Miro Šmajda ( Max Jason Mai) 

Neoficiální fórum Mirových/Maxových fanoušků

Přihlásit se

Mirova tvorba-pokec

Mirova tvorba-pokec

Příspěvekod Ivana » 22 srp 2010, 21:00

Mňa vytočilo niečo iné, len tak zo zvedavosti som zablúdila na facebook Lacha a mal tam hodenú tú recenziu na album ČSS, samozrejme tú ,čo ho vynáša do nebeských výšin, a Mira haní, že vykradol Bon Joviho. Teraz to tam už nevidím, možno sa mi to nezobrazuje, lebo nie som na FB registrovaná. Škoda, že si tam zabudol dohodiť tú pravdivú, od toho podpísaného autora.
Uživatelský avatar
Ivana Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 2405
Registrován: 23 čer 2010, 18:52
Bydliště: Západné Slovensko

Re: Som zavisla od tohto fora

Příspěvekod Sidney » 22 srp 2010, 21:17

Ivana píše:Mňa vytočilo niečo iné, len tak zo zvedavosti som zablúdila na facebook Lacha a mal tam hodenú tú recenziu na album ČSS, samozrejme tú ,čo ho vynáša do nebeských výšin, a Mira haní, že vykradol Bon Joviho. Teraz to tam už nevidím, možno sa mi to nezobrazuje, lebo nie som na FB registrovaná. Škoda, že si tam zabudol dohodiť tú pravdivú, od toho podpísaného autora.



LF sa nepodoba na ziadnu pesnicku BJ. BJ nema pesnicky rychlo-pomale. Ak ho aj niekto prirovna k BJ, tak asi preto, ze je to taky melodicky rock, trosku im ho moze pripominat hlasom, vzhladom... Daugtry tiez k BJ prirovnavaju, dokonca s BJ aj spolupracoval. A myslim, ze aj s Lifehousom. Lacho je nudny a ma pritepleny hlas...
Este k Chodurovi a jeho anglickym pesnickam, nemyslim si, ze tu ide len o to, ze ludia nerozumeju textu, tie pesnicky nie su hitove. Masy maju radi jednoduchsie pesnicky, hitovky, ktore sa udrzia v hlave. Nemyslim si, ze ide o rec v pesnicke. Miro moze mat anglicke veci, ak to budu vypalovacky a hitovky aspon niektore, bude to dobre. Pre mna je pesnicka LF a Baby hitovejsia ako Kvapky, ci Zabudnuti. Aj ked ta druha sa mi paci. Komercna hudba je na vyslni, ostatna sa hraje v pivniciach. Ak skupina prerazi aj s nekomercnou hudbou, tak to musi byt nieco extra. Napriklad skupina Yes, ale aj oni maju aj komercne veci...
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: Som zavisla od tohto fora

Příspěvekod Kaja » 22 srp 2010, 22:14

Sidney píše:/quote]

Mňa vytočilo niečo iné, len tak zo zvedavosti som zablúdila na facebook Lacha a mal tam hodenú tú recenziu na album ČSS, samozrejme tú ,čo ho vynáša do nebeských výšin, a Mira haní, že vykradol Bon Joviho. Teraz to tam už nevidím, možno sa mi to nezobrazuje, lebo nie som na FB registrovaná. Škoda, že si tam zabudol dohodiť tú pravdivú, od toho podpísaného autora.


LF sa nepodoba na ziadnu pesnicku BJ. BJ nema pesnicky rychlo-pomale. Ak ho aj niekto prirovna k BJ, tak asi preto, ze je to taky melodicky rock, trosku im ho moze pripominat hlasom, vzhladom... Daugtry tiez k BJ prirovnavaju, dokonca s BJ aj spolupracoval. A myslim, ze aj s Lifehousom. Lacho je nudny a ma pritepleny hlas...
Este k Chodurovi a jeho anglickym pesnickam, nemyslim si, ze tu ide len o to, ze ludia nerozumeju textu, tie pesnicky nie su hitove. Masy maju radi jednoduchsie pesnicky, hitovky, ktore sa udrzia v hlave. Nemyslim si, ze ide o rec v pesnicke. Miro moze mat anglicke veci, ak to budu vypalovacky a hitovky aspon niektore, bude to dobre. Pre mna je pesnicka LF a Baby hitovejsia ako Kvapky, ci Zabudnuti. Aj ked ta druha sa mi paci. Komercna hudba je na vyslni, ostatna sa hraje v pivniciach. Ak skupina prerazi aj s nekomercnou hudbou, tak to musi byt nieco extra. Napriklad skupina Yes, ale aj oni maju aj komercne veci...[/quote]
Aj ja mám pocit, že na Mirove LF a Baby si ľudia veľmi ľahko zvykajú, nezdá sa, že by ich mýlila angličtina. Ale oceňujem, že má pesničky vo všetkých jazykoch, každému je bližšie niečo iné. Niekomu môže angličtina prekážať ako prekáža niektorým Chodúrovym fanúšikom, hoci tí sú možno trošku konzervatívnejší. No dnes sme napr. počúvali nejaké pesničky v rumunčine a dcéra mi hovorí, že jej vadí, že absolutne nerozumie textu. Niektorí ľudia absolutne nerozumejú ani angličtine.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Som zavisla od tohto fora

