Miro Šmajda ( Max Jason Mai) 

Neoficiální fórum Mirových/Maxových fanoušků

Přihlásit se

Sázavafest, Benešov u Prahy 6.8.2011

Re: Sázavafest, Benešov u Prahy 6.8.2011

Příspěvekod Míla » 07 srp 2011, 08:14

Lenka píše:
zariva_kometka píše:Obrázek

Tahle fotka taky vypadá zajímavě :D :D co mi k tomu povíte? :mrgreen:

Tuhle fotku jsme včera probíraly s Terkou jsem zvědavá co se objeví ta titulky tentokrát :lol:

:arrow: :miro: :arrow: Ahojky ten kluk u těch bubnů je v šoku.A Miro to udělal naschvál kvůli novinářům si myslím já. Ale jinak k tomu nemám co dodat.
Uživatelský avatar
Míla Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 1951
Registrován: 08 bře 2010, 18:46

Re: Sázavafest, Benešov u Prahy 6.8.2011

Příspěvekod Henrieta » 07 srp 2011, 09:57

Míla neboj sa, ja som tam bola, to len tak vyzerá z toho uhla tá fotka, Miro niečo hovoril mladému, lebo tam bol hrozný hluk, ale majú sa radi chlapci :mrgreen: Inak tá čapica bola dobrá, mne sa to ľúbilo :D Horšie je, že Mirovi furt padali gate :D na konci ich mal už na pol r..i, ale predná strana drží na fest :mrgreen: tak to je hlavné. So Sidney sme mali pôvodne absolvovať len Sázavafest, ale stretli sme Evku a vymysleli sme že ideme ešte aj do toho Chomutova a potom sa vrátime večer na Hurts, lebo my nejak našu česko-slovenskú hudbu nemusíme počúvať :mrgreen: ešte Kirschnerku by sme strpeli, ale nechýbala nám :mrgreen: to sme si radšej ešte raz vypočuli Šmajdu na nemeckých hraniciach :lol:
Hurts boli výborní samozrejme, tak Miro má ešte čo robiť, aby sa aspoň priblížil k ich úrovni, aj keď v porovnaní s našou domácou scénou je zas výborný on. Ja ísť na koncert Desmod, Cmoríka, Kristínky, Prednej and company, t.j. naša "špička", tak vyskočím z kože a to som ja ešte prispôsobiaci typ, ktorý znesie veľa :lol: Sidney ma ešte doplní určite, má aj nejaké fotky, videá.
Henrieta
 
Příspěvky: 1885
Registrován: 22 lis 2010, 12:24

Re: Sázavafest, Benešov u Prahy 6.8.2011

Příspěvekod Sidney » 07 srp 2011, 11:35

V prvom rade chcem podakovat Henriete za vodicske schopnosti... Ale tak, zase ja som dobry navigator... :wink:
Mame to podelene, ako v lietadle. Ale uzasne, ze to tak zvladla, cestu BA - Nemecko (Chomutov). :mrgreen:
Ku koncertu, na zaciatku tam :miro: vybehol v "zvlastnej" ciapke a vo zvlastnej nalade, nastastie po asi 10-15 minutach ostala len ta ciapka.
Nalada sa zmenila na zvycajnu a pohodovu. Mozno preto, ze povstavali obcania zo slamy a podisli k podiu. Skupina pred nim mala vraj 20 posluchacov, teda nic moc. To pri Rosemaid sa to slusne naplnilo...
K tej Mirovej ciapocke, mozno si ju dava v noci na spanie a zabudol ju dat dole z hlavy, vraj sa ponahlal a bol v zacpe.
Tie zacpy okolo Prahy su asi bezne.
Na tom Sazava feste boli 2 stage a dole sama slama, pod nou take makucke blato, citili sme sa jak v mastali... :o :mrgreen: Aj parfem tam bola taky mastalny... :lol: :lol: :lol:
K pesnickam, co hrali, sa uz nevyjadrujem, stale to iste. Akurat, ze tie Mirove nase pesnicky su dobre v porovnani s inymi nasimi pesnickami, ale ked za tym hodi cover, tak to je ina kava. Avsak tie anglicke pesnicky su uz na dobrej urovni a ludia na nich reaguju lepsie, povedala by som.
Novy singel ich dost bere. :wink: Mozno by sa mohli vratit k anglickej Baby, ale to uz asi nejde kvoli klipu...
Vzhladom na to, ze my tu nasu scenu nemusime a do Hurts ostavalo vela hodin, tak sme sa dohodli s Evkou a Henkou a sli teda do Chomutova na otocku. Casovo to vychadzalo. A dobre sme spravili...

