Miro Šmajda ( Max Jason Mai) 

Neoficiální fórum Mirových/Maxových fanoušků

Přihlásit se

Mirova tvorba-pokec

Re: Mirova tvorba-pokec

Příspěvekod Kaja » 24 srp 2010, 16:21

ewilyn píše:
gemini píše:Tak se ještě poučíme v chemii:

Suchý led byl vynalezen na počátku minulého století v Indii vojenským lékařem. Je to ztuhlý plyn (kysličník uhličitý), kdežto obyčejný led je ztuhlá voda. Suchý led je o 60 °C studenější než obyčejný led. Používal se k přidávání do šlehané smetany a bílků ke zvýšení soudržnosti.Byl též dříve hodně využíván ve zmrzlinových strojích. Jedná se o tuhý kysličník uhličitý, který se stále vypařuje, aniž taje. Suchý led se vypařuje na útraty tepla přechovávaných potravin, které se tím drží na potřebných nízkých teplotách.

Plyn pod vysokým tlakem zkapalní a pak se mrazí do ledových bloků. Jeho teplota je - 80 °C, a při jeho manipulaci musíme používat rukavice. Hodíme-li kus ledu do vody, klesá ke dnu protože je téměř o polovinu těžší než voda. Ve vodě, ale i na vzduchu dojde k vypařování, kdy se mění v plyn a z vody vystupují bublinky vyvolávající dojem, jako kdyby se vařila voda. Na suchu po vypaření suchého ledu nezůstane žádná vlhkost.


osobne som dufala, ze sa to takyto prispevok nikdy neobjavi :(

Prečo, Ewi, mne sa to zdá v pohode, niečo sa naučíme a kto nevie o čo ide, pomôže mu to veci lepšie pochopiť. Aj my používame suchý ľad v biológii a medicíne (dostanem). :D
Suchý ľad sa mi páči - zatiaľ tiež viac demo. Aj kvôli textu, ktorý mi dáva zmysel. Inak tuším je to pesnička, s ktorou Miro na koncertoch najviac experimentuje. Už som ju počula v niekoľkých verziách. Som zvedavá, čo bude na CD.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Mirova tvorba-pokec

Příspěvekod Lenka » 15 zář 2010, 16:31

Luciinetska píše: Co mi psala Marťa, tak uvažoval (uvažuje?) o Pod vodou. :)


Já si myslím že druhý singl bude slovenská Baby :thumbup:
Uživatelský avatar
Lenka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 4257
Registrován: 19 úno 2010, 21:11

Re: Texty

Příspěvekod Paula » 15 zář 2010, 16:32

Lenka píše:Já si myslím že druhý singl bude slovenská Baby :thumbup:

kiežby :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Paula Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 6658
Registrován: 19 úno 2010, 22:06
Bydliště: Žilina

Re: Texty

Příspěvekod Leila » 15 zář 2010, 18:44

fanusicka píše:
Lenka píše:Já si myslím že druhý singl bude slovenská Baby :thumbup:

kiežby :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ja by som bola veľmi šťastná, keby to bola slovenská Baby :D Alebo Kvapky 8) Skúste ho všetkými možnými spôsobmi "prehovoriť" ! Obrázek
Uživatelský avatar
Leila Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 1965
Registrován: 20 úno 2010, 14:30

Re: Texty

Příspěvekod debbie » 15 zář 2010, 22:04

fanusicka píše:
Lenka píše:Já si myslím že druhý singl bude slovenská Baby :thumbup:

kiežby :thumbup: :thumbup: :thumbup:


taky si to myslím....Baby je nádherná.. :thumbup:
Uživatelský avatar
debbie Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 1575
Registrován: 18 úno 2010, 10:58
Bydliště: litoměřicko

Re: Texty

Příspěvekod Sidney » 18 zář 2010, 18:55

gemini píše:Neměla by se jmenovat Bejbi? Když je to slovensky :D Sorry, musím poškádlit Sidney :wink:


Aj SVET by sa mohol prelozit do slovenciny, ja mu nerozumiem... :mrgreen: Bejbi to je co?
Ak bude druhy singel POD VODOU, za to nehlasujem v hitparadach. :?
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: Texty

Příspěvekod debbie » 18 zář 2010, 23:19

Sidney píše:
gemini píše:Neměla by se jmenovat Bejbi? Když je to slovensky :D Sorry, musím poškádlit Sidney :wink:


