Miro Šmajda ( Max Jason Mai) 

Neoficiální fórum Mirových/Maxových fanoušků

Přihlásit se

Program

Re: Program

Příspěvekod debbie » 19 čer 2010, 09:39

Kaja píše:
fanusicka píše:ešte som vám zabudla napísať malú pikošku k počasiu :lol: ako ste si všimli, tak aj včera bolo škaredo a upršano. Ale pre istotu som mala oblečené letné tričko (iba na ramienka, keby náhodou bolo teplo), na to som hodila bolerko a bundu sa mi podarilo narvať do kabelky, až ju nemusím držať v ruke. Celá vytešená dorazím do Martina, bolo tam celkom teplo, ale ako sa blížila šestnásta hodina, tak začalo svietiť slnko 8) áno, vážne, nežartujem! tak som zhodila bolerko, narvala ho do kabelky, ktorú som potom len tak tak zapla. Počas celého koncertu na nás svietilo slnko a ako Miro dospieval a zišiel z pódia začalo poprchať. Nelialo, iba tak poprchalo, ale všetci vyťahovali dáždniky. Ja som sa utekala schovať pod taký prístrešok, veď kým som v tej narvatej kabelke našla také niečo ako dáždnik, už by som bola dávno premočená. A aj sa ochladilo, tak som sa obliekla, ale za chvíľu opäť prestalo pršať. Keby mi toto niekto povedal, že na hodinu výjde slnko a ako sa to strapaté rozlúči s publikom, že začne pršať, neverila by som tomu. :lol:

To je úžasné. Dúfam, že sa to vydarí aj dnes kamarátom v Čechách. :D


Tak to vypadá , že :miro: ovládá nejen naše srdce, ale i počasí :shock: neskutečný to úkaz :thumbup:
Uživatelský avatar
debbie Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 1575
Registrován: 18 úno 2010, 10:58
Bydliště: litoměřicko

Re: Program

Příspěvekod Jarka » 19 čer 2010, 10:02

To je pravda, do Brumova sebou přivlekl vichřici a liják :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jarka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 1784
Registrován: 18 úno 2010, 10:49
Bydliště: ostravsko

Re: Program

Příspěvekod Sidney » 19 čer 2010, 10:04

Hej mate pravdu, v slovenskych radiach sa hraje plno sh.tov, ale najma od slovenskych interpretov. Ak :miro: skonci pri slovenskom pope, tak bude tam, kde vsetci ostatni, zdalo sa mi, ze ma na viac ako na slovensky popik. Bol zaujimavy tym, ze je iny, ale zda sa, ze sa zacina prisposobovat. Chodur nespieva cesky a ma to v.... Plno ludi na ziadne festivaly nechodi a kupuje si cdcka. Ak chce spievat len pre ludi na festoch tak v pohode... Len ci to bude stacit a dokedy hlavne? Skonci tam, kde vsetci ostatni superstaristi ako Cmorik a spol. Btw: Cmorik spieva po nasom a z radii ho takmer nepocujem a to je na scene par rokov. Nevadi, dalsie sklamanie...
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: Program

Příspěvekod Jarka » 19 čer 2010, 10:11

Sidney píše:Hej mate pravdu, v slovenskych radiach sa hraje plno sh.tov, ale najma od slovenskych interpretov. Ak :miro: skonci pri slovenskom pope, tak bude tam, kde vsetci ostatni, zdalo sa mi, ze ma na viac ako na slovensky popik. Bol zaujimavy tym, ze je iny, ale zda sa, ze sa zacina prisposobovat. Chodur nespieva cesky a ma to v.... Plno ludi na ziadne festivaly nechodi a kupuje si cdcka. Ak chce spievat len pre ludi na festoch tak v pohode... Len ci to bude stacit a dokedy hlavne? Skonci tam, kde vsetci ostatni superstaristi ako Cmorik a spol. Btw: Cmorik spieva po nasom a z radii ho takmer nepocujem a to je na scene par rokov. Nevadi, dalsie sklamanie...