Este k vecernym Hurts, to ze je to cosi ine, bolo pocut uz z dialky. Vyborny zvuk, horda ludi, atmosfera, spevak ma zvucny, prijemny hlas.
Proste iny level... To tie nase skupiny mozu zaliest niekam do budy a to si este neviem predstavit nejaku rockovu kapelu z UK, ci USA, Kanady. Napriklad Nickelback, LP, BJ, AB, 30 STM a podobne... Snad dalsiu absolvujeme, v septembri maju byt v Prahe Simple Plane...

Preto Miro dobre robi, ze nechce byt dalsou Tublou, Desmodom a podobne... Snad mu to vyde... Chapem ho... 8)
Len na neho ludia nesmu zabudnut dovtedy, ale to uz je na nom, aby si to riesil...
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: Sázavafest, Benešov u Prahy 6.8.2011

Příspěvekod Míla » 07 srp 2011, 11:42

Henrieta píše:Míla neboj sa, ja som tam bola, to len tak vyzerá z toho uhla tá fotka, Miro niečo hovoril mladému, lebo tam bol hrozný hluk, ale majú sa radi chlapci :mrgreen: Inak tá čapica bola dobrá, mne sa to ľúbilo :D Horšie je, že Mirovi furt padali gate :D na konci ich mal už na pol r..i, ale predná strana drží na fest :mrgreen: tak to je hlavné. So Sidney sme mali pôvodne absolvovať len Sázavafest, ale stretli sme Evku a vymysleli sme že ideme ešte aj do toho Chomutova a potom sa vrátime večer na Hurts, lebo my nejak našu česko-slovenskú hudbu nemusíme počúvať :mrgreen: ešte Kirschnerku by sme strpeli, ale nechýbala nám :mrgreen: to sme si radšej ešte raz vypočuli Šmajdu na nemeckých hraniciach :lol:
Hurts boli výborní samozrejme, tak Miro má ešte čo robiť, aby sa aspoň priblížil k ich úrovni, aj keď v porovnaní s našou domácou scénou je zas výborný on. Ja ísť na koncert Desmod, Cmoríka, Kristínky, Prednej and company, t.j. naša "špička", tak vyskočím z kože a to som ja ešte prispôsobiaci typ, ktorý znesie veľa :lol: Sidney ma ešte doplní určite, má aj nejaké fotky, videá.

:arrow: :miro: :arrow: Dík za vysvětlení,ale já jsem byla z toho v šoku.Takže obavy přestali
Uživatelský avatar
Míla Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 1951
Registrován: 08 bře 2010, 18:46

Re: Sázavafest, Benešov u Prahy 6.8.2011

Příspěvekod Franci » 07 srp 2011, 12:21

Super reportíky i fotky.. Mne sa tá čiapka páči. :D Práve som si spomenula: Ak všetko klaplo podľa mojich prestáv a Janka dotala balíček, ktorý som jej posielala včas a odovzdala ho Mirovi, sa nečudujem, prečo tú čiapku mal.
Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11

Re: Sázavafest, Benešov u Prahy 6.8.2011

Příspěvekod ewilyn » 07 srp 2011, 14:18

Luciinetska píše:Mně reporty psát nejdou, tak jsem počkala až dorazí kámoška domů z Chomutova. Zatím má sepsaný report jen ze Sázavafestu. Nikys tu sice všechno napsala, ale kdyby si chtěl někdo počíst jak těžké je jít s kamarády na koncert Rosemaid. :-)


Jak už jsem se mnohokrát přesvědčila, tak člověk míní, ale závislost na dobré hudbě mění. Můj původní plán vypadal, tak, že po čtvrteční komorní akci navštívím jednu sobotní akci a to v Chomutově. Ale více než půlroční absence na koncertech této sestavy mě donutila vzdát se všech plánů a ještě v pátek večer odjet na Sázavafest.