Aj SVET by sa mohol prelozit do slovenciny, ja mu nerozumiem... :mrgreen: Bejbi to je co?
Ak bude druhy singel POD VODOU, za to nehlasujem v hitparadach. :?


tak to já i pro tuhle 100% hlasuju...tu písničku miluju. :thumbup: ...ale i Baby, tak že je mi to jedno..obě jsou krásný a mají něco do sebe.. nápadem i textem :thumbup:
Uživatelský avatar
debbie Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 1575
Registrován: 18 úno 2010, 10:58
Bydliště: litoměřicko

Re: Texty

Příspěvekod Misuna » 19 zář 2010, 04:04

Já taky, je to skvělá písnička a jsem si jistá jejím úspěchem. Stačí se podívat, jak na ni reagujou lidi na koncertech...má krásný text, je chytlavá :D Dokonce jedna holčina na wgz napsala, že její mamince se tahle písnička líbí, a to je úspěch, protože Mira jinak nemusí :D Baby nebo Pod vodou bych vybrala za následující singl. A pak by se mi líbil jako singl i Svět, někdy v budoucnosti :D
Misuna Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 1385
Registrován: 15 bře 2010, 10:08
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Texty

Příspěvekod Kaja » 19 zář 2010, 09:19

Misuna píše:Já taky, je to skvělá písnička a jsem si jistá jejím úspěchem. Stačí se podívat, jak na ni reagujou lidi na koncertech...má krásný text, je chytlavá :D Dokonce jedna holčina na wgz napsala, že její mamince se tahle písnička líbí, a to je úspěch, protože Mira jinak nemusí :D Baby nebo Pod vodou bych vybrala za následující singl. A pak by se mi líbil jako singl i Svět, někdy v budoucnosti :D

Baby by si to zaslúžila. Pod vodou je tiež veľmi pekné, ale Baby má najväčší ohlas u ľudí. A viem, že teraz nebude dávať ďalší singel anglický, hoci, mne by sa páčil klip z tej anglickej Baby. Oslovilo by to širší okruh ľudí. Dcéra sa tiež dožaduje konečne kvalitnej nahrávky anglickej Baby, jej sa to neskutočne páči a chce s tým otravovať svojich kamarátov - lenže tí nerozumejú po slovensky. :-) A myslím, že v dnešnej dobe internetu majú naše decká kamarátov z celého sveta a posunuli by to ďalej, aby to oslovilo ďalších ľudí, rovnako na Youtube si to získa určite väčší ohlas, i na hudobých kanáloch a pod., ak to bude v angličtine. Ja som za to, aby klip bol anglický.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Texty

Příspěvekod Lilie » 19 zář 2010, 09:36

Kaja píše:
Misuna píše:Já taky, je to skvělá písnička a jsem si jistá jejím úspěchem. Stačí se podívat, jak na ni reagujou lidi na koncertech...má krásný text, je chytlavá :D Dokonce jedna holčina na wgz napsala, že její mamince se tahle písnička líbí, a to je úspěch, protože Mira jinak nemusí :D Baby nebo Pod vodou bych vybrala za následující singl. A pak by se mi líbil jako singl i Svět, někdy v budoucnosti :D

Baby by si to zaslúžila. Pod vodou je tiež veľmi pekné, ale Baby má najväčší ohlas u ľudí. A viem, že teraz nebude dávať ďalší singel anglický, hoci, mne by sa páčil klip z tej anglickej Baby. Oslovilo by to širší okruh ľudí. Dcéra sa tiež dožaduje konečne kvalitnej nahrávky anglickej Baby, jej sa to neskutočne páči a chce s tým otravovať svojich kamarátov - lenže tí nerozumejú po slovensky. :-) A myslím, že v dnešnej dobe internetu majú naše decká kamarátov z celého sveta a posunuli by to ďalej, aby to oslovilo ďalších ľudí, rovnako na Youtube si to získa určite väčší ohlas, i na hudobých kanáloch a pod., ak to bude v angličtine. Ja som za to, aby klip bol anglický.


