývaní mozků, které podléhnou jen hodně zoufalí lidi( i když zrovna Lucka Bílá svého času Knihu Tajemnství taky dost vehementně propagovala). Ono nejde jen o to něco dodržovat a doufat v to, že se stane zázrak ale taky je pro to nutné něco udělat a ne si jen každý den dokola opakovat " tak a teď budu bohatá, najdu místo na plném parkovišti..." je to mnohem složitější záležitost než jak se popisuje v těhle bracích, jejimž autorům nejde o nic víc než vydělat na prodeji co nejvíce peněz. A je až z podivem kolik lidí se v poslední době k těmhle metodám přiklání a podléhá tomu. Hold lidi baží po úspěchu a mají pocit, že když nejsou bohatí tak jako jejich sousedé, tak jsou nuly o které nemá nikdo zájem. Přitom jediná zaručená věc na štěstí je věřit sám sobě protože to jak se cítíte vidí i ostatní. A pokud jim dáte najevo, že jste ušlápnuté chudinky, tak potom se podle toho budou k vám chovat. V tohmle případě jde taky o karmu a pokud je vám osudem dáno, že nebudete nikdy bohatí a slavní, tak i kdyby jste dodržovali co koliv s toho co se v těhle knihách píše, tak osud nezmněníte. To co máte mít k vám v ten správný komanžik příjde ale musíte trošku zabojovat.


Vies kolko takych knih robime v robote :mrgreen: Vplyv mesiaca na cloveka, duchariny, knihy o vztahoch, o stasti a pobobne... :evil:
Pochybujem, ze Miro cita hentake knihy... A v takych knihach sa nepise o bezdomovcoch, eutanazii, ci interupcii, hlade a o matkach, ktore zabiju narodene dieta. Na to proste ma kazdy clovek svoj nazor. Teda aspon by ho mal mat... :)
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: Exkluzivní rozhovor s Mirem

Příspěvekod Henrieta » 14 úno 2011, 13:46

Sidney píše:
kobitka píše:
Henrieta píše:Mne sa ten rozhovor páči, nič proti nemu nemám, ale ja som v podstate takéto odpovede aj čakala, nijaké iné, lebo ja mám Mira už tak zmapovaného z toľkých rozhovorov, že už približne viem ako bude reagovať na čokoľvek. To by sa ho museli opýtať niečo veľmi konkrétne, aby som netušila odpoveď a ako vieme on na konkrétne otázky neodpovedá príp. odpovedá zase veľmi nekonkrétne. Čo sa týka tých východných filozofií, tak mne sa zdá, že on podľa toho aj žije alebo teda aspoň sa snaží, to ale nie je také jednoduché žiť s tým. Neviem, či ste niekto o tom čítali, ja som pred asi 2 rokmi čítala asi 5 takých knižiek asi od 2 až 3 autorov a to je teda dosť ťažké čítanie na pochopenie, aj viackrát to treba čítať a pomaly, vracať sa k veciam a pod. Ono je to vlastne taký návod na dokonalý život, resp. hľadanie kľúča k dokonalému šťastiu a vraj, keď sa niekomu podarí pochopiť to a aj previesť do praxe tak má vyhraté, vezie sa na šťastnej vlne a žije si dokonalý život. V skratke - treba si ujasniť čo vlastne naozaj chcem a po čom túžim a ísť za tým a keď to naozaj veľmi, veľmi chcem, tak sa mi to podarí. Ak nie, tak som toto veľmi nechcela, ale chcela som niečo iné. Zároveň tam treba ešte dodržiavať ďalšie iné presne stanovené pravidlá a človek sa potom automaticky bez problémov vezie na šťastnej vlne. Tie pravidlá sa treba naučiť a striktne ich dodržiavať. Potom aj môžem využívať úplnú slobodu a nezávislosť bez nejakého postihu ako mi to vyhovuje (napr. ak sa rozhodnem, že chcem mať 50 milencov súčasne, nie je to problém, ak budem dodržiavať tieto pravidlá a budem dokonale spokojná - to bol taký extrém :D :D )


No co se týče knih ala návod na šťastný život typu Tajemství, Abrahámovo učení... tak je to pěkná blbost a vymývaní mozků, které podléhnou jen hodně zoufalí lidi( i když zrovna Lucka Bílá svého času Knihu Tajemnství taky dost vehementně propagovala). Ono nejde jen o to něco dodržovat a doufat v to, že se stane zázrak ale taky je pro to nutné něco udělat a ne si jen každý den dokola opakovat " tak a teď budu bohatá, najdu místo na plném parkovišti..." je to mnohem složitější záležitost než jak se popisuje v těhle bracích, jejimž autorům nejde o nic víc než vydělat na prodeji co nejvíce peněz. A je až z podivem kolik lidí se v poslední době k těmhle metodám přiklání a podléhá tomu. Hold lidi baží po úspěchu a mají pocit, že když nejsou bohatí tak jako jejich sousedé, tak jsou nuly o které nemá nikdo zájem. Přitom jediná zaručená věc na štěstí je věřit sám sobě protože to jak se cítíte vidí i ostatní. A pokud jim dáte najevo, že jste ušlápnuté chudinky, tak potom se podle toho budou k vám chovat. V tohmle případě jde taky o karmu a pokud je vám osudem dáno, že nebudete nikdy bohatí a slavní, tak i kdyby jste dodržovali co koliv s toho co se v těhle knihách píše, tak osud nezmněníte. To co máte mít k vám v ten správný komanžik příjde ale musíte trošku zabojovat.


Vies kolko takych knih robime v robote :mrgreen: Vplyv mesiaca na cloveka, duchariny, knihy o vztahoch, o stasti a pobobne... :evil:
Pochybujem, ze Miro cita hentake knihy... A v takych knihach sa nepise o bezdomovcoch, eutanazii, ci interupcii, hlade a o matkach, ktore zabiju narodene dieta. Na to proste ma kazdy clovek svoj nazor. Teda aspon by ho mal mat... :)

No veď ja nehovorím, že to funguje, sama som to na sebe nevyskúšala :D, len sa mi proste zdá, ako keby Miro sa podľa toho choval, ale to môže byť náhoda. A tam sa ani nehovorí, že sa má bažiť po úspechu a peniazoch, skôr naopak, má sa ísť za cieľom a robiť všetko pre to a to už potom automaticky príde. Cesta je cieľ. :wink: A nepochybujem, že spisovatelia v dnešnej dobe píšu pre peniaze. Iste, keby sme vedeli nájsť kľúč ku šťastiu a bolo by to také jednoduché, všetci by sme boli šťastní.
A ako sa píšu horoskopy a podobné veci viem, lebo známa robí v jednom vydavateľstve a práve má na starosti písanie týchto vecí a môžem povedať, že nie je to žiadna veštica ani astrologička ani nič podobné. :mrgreen: :mrgreen:
Henrieta
 
Příspěvky: 1885
Registrován: 22 lis 2010, 12:24

PředchozíDalší

Zpět na Četli jsme...

cron