Takže mojí další zastávkou nebyl Chomutov, ale Sázavafest v Benešově u Prahy. Po delší době jsem se tam setkala s kamarádkou a domluvili jsme se, že se sejdeme před koncertem Rosemaid, tedy před půl 2 u podia.

Během dopoledne to v areálu festivalu vypadalo, že všichni umřeli, ale opak byl pravdou pouze dospávali včerejší bujarý večer, kdy nás odrovnala skvělá skupina Koshenn a další hvězdy jako Nightwork, Alphaville...

Chvíli před 13. hodinou se lidé začali objevovat v místech u podií, ale pořád jich bylo málo, začínala jsem se bát aby Rosemaid nehráli jen pro sebe a těch pár desítek lidí co nevěděli kam jít.
Pomalu jsme se přesouvali z naše útočiště (pivního stanu :D) k Duha stage, kde měli Rosemaid vystupovat, ale v tom jsme potkali Mira, pozdravili jsme ho, ale neměl moc času protože ho naháněl pořadatel na plánovanou autogramiádu, která byla od 13:00, v dětském koutku. Nikde jsem včera při průzkumu areálu nic takového, co by připomínalo dětský koutek neviděla, tak jsem se ani nesnažila jít ho hledat dneska. Takže ze Sázavafestu odjíždím bez autogramu i když prý autogramiáda byla :-D ( ale známe to, možná být měla :-D. jestli ji někdo objevil budu ráda, když to připíšete do komentáře a přiblížíte mi kde se nacházel dětský koutek ;-) ).
Cesta k podiu nebyla vůbec snadná, ale nebránil nám v tom ani dav lidí, ani špatný terén, to pouze pár lidí ( samozřejmě kluci) co byli s námi měli problém, že nepůjdou na Šmajdu. Připomínky typu „budeme tam jediní kluci, Šmajda nás nezajímá“ jsme vůbec neposlouchali a kluky nějakým způsobem dotáhli až k podiu, kde už Jari sestavoval bicí, Adam s Tamim zapojovali své nástroje ( mám na mysli kytaru a baskytaru :-D). Při nazvučování nástrojů jsem pozorovala, že i našim nedobrovolným společníkům se to líbí a věděla jsem, že máme vyhráno (nemyslete si opravdu není jednoduché dostat 20ti leté kluky na někoho o kom si myslí svoje :-D několikrát jsme byly upozorněny, že pokud se to nebude dát poslouchat prostě odejdou. V duchu jsem se smála, veděla jsem, že neodejdou, a taky neodešli, celý koncert vydrželi a líbil se jim. Dělali ze sebe jen herce :-D). Po nazvučení nástrojů se na podiu objevil chlápek, nebyl to zatím Miro, a představil kapelu a hned po něm vyběhl na podium konečně Miro u kterého jsem myslela, že špatně vidím. Nemám ve zvyku popisovat v čem zrovna koncertuje, ale s tímhle se musím podělit. To bude sousto pro „Módní policii“ na oficiálním fanclubu, Miro vyběhl v bílém tričku, slunečních brýlích- to by nebylo vůbec divné v létě, ale co měl na hlavě :D, kdo typoval jeho typický výbuch ten se mýlil Miro měl čepici :D..po chvilce překvapení jsem se vzpamatovala a to už kluci rozjeli ten správný rock and roll písničkou Čo sa týka lásky, pak si nepamatuju pořadí, ale zazněl Suchý ľad, Zabudnutí, Baby, Svět, Enter Sandman ( při této písničce jsem si na všech koncertech všimla, že ho začne s obdivem pozorovat i mužská část publika), následovaly Kvapky, Pod vodou, Last forever, zazněl i nejnovější singl Loneliness ( pozor, přišla řeč na klip. Ne, nebojte neposunulo se to na říjen, Miro říkal, že KLIP BUDE 1. SEPTEMBRA :-D- Jsme na to zvědaví Miro, jestli to dodržíš :-D) Závěrečnou písničkou byl Rock n´Roll od Led Zeppelin, kde nám Miro předvedl svůj skvělý ječák, během koncertu jsme měli možnost vidět i Tamiho krásné spodky se znakem Supermana či co to je :-) a byl konec koncertu. Miro se rozloučil s tím,že je čeká rychlý přesun do Chebu, ne nespletla jsem se já, ale Miro. Po této větě jsem přemýšlela kam vlastně mám namířit svoji cestu, ale nenechala jsem se spléct a vyrazila do Chomutova na Kamenčák. Takže sobota 6.8.,kterou jsem si soukromě nazvala „Den s Rosemaid“, pokračovala.