Nejsi Sindey příliš pesimistická? On přece hned po CSS sliboval české, slovenské písničky , aby si vybrali všichni. A mě třeba dostala písnička Svět - hraje mi doma už kolikátý den. Zatím se mi líbí všechny, které napsal - všechny chytlavé, lidi si je s ním budou rádi zpívat. Anglickou si ráda poslechnu, ale nebudu si ji s ním notovat.
Uživatelský avatar
Jarka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 1784
Registrován: 18 úno 2010, 10:49
Bydliště: ostravsko

Re: Program

Příspěvekod Paula » 19 čer 2010, 10:39

Sidney píše:Hej mate pravdu, v slovenskych radiach sa hraje plno sh.tov, ale najma od slovenskych interpretov. Ak :miro: skonci pri slovenskom pope, tak bude tam, kde vsetci ostatni, zdalo sa mi, ze ma na viac ako na slovensky popik. Bol zaujimavy tym, ze je iny, ale zda sa, ze sa zacina prisposobovat. Chodur nespieva cesky a ma to v.... Plno ludi na ziadne festivaly nechodi a kupuje si cdcka. Ak chce spievat len pre ludi na festoch tak v pohode... Len ci to bude stacit a dokedy hlavne? Skonci tam, kde vsetci ostatni superstaristi ako Cmorik a spol. Btw: Cmorik spieva po nasom a z radii ho takmer nepocujem a to je na scene par rokov. Nevadi, dalsie sklamanie...

Áno, v rádiách hrajú kopec slovenských sh.tov. Nebojím sa toho, že skončí pri slovenskom pope, lebo včera tie piesne mali ďaleko od popíku a Miro sa v nich cítil ako ryba vo vode. To, že spieva slovenské a české veci neznamená, že sú zlé. Napr. Suchý ľad, ktorý sa ti z demo nahrávky nepáčil, vyzerá teraz úplne ináč. Oveľa ale oveľa lepšie :thumbup: A spievala som si ju spolu s ním. Prečo? Lebo má chytľavú melódiu a hlavne, že bola slovenská, čiže sa mi text ľahšie vryje pod kožu. Áno, kopec ľudí vie v tejto dobe anglicky, ale koľkí z nich budú na Mirovom koncerte alebo festivale? Veď čo ho môže viac potešiť ako to, že si ľudia spievajú spolu s ním? Všetko čo som vytkla na festivale v Nitre je už odstránené. Anglické piesne, ktoré tam predstavil, boli skvelé. Na prvé počutie ma chytili za srdce. Ale ako ho s týmto dostať do pribrzdených slovenských rádií? U nás asi ťažko, aspoň že u susedov majú rozum. Tam sme si spolu s babami povedali, že to chce peknú slovenskú/českú pesničku, ktorá by sa stala hitom a už by mal cestičku do rádií vyšliapanú. A tie predviedol minulý týždeň v Miloviciach a v Brumove a včera v Martine k nim pribudli ďalšie dve. Všetky štyri (nerátam SĽ, lebo ten už mám napočúvaný) ma chytili na prvé počutie za srdiečko a to nebýva u mňa zvykom. Snažila som sa to počúvať nezaujato ako bežný poslucháč. A teraz k CDčkám. Vieme, že vekové rozpätie Mirových fanúšikov je veľmi široké. Od 0-100 rokov. A hlavne dievčat v pubertálnom veku. Aj tie potrebujeme, aby boli kupujúce a podporujúce predaj CD. Predpokladám, že ich skôr zaujmú slovenské/české piesne. A pre koho iného má spievať, keď nie pre ľudí na festoch a koncertoch? Prečo by sme ho mali zatracovať ešte skôr ako začal rozbiehať svoju kariéru, že skončí tam kde ostatní? Tohto sa ja vôbec nebojím. Nikdy som nikoho zo SS nevidela, že by to dokázal takto na pódiu roztočiť. A tie nové piesne? Klobúk dole pred ním, že sú jeho vlastné, autorské. Sidney, keď budeš mať možnosť, utekaj sa pozrieť na jeho koncert alebo festival. Stojí to za to a uvidíš, že už budeš menej kritická. :wink:
Uživatelský avatar
Paula Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 6658
Registrován: 19 úno 2010, 22:06
Bydliště: Žilina

