Miro Šmajda ( Max Jason Mai) 

Neoficiální fórum Mirových/Maxových fanoušků

Přihlásit se

"Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod Bára » 07 led 2011, 21:47

mari píše:
Bára píše:Adélko, a napadá tě někdo :?: Trošku schopní (Hrůza) si sotva píšou sami pro sebe a to ostatní je opravdu slabota. Já když nad tím přemýšlím, tak bych jako třetí singl dala Scény. To je přesně o nich - o týhle společnosti, kam se dostal. Pravda je, že by to asi těžko trávili a minulo by se to účinkem :D Asi by to nikdo nehrál :evil:

Súhlasím , je tam super aj text , aj hudba a rockeri by konečne , dúfam , uznali , že nenapísal iba cukrovinky pre cmukiny
Právě proto bych se je pokusila za každou cenu prodat :!: Protože snad takovou cestou se chce ubírat :roll: Jako předzvěst věcí budoucích :wink:
Uživatelský avatar
Bára Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 7124
Registrován: 20 úno 2010, 16:57

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod adélka » 07 led 2011, 21:53

mari píše:
Bára píše:Adélko, a napadá tě někdo :?: Trošku schopní (Hrůza) si sotva píšou sami pro sebe a to ostatní je opravdu slabota. Já když nad tím přemýšlím, tak bych jako třetí singl dala Scény. To je přesně o nich - o týhle společnosti, kam se dostal. Pravda je, že by to asi těžko trávili a minulo by se to účinkem :D Asi by to nikdo nehrál :evil:

Súhlasím , je tam super aj text , aj hudba a rockeri by konečne , dúfam , uznali , že nenapísal iba cukrovinky pre cmukiny


Báro, já jsem vyrostla na folku, blues a podobných žánrech, ale i rocku, jaký produkoval ETC s Mišíkem, Michal Prokop atd. a tam jsou skoro všechny texty silné - Mišík třeba zhudebnil texty Kainara, V. Merta, Hutka, později Plíhal, Nohavica - ti všichni měli texty o "něčem." Já jsem nějaký klasický pop a podobné žánry nikdy neposlouchala, tam ty texty opravdu jsou o ho..nu.
A třeba ti Nightwork, kteří jsou teď v ČR tak populární, mají texty aspoň vtipné, totéž Chinaski, skupina Kryštof má texty vážnější, ale taky hezké. Dneska se žádá v textech vtip, ironie, nadsázka, nikdo nemá chuť řešit vážně třeba zneužívání žen, mizení lidí atd a když už, tak s nějakou nadsázkou, vtipem. Miro by si měl ujasnit, jestli chce skládat politicky angažované texty, nebo rockové.
adélka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 999
Registrován: 19 úno 2010, 21:27
Bydliště: Praha

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod adélka » 07 led 2011, 21:55

Bára píše:Adélko :thumbup: , hele náhodou takovej Festival politický písně by v dnešní době byl docela dobrej :lol: :lol: :lol: Témat by bylo :!: Tehdy to bylo asi monotématický, dneska by měli těch témat :shock: :lol: :lol: :lol:


Tak témat by opravdu bylo dost, ale je možné, že by pak ten festival radši rychle zrušili, tak jako např. všechny skutečně investigativní pořady ve všech televizích.
adélka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 999
Registrován: 19 úno 2010, 21:27
Bydliště: Praha

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod mari » 07 led 2011, 22:02

adélka píše:
mari píše:
Bára píše:Adélko, a napadá tě někdo :?: Trošku schopní (Hrůza) si sotva píšou sami pro sebe a to ostatní je opravdu slabota. Já když nad tím přemýšlím, tak bych jako třetí singl dala Scény. To je přesně o nich - o týhle společnosti, kam se dostal. Pravda je, že by to asi těžko trávili a minulo by se to účinkem :D Asi by to nikdo nehrál :evil:

Súhlasím , je tam super aj text , aj hudba a rockeri by konečne , dúfam , uznali , že nenapísal iba cukrovinky pre cmukiny


Báro, já jsem vyrostla na folku, blues a podobných žánrech, ale i rocku, jaký produkoval ETC s Mišíkem, Michal Prokop atd. a tam jsou skoro všechny texty silné - Mišík třeba zhudebnil texty Kainara, V. Merta, Hutka, později Plíhal, Nohavica - ti všichni měli texty o "něčem." Já jsem nějaký klasický pop a podobné žánry nikdy neposlouchala, tam ty texty opravdu jsou o ho..nu.
A třeba ti Nightwork, kteří jsou teď v ČR tak populární, mají texty aspoň vtipné, totéž Chinaski, skupina Kryštof má texty vážnější, ale taky hezké. Dneska se žádá v textech vtip, ironie, nadsázka, nikdo nemá chuť řešit vážně třeba zneužívání žen, mizení lidí atd a když už, tak s nějakou nadsázkou, vtipem. Miro by si měl ujasnit, jestli chce skládat politicky angažované texty, nebo rockové.