Příspěvekod Sidney » 23 srp 2010, 14:48

[quote="Kaja"[/quote]

LF sa nepodoba na ziadnu pesnicku BJ. BJ nema pesnicky rychlo-pomale. Ak ho aj niekto prirovna k BJ, tak asi preto, ze je to taky melodicky rock, trosku im ho moze pripominat hlasom, vzhladom... Daugtry tiez k BJ prirovnavaju, dokonca s BJ aj spolupracoval. A myslim, ze aj s Lifehousom. Lacho je nudny a ma pritepleny hlas...
Este k Chodurovi a jeho anglickym pesnickam, nemyslim si, ze tu ide len o to, ze ludia nerozumeju textu, tie pesnicky nie su hitove. Masy maju radi jednoduchsie pesnicky, hitovky, ktore sa udrzia v hlave. Nemyslim si, ze ide o rec v pesnicke. Miro moze mat anglicke veci, ak to budu vypalovacky a hitovky aspon niektore, bude to dobre. Pre mna je pesnicka LF a Baby hitovejsia ako Kvapky, ci Zabudnuti. Aj ked ta druha sa mi paci. Komercna hudba je na vyslni, ostatna sa hraje v pivniciach. Ak skupina prerazi aj s nekomercnou hudbou, tak to musi byt nieco extra. Napriklad skupina Yes, ale aj oni maju aj komercne veci...[/quote]
Aj ja mám pocit, že na Mirove LF a Baby si ľudia veľmi ľahko zvykajú, nezdá sa, že by ich mýlila angličtina. Ale oceňujem, že má pesničky vo všetkých jazykoch, každému je bližšie niečo iné. Niekomu môže angličtina prekážať ako prekáža niektorým Chodúrovym fanúšikom, hoci tí sú možno trošku konzervatívnejší. No dnes sme napr. počúvali nejaké pesničky v rumunčine a dcéra mi hovorí, že jej vadí, že absolutne nerozumie textu. Niektorí ľudia absolutne nerozumejú ani angličtine.[/quote]

LF a BABY upne kludne mozu byt najoblubenejsie pesnicky na cd, aj to sa moze stat... Este z tych ostatnych SVET, POD VODOU a mozno tie SCENY. Neviem, ci existuje clovek, co nepocuva anglicke pesnicky, ved je to najpouzivanejsia rec na svete a nielen v hudbe. Miro oslovuje uplne ine publikum ako Martin. Ma uplne iny styl, neviem, pochybujem, ze by im AJ prekazal. Mladym, babam, deckam, chalanom rockerom? Komu vlastne? Prekaza nam? Keby spieval rumunsky, to by mi ale asi vadilo :lol: Ja nerozumiem o com su aj niektore jeho slovenske pesnicky, ak je tam nejaka metafora, basnicke klise. No mne sa nechce hlavu si tym zatazovat. :mrgreen: Toto cd je prve, robil ho pre Slovakov, chapem, ale aj tak dufam, ze to dalsie bude ine a lepsie... A ze nebude uz spievat len slovensky, lebo s tym nasim nespevavym jazykom sa moc neposunie. A nadhernej rockovej balady sa nedockame.
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: Som zavisla od tohto fora