Re: Program

Příspěvekod Sidney » 19 čer 2010, 10:46

Jarka píše:
Sidney píše:Hej mate pravdu, v slovenskych radiach sa hraje plno sh.tov, ale najma od slovenskych interpretov. Ak :miro: skonci pri slovenskom pope, tak bude tam, kde vsetci ostatni, zdalo sa mi, ze ma na viac ako na slovensky popik. Bol zaujimavy tym, ze je iny, ale zda sa, ze sa zacina prisposobovat. Chodur nespieva cesky a ma to v.... Plno ludi na ziadne festivaly nechodi a kupuje si cdcka. Ak chce spievat len pre ludi na festoch tak v pohode... Len ci to bude stacit a dokedy hlavne? Skonci tam, kde vsetci ostatni superstaristi ako Cmorik a spol. Btw: Cmorik spieva po nasom a z radii ho takmer nepocujem a to je na scene par rokov. Nevadi, dalsie sklamanie...


Nejsi Sindey příliš pesimistická? On přece hned po CSS sliboval české, slovenské písničky , aby si vybrali všichni. A mě třeba dostala písnička Svět - hraje mi doma už kolikátý den. Zatím se mi líbí všechny, které napsal - všechny chytlavé, lidi si je s ním budou rádi zpívat. Anglickou si ráda poslechnu, ale nebudu si ji s ním notovat.


Mladi ludia nemaju problem s anglictinou. Doba je taka, ze hudba si ju ziada, ked ostane pri slovencine nebude tak zaujimavy, mozno pre par ludi. Akoze radsej pojdem na koncert U2, Bon Jovi, Daughtry ako na Desmond (ci jak sa to pise). A tak rozmysla hromada ludi. Je lepsie prisposobovat sa svetu, nie Slovensku. Mne nerobi problem pospevovat si refreny ang pesniciek. A takych je nas vela. Ved uvidime, zatial je tych pesniciek osem. Pol na pol. Z tych siestich, co som pocula sa mi okrem "Zabudnuti" pacia vsetky. Dalsie ale pridu na radu ceske, tipujem...
Nasa Kristina si na Eurovizii ani neskrtla, pretoze spieva slovensky, nasej reci nikto nerozumie. Nasi spevaci to asi nikdy nepochopia, preto je nasa hudobna scena tam, kde je. :!: :!: :!:
Anglicky jazyk je najspevavejsi na svete, je to jednotka v hudbe.
Pamatam si, ked tesne po skonceni SS :miro: blabotal nieco o SK/CZ cd, myslela som, ze je to len vtip. No zda sa, ze nie.
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: Program

Příspěvekod Leila » 19 čer 2010, 10:59

fanusicka ---- vďaka za skvelé postrehy a priblíženie atmosféry a SUPÉÉÉR fotky ! Sú naozaj kvalitné a vynikajúce, začínaš sa doťahovať na Andrewa !!! :thumbup: :P
Uživatelský avatar
Leila Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 1965
Registrován: 20 úno 2010, 14:30

Re: Program

Příspěvekod Jarka » 19 čer 2010, 10:59

[quote="Sidney
Anglicky jazyk je najspevavejsi na svete, je to jednotka v hudbe.
Pamatam si, ked tesne po skonceni SS :miro: blabotal nieco o SK/CZ cd, myslela som, ze je to len vtip. No zda sa, ze nie.[/quote]

V zahraničí se samozřejmě prosadí jen v angličtině, ale v Česku a Slovensku bude mít větší úspěch našimi texty. A já jsem šťastná, že to nebyl vtip a dodržel slovo. Já se ve škole angličtinu neučila, takže jen co jsem kde pochytila a potřebovala. Má dobré texty, neskutečně chytlavé melodie, obrovskou základnu fanoušků- měla bys vidět jak se na koncertech baví starší ročníky, jak jim ten střapatý rocker přirůstá k srdíčku. Zajdi si na na koncert , ať ho zažiješ na živo - změníš názor.
Uživatelský avatar
Jarka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 1784
Registrován: 18 úno 2010, 10:49
Bydliště: ostravsko