On to určite vo svojom veku ako politické angažovanie nemôže cítiť ...Nezažil tú dobu , čo ty ... Myslí , inak svojou (naivnou ? ) dušou ....
Uživatelský avatar
mari
 
Příspěvky: 4670
Registrován: 19 úno 2010, 22:32

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod adélka » 07 led 2011, 22:06

mari píše:
adélka píše: Báro, já jsem vyrostla na folku, blues a podobných žánrech, ale i rocku, jaký produkoval ETC s Mišíkem, Michal Prokop atd. a tam jsou skoro všechny texty silné - Mišík třeba zhudebnil texty Kainara, V. Merta, Hutka, později Plíhal, Nohavica - ti všichni měli texty o "něčem." Já jsem nějaký klasický pop a podobné žánry nikdy neposlouchala, tam ty texty opravdu jsou o ho..nu.
A třeba ti Nightwork, kteří jsou teď v ČR tak populární, mají texty aspoň vtipné, totéž Chinaski, skupina Kryštof má texty vážnější, ale taky hezké. Dneska se žádá v textech vtip, ironie, nadsázka, nikdo nemá chuť řešit vážně třeba zneužívání žen, mizení lidí atd a když už, tak s nějakou nadsázkou, vtipem. Miro by si měl ujasnit, jestli chce skládat politicky angažované texty, nebo rockové.

On to určite vo svojom veku ako politické angažovanie nemôže cítiť ...Nezažil tú dobu , čo ty ... Myslí , inak svojou (naivnou ? ) dušou ....

On to určitě tak necítí, já se Vám jen snažím vysvětlit, co na Mirových textech asi dráždí ty recenzenty, z nichž někteří možná ještě Festivaly politické písně pamatují.
adélka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 999
Registrován: 19 úno 2010, 21:27
Bydliště: Praha

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod Sidney » 07 led 2011, 22:10

Dalsi singel by mal byt Sceny, Pod vodou je Baby na druhu. :roll: :roll: :roll:
Ja nechapem, co tie texty tak riesia, existuje hromada milion krat horsich textov.
Ale take srandovnejsie texty maju ludia radi, to je pravda. Ale napriklad mojmu kolegovi sa text k Vrazdam pacil, ze je pekny.
A zvysok obcanov z mojho okolia tie texty neriesi... A najviac sa im paci LF a Sceny. Tak asi to by mohla byt dalsia cesta, zhodou okolnosti tam su tie texty OK. Neviem, ale mne sa Miro zda na take vazne a zlozite texty moc mlady, mozno by mal mat trochu optimistickejsie texty,ako napriklad BJ - Have a nice day... smutne a vazne pri baladach. Ale ja mam texty v prd..... hudba musi byt dobra.
No a este cosi pozitivne, dnes Baby na Ocku a vcera MTV, mama mi referovala... :D
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod gemini » 07 led 2011, 22:12

To máte těžký. Jestli se za kvalitu považuje nicneříkající odrhovačka When I am standing on my head - nebo bláboly, co teď zpívá "písničkář" Jan Burian (před pár dny jsem slyšela perlu o obyčejné nebo normální holce nebo jak to bylo, fakt děs) - to Mirovy texty jsou proti tomu perly. Mně se líbí, co napsal, ale přesto od něj čekám ještě víc.
gemini
 

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod kobitka » 07 led 2011, 23:44

No ono jde taky o to, že Miro je ještě mladé ucho, co toho moc neprožilo a proto jsou jeho texty takové najivní. Takže já myslím, že žádné velké zázraky nemůžeme čekat ani na druhým CD. Možná by měl odhodit tu svoji paličatost a sehnat si na spolupráci nějakého fakt dobrého textaře, který by mu poradil jak na to a na hudbě by měl nechat zapracovat i zbytek kapely jako to udělalu u Trosek a Scén. Neříkám, že mu skládání nejde ale když bude pokračovat pořád v tom svým zaběhnutym stylu, tak další fanoušky bude na svou stranu horko těžko získávat.
kobitka
 