Příspěvekod Bára » 23 srp 2010, 15:05

Sidney, já vím, co chceš říct, ale on ty texty nemá na 21- letýho kluka vůbec špatný. Z poslechu těch videí je to fakt skoro nemožný z toho moc usuzovat, ale včera sem dala Jarka do textů Kvapky. To jsem teda koukala, jestli tohle spáchal sám, tak klobouk dolů. Já v podstatě vím, o čem ty jednotlivé skladby jsou, ale bez CD je do toho nechci pouštět a navíc přepis ve slovenštině by byl asi v mém případě úsměvný. Nějaké pokusy jsou už i na internetu, ale moc se mi to nezdá :roll: To jsou spíše takové neumělé pokusy nějakých děvčat. Rozhodně to ale není slaboduché, jako je u mnohých interpretů zcela normální.
Uživatelský avatar
Bára Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 7124
Registrován: 20 úno 2010, 16:57

Re: Som zavisla od tohto fora

Příspěvekod gemini » 23 srp 2010, 15:12

Texty má fakt pěkné, nejsou ani nijak extra složité, ale vždycky mě překvapí nějaké nečekané slovní spojení nebo skorobásnický obrat (ovšem zas to není tak, že bych musela pár dní přemýšlet, co tím chtěl básník říci, přijde mi to všechno naprosto jasné). A kdybych od vás neměla text LF, sice by se mi líbila, ale nebylo by to ono.
Nechám se překvapit, co bude na CD - si myslím, že ty písničky budou delší, než je známe. Věřím Rosemaid a těším se, co z nich vyleze.
gemini
 

Re: Som zavisla od tohto fora

Příspěvekod gemini » 23 srp 2010, 15:15

Bára píše:Sidney, já vím, co chceš říct, ale on ty texty nemá na 21- letýho kluka vůbec špatný. Z poslechu těch videí je to fakt skoro nemožný z toho moc usuzovat, ale včera sem dala Jarka do textů Kvapky. To jsem teda koukala, jestli tohle spáchal sám, tak klobouk dolů. Já v podstatě vím, o čem ty jednotlivé skladby jsou, ale bez CD je do toho nechci pouštět a navíc přepis ve slovenštině by byl asi v mém případě úsměvný. Nějaké pokusy jsou už i na internetu, ale moc se mi to nezdá :roll: To jsou spíše takové neumělé pokusy nějakých děvčat. Rozhodně to ale není slaboduché, jako je u mnohých interpretů zcela normální.

Já jsem odposlouchala text Pod vodou, ale ten asi zná každý, tam je dobře rozumět. Nebo to mám dát dohromady a uložit na vhodné místo?
gemini
 

Re: Som zavisla od tohto fora

Příspěvekod Bára » 23 srp 2010, 15:21

gemini píše:
Bára píše:Sidney, já vím, co chceš říct, ale on ty texty nemá na 21- letýho kluka vůbec špatný. Z poslechu těch videí je to fakt skoro nemožný z toho moc usuzovat, ale včera sem dala Jarka do textů Kvapky. To jsem teda koukala, jestli tohle spáchal sám, tak klobouk dolů. Já v podstatě vím, o čem ty jednotlivé skladby jsou, ale bez CD je do toho nechci pouštět a navíc přepis ve slovenštině by byl asi v mém případě úsměvný. Nějaké pokusy jsou už i na internetu, ale moc se mi to nezdá :roll: To jsou spíše takové neumělé pokusy nějakých děvčat. Rozhodně to ale není slaboduché, jako je u mnohých interpretů zcela normální.

Já jsem odposlouchala text Pod vodou, ale ten asi zná každý, tam je dobře rozumět. Nebo to mám dát dohromady a uložit na vhodné místo?
Zkus to, já k tomu odvahu nenašla a z těch pokusů, které jsou k dispozici, jsem při srovnání byla tak zmatená, že jsem to raději vzdala :wink:
Uživatelský avatar
Bára Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 7124
Registrován: 20 úno 2010, 16:57

Re: Som zavisla od tohto fora

Příspěvekod gemini » 23 srp 2010, 15:41

Bára píše:
gemini píše:
Bára píše:Sidney, já vím, co chceš říct, ale on ty texty nemá na 21- letýho kluka vůbec špatný. Z poslechu těch videí je to fakt skoro nemožný z toho moc usuzovat, ale včera sem dala Jarka do textů Kvapky. To jsem teda koukala, jestli tohle spáchal sám, tak klobouk dolů. Já v podstatě vím, o čem ty jednotlivé skladby jsou, ale bez CD je do toho nechci pouštět a navíc přepis ve slovenštině by byl asi v mém případě úsměvný. Nějaké pokusy jsou už i na internetu, ale moc se mi to nezdá :roll: To jsou spíše takové neumělé pokusy nějakých děvčat. Rozhodně to ale není slaboduché, jako je u mnohých interpretů zcela normální.