Re: Program

Příspěvekod Sidney » 19 čer 2010, 12:06

Jarka píše:[quote="Sidney
Anglicky jazyk je najspevavejsi na svete, je to jednotka v hudbe.
Pamatam si, ked tesne po skonceni SS :miro: blabotal nieco o SK/CZ cd, myslela som, ze je to len vtip. No zda sa, ze nie.[/quote]

V zahraničí se samozřejmě prosadí jen v angličtině, ale v Česku a Slovensku bude mít větší úspěch našimi texty. A já jsem šťastná, že to nebyl vtip a dodržel slovo. Já se ve škole angličtinu neučila, takže jen co jsem kde pochytila a potřebovala. Má dobré texty, neskutečně chytlavé melodie, obrovskou základnu fanoušků- měla bys vidět jak se na koncertech baví starší ročníky, jak jim ten střapatý rocker přirůstá k srdíčku. Zajdi si na na koncert , ať ho zažiješ na živo - změníš názor.


Ja na fotkach vidim skor mladych... Naco by som chodila na koncert, ked sa mi uz dve jeho slovenske pesnicky nepacia? Slovenske pesnicky nemam rada, ani na taky koncert nepojdem. Ani na jeho nie. Sestru by som tiez na to nenahovorila, uz ju vidim, ako sa tvari, ked jej poviem, ze spieva uz len povacsine slovensky... Nadalej vas budem citat, co hovorite atd. CD bude tak za dva a pol mesiaca, uvidim, co na nom bude. Mozno budem cakat na druhe... :?
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: Program

Příspěvekod Sidney » 19 čer 2010, 12:51

Ak bude mat problem presadit sa na Slovensku, tak nie kvoli jazyku, ale stylu. Moderny rock tu neexistuje. :miro: by anglictinu nemal vynechavat a zacat sa zameriavat len na nas jazyk, pretoze ak natoci klip, slovensky a cesky sa bude hrat na OCKU. Ale ang skladba sa bude hrat na OCKU a mohla by sa aj inde. Taka pesnicka BABY, ved ja tak pekna. Kludne by zapadla aj medzi zahranicne skladby. Kebyze neviem, ze je to Slovak, tak to nerozoznam. Pesnicku BUSINESS si zas viem predstavit na VH1, vh1 rocks napriklad... Ja tie stanice furt sledujem, ten Mirov styl je dobry - dnesny, ale s nasim jazykom v cudzine nema sancu. Minule bola na OCKU skupina MADUAR, natocili taky tanecny dost slusny klip, samozrejme pesnicka anglicka a uz ho vzali niekam do klubov do USA a este niekde. Keby to bolo slovensky, kde by to vzali :?: Neviem, ja chcem aby sa Mirovi darilo, ale myslim, ze ma naviac ako sa zaondit na krpatom Slovensku a pospevovat slovensky, len preto aby ho hrali radia, ktore ho nehraju aj tak kvoli niecomu inemu. Akoze chapem, ze ma aj ceske a slovenske pesnicky, len sa obavam aby sa nazakopal a neostal len pri nich ale siel dalej, dopredu podla hudobnych trendov. Aby bol iny a nie taky ako ti ostatni, lebo zacne nudit. :roll: :roll: :roll:
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: Program

Příspěvekod Ivet » 19 čer 2010, 13:08

Sidney-tvé názory se mi zdají dosti tvrdé, ale jsou tvoje a já ti je neberu. Miro je na začátku a velmi se snaží a mě se jeho písně líbí, ať jsou zpívané jakýmkoliv jazykem - hlavní je, že je to jeho tvorba zpívaná jeho úžasným hlasem. Nečekám, že hned bude vyhrávat zahraniční hitparády a jezdit po světě-tam bych se za ním už vůbec nedostala. :wink: A ty to chceš po něm hned,aspoň to tak vyznívá z tvého psaní. Vždyť kariéru na celou před sebou. Líbí se mi, jak postupně přidává nové písně - už jich známe devět a jsem zvědavá, jestli i dnes nějakou i třeba českou přidá. Klidně na jeho koncert nechoď, já bych šla hned, kdybych měla tu možnost .
Mirko - a tobě moc moc držím pěsti, ať ti výjdou tvé plány :!: :thumbup:
Ivet Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 173
Registrován: 21 úno 2010, 18:51