Příspěvky: 1182
Registrován: 19 úno 2010, 19:31

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod Kaja » 07 led 2011, 23:52

adélka píše: Báro, já jsem vyrostla na folku, blues a podobných žánrech, ale i rocku, jaký produkoval ETC s Mišíkem, Michal Prokop atd. a tam jsou skoro všechny texty silné - Mišík třeba zhudebnil texty Kainara, V. Merta, Hutka, později Plíhal, Nohavica - ti všichni měli texty o "něčem." Já jsem nějaký klasický pop a podobné žánry nikdy neposlouchala, tam ty texty opravdu jsou o ho..nu.
A třeba ti Nightwork, kteří jsou teď v ČR tak populární, mají texty aspoň vtipné, totéž Chinaski, skupina Kryštof má texty vážnější, ale taky hezké. Dneska se žádá v textech vtip, ironie, nadsázka, nikdo nemá chuť řešit vážně třeba zneužívání žen, mizení lidí atd a když už, tak s nějakou nadsázkou, vtipem. Miro by si měl ujasnit, jestli chce skládat politicky angažované texty, nebo rockové.


Áno, to teraz v textoch letí, to som si všimla. Ale nie každému je to vlastné. Miro nejakú iróniu a nadsázku nikde v textoch nemá, on to proste tak necíti, nevcíti sa do toho tak. Ale trošku odľahľiť sa tie texty môže naučiť a iste sa naučí a myslím, že hlavne by sa mal vyhnúť tomu zovšeobecňovaniu. Ja, naopak, mu verím jeho texty (asi preto, že som tiež bola v jeho veku taký idealista - a myslím, že ešte stále nie som celkom normálna :lol: ), som za to, aby si všímal pripomienky, snažil sa niektorým veciam vyhnúť a viac sa s tým pohral, ale nechcem, aby mu písal texty niekto iný. To už nebude jeho, to bude ďalšia konvička alebo čosi podobné na scéne.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod Kaja » 07 led 2011, 23:54

Sidney píše:Dalsi singel by mal byt Sceny, Pod vodou je Baby na druhu. :roll: :roll: :roll:
Ja nechapem, co tie texty tak riesia, existuje hromada milion krat horsich textov.
Ale take srandovnejsie texty maju ludia radi, to je pravda. Ale napriklad mojmu kolegovi sa text k Vrazdam pacil, ze je pekny.
A zvysok obcanov z mojho okolia tie texty neriesi... A najviac sa im paci LF a Sceny. Tak asi to by mohla byt dalsia cesta, zhodou okolnosti tam su tie texty OK. Neviem, ale mne sa Miro zda na take vazne a zlozite texty moc mlady, mozno by mal mat trochu optimistickejsie texty,ako napriklad BJ - Have a nice day... smutne a vazne pri baladach. Ale ja mam texty v prd..... hudba musi byt dobra.
No a este cosi pozitivne, dnes Baby na Ocku a vcera MTV, mama mi referovala... :D

Super, že ho hrajú. No Scény by som chcela - a klip z toho. Konečne by ukázal tým, čo stále vyrývajú, že robí iba popík pre 15 - tky.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod Kaja » 08 led 2011, 00:02

mari píše: Vraždy sa mi zdajú odlišné od ostatných ...Ako by to písal niekto iný ....
Trosky sú všeobecne poňaté , ale dá sa pekne domyslieť , čo tým chcel povedať...Mohol by spievať -
Neberte drogy - lebo to škodí...
Len pracuj pekne - budeš sa mať lepšie ...
Nikomu nezáviď - mal si sa viac snažiť ... :lol:
Asi by to mal opísať takto polopate , jednoducho , bez metefor , aby to všetci pochopili , aj tí menej chápaví recenzisti ... :roll:
Neverím , že si nebola vyrobenááááá pre mňaáááá - takto sa to má :?:

Ono je jasné, mari, čo tým chcel povedať. Až príliš jednoducho jasné - preto hovorím o zovšeobecňovaní. To je ako keď Ti napíšu na cigarety, že fajčenie škodí zdraviu. Každý tomu rozumie, ale každý to má vieš kde, pretože keď je to všade napísané, stáva sa to frázou a stráca to nejakú údernosť a presvedčivosť. Inými slovami, nevyvolá to emócie, nezamyslíš sa nad tým, nič. Je to proste všeobecne známy fakt. Preto treba voliť ten jazyk ináč, aby sa dostal do hlavy a do srdca, aby to nešlo mimo Teba, tak som to myslela. Použiť niečo, čo v Tebe vyvolá veľmi konkrétne obrazy, alebo čo je tak od veci, že sa nad tým zamyslíš. Vtedy to má silu. Témy sú pekné, iba to treba dotiahnuť.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod Jana » 08 led 2011, 00:15

gemini píše:To máte těžký. Jestli se za kvalitu považuje nicneříkající odrhovačka When I am standing on my head - nebo bláboly, co teď zpívá "písničkář" Jan Burian (před pár dny jsem slyšela perlu o obyčejné nebo normální holce nebo jak to bylo, fakt děs) - to Mirovy texty jsou proti tomu perly. Mně se líbí, co napsal, ale přesto od něj čekám ještě víc.