Já jsem odposlouchala text Pod vodou, ale ten asi zná každý, tam je dobře rozumět. Nebo to mám dát dohromady a uložit na vhodné místo?
Zkus to, já k tomu odvahu nenašla a z těch pokusů, které jsou k dispozici, jsem při srovnání byla tak zmatená, že jsem to raději vzdala :wink:

Večer to zkusím. Akorát se mi ve čtvrtek zdálo, že jedno místo zpíval úplně jinak. Tak bude v říjnu případná oprava. A na Čo sa týka lásky si netroufám, navíc známe jen dvě sloky, ale minulý týden jsme slyšeli další (ze které si nepamatuju nic, jen že se mi líbila :D ).
gemini
 

Re: Som zavisla od tohto fora

Příspěvekod Franci » 23 srp 2010, 15:42

gemini píše:Texty má fakt pěkné, nejsou ani nijak extra složité, ale vždycky mě překvapí nějaké nečekané slovní spojení nebo skorobásnický obrat (ovšem zas to není tak, že bych musela pár dní přemýšlet, co tím chtěl básník říci, přijde mi to všechno naprosto jasné). A kdybych od vás neměla text LF, sice by se mi líbila, ale nebylo by to ono.
Nechám se překvapit, co bude na CD - si myslím, že ty písničky budou delší, než je známe. Věřím Rosemaid a těším se, co z nich vyleze.


Súhlasím.
Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11

Re: Som zavisla od tohto fora

Příspěvekod mari » 23 srp 2010, 15:44

gemini píše:Večer to zkusím. Akorát se mi ve čtvrtek zdálo, že jedno místo zpíval úplně jinak. Tak bude v říjnu případná oprava. A na Čo sa týka lásky si netroufám, navíc známe jen dvě sloky, ale minulý týden jsme slyšeli další (ze které si nepamatuju nic, jen že se mi líbila :D ).

Dobrý nápad ,ked si nebudeš istá ,možno sa pridáme a doplníme :D
A tiež sa mi páčia tie skorobásnické obraty ! :thumbup:
Uživatelský avatar
mari
 
Příspěvky: 4670
Registrován: 19 úno 2010, 22:32

Mirova tvorba-pokec

Příspěvekod ewilyn » 23 srp 2010, 15:55

I tento chlievik je tiez iba pre registrovanych-tak tu mozeme kecat o Mirovej tvorbe a presunula som sem ten pokec z registrovanych, co ste zacali :) v teme som zavisla atd...

Takze mozete kludne pokracovat tu :D
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Re: Mirova tvorba-pokec

Příspěvekod Sidney » 23 srp 2010, 16:31

Ja tie texty moc nevnimam, u mna je to posledne. Co mam z dobreho namakaneho textu o povedzme povodniach, ked hudba mi nic nehovori a nemozem tu pesnicku (KVAPKY) ani dopocuvat do konca, lebo ma otravuje? A z pesnicky POD VODOU si pamatam len - vsetko zbytocne odplava prec... A zo SL, ja uz dalej nevladzem palit suchy lad, to je co? To som nepochopila. Ja som nemala velmi rada basne v skole. Iba take, ktore som hned chapala ako MOR HO. To viem aj naspamat. Enigma nema takmer ziadne texty alebo skor len take spojenia a paci sa mi. Hudba je pre mna dolezita, text len musi do nej dobre sadnut a nemala by to byt nejaka chobotina. Pri hip-hope je ale dolezity, lebo tam sa len recituje. :mrgreen:
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: Mirova tvorba-pokec

Příspěvekod gemini » 23 srp 2010, 17:42

Tak už jsem to sepsala na papír, večer si nacvičím vuokanie a hodím to sem.
gemini
 

Re: Mirova tvorba-pokec

Příspěvekod ewilyn » 23 srp 2010, 18:20

gemini píše:Tak už jsem to sepsala na papír, večer si nacvičím vuokanie a hodím to sem.


ved potom kludne opravime :wink: ...alebo napis bez interpunkcie :)
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Další

Zpět na Miro Šmajda a jeho projekty

cron