Re: Program

Příspěvekod Franci » 19 čer 2010, 13:13

Fanúšička nádherné fotečy! :thumbup: ObrázekOzaj, sú tie jeho pesničky na youtube?A už tu dávno nebola Korbitka ani Macyáš. Obrázek
Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11

Re: Program

Příspěvekod gemini » 19 čer 2010, 13:14

Vždyť to má tak půl napůl - naše a anglické. To přece není problém - když bude potřebovat prorazit i venku, má z čeho brát. No a nejdřív by asi měl uspět v CZ - SK, ne? Ale stejně si myslím, že to má :miro: v hlavě už dávno srovnané a ví, co dělá.
gemini
 

Re: Program

Příspěvekod Ivet » 19 čer 2010, 13:19

gemini píše:Vždyť to má tak půl napůl - naše a anglické. To přece není problém - když bude potřebovat prorazit i venku, má z čeho brát. No a nejdřív by asi měl uspět v CZ - SK, ne? Ale stejně si myslím, že to má :miro: v hlavě už dávno srovnané a ví, co dělá.


Přesně tak :!: Souhlas.
Ivet Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 173
Registrován: 21 úno 2010, 18:51

Re: Program

Příspěvekod Leila » 19 čer 2010, 13:28

Sidney píše:Ak bude mat problem presadit sa na Slovensku, tak nie kvoli jazyku, ale stylu. Moderny rock tu neexistuje. :miro: by anglictinu nemal vynechavat a zacat sa zameriavat len na nas jazyk, pretoze ak natoci klip, slovensky a cesky sa bude hrat na OCKU. Ale ang skladba sa bude hrat na OCKU a mohla by sa aj inde. Taka pesnicka BABY, ved ja tak pekna. Kludne by zapadla aj medzi zahranicne skladby. Kebyze neviem, ze je to Slovak, tak to nerozoznam. Pesnicku BUSINESS si zas viem predstavit na VH1, vh1 rocks napriklad... Ja tie stanice furt sledujem, ten Mirov styl je dobry - dnesny, ale s nasim jazykom v cudzine nema sancu. Minule bola na OCKU skupina MADUAR, natocili taky tanecny dost slusny klip, samozrejme pesnicka anglicka a uz ho vzali niekam do klubov do USA a este niekde. Keby to bolo slovensky, kde by to vzali :?: Neviem, ja chcem aby sa Mirovi darilo, ale myslim, ze ma naviac ako sa zaondit na krpatom Slovensku a pospevovat slovensky, len preto aby ho hrali radia, ktore ho nehraju aj tak kvoli niecomu inemu. Akoze chapem, ze ma aj ceske a slovenske pesnicky, len sa obavam aby sa nazakopal a neostal len pri nich ale siel dalej, dopredu podla hudobnych trendov. Aby bol iny a nie taky ako ti ostatni, lebo zacne nudit. :roll: :roll: :roll:

Ja si myslím Sidney, že netreba robiť dopredu paniku. Jeho CD bude určite obsahovať spolovice anglicky spievané pesničky, veď má aj zahraničného producenta, ktorý by možno nebol nadšený, keby bolo všetko v česko-slovenskom jazyku! Je pravda, že v zahraničí sa ľahšie presadzujú anglicky naspievané songy (napr. aj Gladiator dávali voľakedy na MTV) ale Miro nesmie zabúdať aj na svojich "domácich" fans !!! Práve preto dúfam, že jeho CD bude také, ktoré poteší všetkých a ako aj sám povedal, nie veľmi tvrdý rock ale ani nie poprock! Proste aby si každý mohol nájsť to "svoje" :miro:
Uživatelský avatar
Leila Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 1965
Registrován: 20 úno 2010, 14:30

PředchozíDalší

Zpět na Martin (SK) 18. 6. 2010