Možno preto ho posudzujú tak prísne. :wink:
Uživatelský avatar
Jana
 
Příspěvky: 1885
Registrován: 21 bře 2010, 00:43

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod Jana » 08 led 2011, 00:18

Kaja píše:
mari píše: Vraždy sa mi zdajú odlišné od ostatných ...Ako by to písal niekto iný ....
Trosky sú všeobecne poňaté , ale dá sa pekne domyslieť , čo tým chcel povedať...Mohol by spievať -
Neberte drogy - lebo to škodí...
Len pracuj pekne - budeš sa mať lepšie ...
Nikomu nezáviď - mal si sa viac snažiť ... :lol:
Asi by to mal opísať takto polopate , jednoducho , bez metefor , aby to všetci pochopili , aj tí menej chápaví recenzisti ... :roll:
Neverím , že si nebola vyrobenááááá pre mňaáááá - takto sa to má :?:

Ono je jasné, mari, čo tým chcel povedať. Až príliš jednoducho jasné - preto hovorím o zovšeobecňovaní. To je ako keď Ti napíšu na cigarety, že fajčenie škodí zdraviu. Každý tomu rozumie, ale každý to má vieš kde, pretože keď je to všade napísané, stáva sa to frázou a stráca to nejakú údernosť a presvedčivosť. Inými slovami, nevyvolá to emócie, nezamyslíš sa nad tým, nič. Je to proste všeobecne známy fakt. Preto treba voliť ten jazyk ináč, aby sa dostal do hlavy a do srdca, aby to nešlo mimo Teba, tak som to myslela. Použiť niečo, čo v Tebe vyvolá veľmi konkrétne obrazy, alebo čo je tak od veci, že sa nad tým zamyslíš. Vtedy to má silu. Témy sú pekné, iba to treba dotiahnuť.

:thumbup:
Uživatelský avatar
Jana
 
Příspěvky: 1885
Registrován: 21 bře 2010, 00:43

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod Henrieta » 08 led 2011, 12:39

Kaja píše:
Sidney píše:Dalsi singel by mal byt Sceny, Pod vodou je Baby na druhu. :roll: :roll: :roll:
Ja nechapem, co tie texty tak riesia, existuje hromada milion krat horsich textov.
Ale take srandovnejsie texty maju ludia radi, to je pravda. Ale napriklad mojmu kolegovi sa text k Vrazdam pacil, ze je pekny.
A zvysok obcanov z mojho okolia tie texty neriesi... A najviac sa im paci LF a Sceny. Tak asi to by mohla byt dalsia cesta, zhodou okolnosti tam su tie texty OK. Neviem, ale mne sa Miro zda na take vazne a zlozite texty moc mlady, mozno by mal mat trochu optimistickejsie texty,ako napriklad BJ - Have a nice day... smutne a vazne pri baladach. Ale ja mam texty v prd..... hudba musi byt dobra.
No a este cosi pozitivne, dnes Baby na Ocku a vcera MTV, mama mi referovala... :D

Super, že ho hrajú. No Scény by som chcela - a klip z toho. Konečne by ukázal tým, čo stále vyrývajú, že robí iba popík pre 15 - tky.

Scény sú véľmi dobré a aj tie Trosky, to si môžem púšťať aj 10 x za sebou, ale asi rádiá by to nehrali. Ale keby sa k scénam urobil klip, možno skôr hudobné stanice by to hrali. Lenže on si musí dobre rozmyslieť ku čomu spraví klip, z dôvodu financií. Pre mňa texty nie sú až také podstatné, načo dobrý text, keď hudba je blbá, tak to ani neriešim.
Henrieta
 
Příspěvky: 1885
Registrován: 22 lis 2010, 12:24

Re: "Čo sa týka lásky"- oficiálne recenzie

Příspěvekod Franci » 08 led 2011, 12:44

Lilie píše:Za mě: radši jeho VLASTNÍ, i třeba trochu naivní text, než nějaký DOKONALÝ, do kterého dal své srdce někdo jiný..... :wink:

Súhlasím. A myslím, že sa to časom zlepší... Zabudnutí a Vraždy, sú tak trochu o zvieratách, on mal psíka, ktorého našiel na smetisku a potom mu zomrel. Nemá to s tým nejaký súvis? Mne sa jeho texty páčia, ale nie všetkým rozumiem.
Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11

PředchozíDalší

Zpět na Četli jsme...

cron