Klip by anglický být mohl, jenže druhý singl určitě nebude, dělat klip k LF už nemá význam, takže že by fakt k anglické Baby? Po tom Jičíně zjišťoval názory na Baby slovensky (proto tam taky zazněla), IMHO bude klip ke slovenské Baby :D Ale uvidíme :lol:
Uživatelský avatar
Lilie Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 5445
Registrován: 05 úno 2010, 23:38
Bydliště: Mechov

Re: Texty

Příspěvekod ewilyn » 19 zář 2010, 10:36

Lilie píše: Klip by anglický být mohl, jenže druhý singl určitě nebude, dělat klip k LF už nemá význam, takže že by fakt k anglické Baby? Po tom Jičíně zjišťoval názory na Baby slovensky (proto tam taky zazněla), IMHO bude klip ke slovenské Baby :D Ale uvidíme :lol:


Snad to tumozem napisat- i mne Martinka potvrdila, ze sa Miro rozhoduje medzi Pod vodou a Baby SK. A ze klip bude k 2. singlu.
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Re: Texty

Příspěvekod zariva_kometka » 19 zář 2010, 10:53

ewilyn píše:
Lilie píše: Klip by anglický být mohl, jenže druhý singl určitě nebude, dělat klip k LF už nemá význam, takže že by fakt k anglické Baby? Po tom Jičíně zjišťoval názory na Baby slovensky (proto tam taky zazněla), IMHO bude klip ke slovenské Baby :D Ale uvidíme :lol:


Snad to tumozem napisat- i mne Martinka potvrdila, ze sa Miro rozhoduje medzi Pod vodou a Baby SK. A ze klip bude k 2. singlu.


Na večeři se rozhodoval mezi třemi :-P Ale neříkal, mezi kterými.... A z těchto dvou je každá jiná a každý má co do sebe, takže asi těžké rozhodování, ale větší ohlas má určitě na Baby...
zariva_kometka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 3838
Registrován: 14 zář 2010, 19:52
Bydliště: Liberec

Re: Mirova tvorba-pokec

Příspěvekod Franci » 19 zář 2010, 12:16

Ja by som tiež chcela Baby.
Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11

Re: Texty

Příspěvekod Leila » 19 zář 2010, 13:43

ewilyn píše:Snad to tumozem napisat- i mne Martinka potvrdila, ze sa Miro rozhoduje medzi Pod vodou a Baby SK. A ze klip bude k 2. singlu.

Tak to som spokojná, obidve sú pekné a melodické ! :lol: :lol: :lol: A tiež by som sa potešila, keby to boli aj Kvapky :D
Uživatelský avatar
Leila Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 1965
Registrován: 20 úno 2010, 14:30

Re: Texty

Příspěvekod Sidney » 19 zář 2010, 16:17

Kaja píše:
Misuna píše:Já taky, je to skvělá písnička a jsem si jistá jejím úspěchem. Stačí se podívat, jak na ni reagujou lidi na koncertech...má krásný text, je chytlavá :D Dokonce jedna holčina na wgz napsala, že její mamince se tahle písnička líbí, a to je úspěch, protože Mira jinak nemusí :D Baby nebo Pod vodou bych vybrala za následující singl. A pak by se mi líbil jako singl i Svět, někdy v budoucnosti :D

Baby by si to zaslúžila. Pod vodou je tiež veľmi pekné, ale Baby má najväčší ohlas u ľudí. A viem, že teraz nebude dávať ďalší singel anglický, hoci, mne by sa páčil klip z tej anglickej Baby. Oslovilo by to širší okruh ľudí. Dcéra sa tiež dožaduje konečne kvalitnej nahrávky anglickej Baby, jej sa to neskutočne páči a chce s tým otravovať svojich kamarátov - lenže tí nerozumejú po slovensky. :-) A myslím, že v dnešnej dobe internetu majú naše decká kamarátov z celého sveta a posunuli by to ďalej, aby to oslovilo ďalších ľudí, rovnako na Youtube si to získa určite väčší ohlas, i na hudobých kanáloch a pod., ak to bude v angličtine. Ja som za to, aby klip bol anglický.


Druha MUSI byt slovenska, to by neslo inak. :!: Anglickeho klipu sa snad dockame pri druhom cd. Jedine, zeby dorobili klip k LF. Ale to pochybujem. Dnes je vsetko na youtube a koluje to kade-tade. Ale aj slovenska BABY sa moze dostat na hudobne stanice, tie nase. Ja len dufam, ze to nebude POD VODOU, na hlasovanie som si uz tak zvykla. :mrgreen: Dufam, ze druhe cd bude fakt ine, lebo to by ma dost sklamalo, keby to takto pokracovalo... Pre mna ako totalneho antifanusika nasej hudby je prekvapujuce, ze sa mi vobec tie tri ci styri nase pesnicky pacia.
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

PředchozíDalší

Zpět na Miro Šmajda a jeho projekty

cron