Jen dodám, že se pod podiem nakonec sešlo dost lidí, i když očekávala jsem větší dav, ale jsem spokojená po mých obavách aby si nehráli sami pro sebe :-). Lidé reagovali dobře. Většinu lidí Miro překvapil a nikoho vyloženě neodradil, hodnotila bych to jako dobrou akci. Pod podiem se sešlo i dost lidí mužského pohlaví. Kluci z kapely měli skvělou náladu a Miro zrovna tak. Běhal po podiu, usmíval se. Dost často „blbnul“ s Adamem :-) bylo vidět, že si koncert uživali a my s nimi. :-) Byla možnost aby si Rosemaid všimli i lidé, kteří se o ně nazajímali nebo do té doby ještě neměli tu možnost je poznat.

Musím dodat, že já měla dneska taky premiéru. Poprvé jsem viděla Rosemaid v této nové sestavě, kde je kytaristou Adam a druhého kytaristu dělá Miro :-) A musím dodat, že v téhle sestavě jsem s Rosemaid 100% spokojena :-)

LET´S GO NA DALŠÍ KONCERT!! :-)

LuCCa.a


Lucka diki za reportik :wink: :thumbup:
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Re: Sázavafest, Benešov u Prahy 6.8.2011

Příspěvekod zariva_kometka » 07 srp 2011, 15:22

Díky za přiblížení dění na místě činu 8) :lol:
zariva_kometka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 3838
Registrován: 14 zář 2010, 19:52
Bydliště: Liberec


Re: Sázavafest, Benešov u Prahy 6.8.2011

Příspěvekod Franci » 07 srp 2011, 16:21

Sidney píše:http://www.youtube.com/user/77777Sidney?feature=mhee#p/a/u/0/xAfgo-FkujE
http://www.youtube.com/user/77777Sidney ... 6zM91PxZTA

:thumbup:
Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11


Re: Sázavafest, Benešov u Prahy 6.8.2011

Příspěvekod Franci » 07 srp 2011, 16:30

Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11

Re: Sázavafest, Benešov u Prahy 6.8.2011

Příspěvekod ewilyn » 07 srp 2011, 16:45



:lol: ..no to iste..je to kapela z UK
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Re: Sázavafest, Benešov u Prahy 6.8.2011

Příspěvekod ewilyn » 07 srp 2011, 16:48

tak este moja story:

Tak môj sobotný deň bol nečakane bláznivý. :shock: Už v piatok som bola na Sázavafeste a v sobotu som sa vybrala opäť- veľmi skoro s ohľadom na skorý čas vystúpenia Mira Šmajdu. Keďže svet je malý :wink: , na stanici som stretla Esti, Báru a Lilii –ony smer Chomutov, ja Benešov u Prahy ...sme sa zvítali, vzápätí rozlúčili netušiac, že sa ešte v ten deň uvidíme :wink: . Na Sázavafest som dorazila už o pol jednej, keďže sa ešte nič nedialo, trochu som sa občerstvila a pred jednou som si to namierila k Duha stage, kde mal vystupovať Miro s Rosemaid. Kapela pred nimi akurát skončila, sledovalo ich tak 20 ľudí, miesta i v 1.rade bolo dostatok...tak som zaujala strategické miesto. :) Moderátor akurát oznámil že Miro s kapelou mierne meškajú kvôli zápche na diaľnici a autogramiáda sa presúva po koncerte. Čakanie som si krátila s FB v mobile, kde však písali, že autogramiáda sa práve koná v detskom kútiku :shock: - komentáre samozrejme zväčša posmešné. Povedala som i tom Nikys, ktorá stála vedľa mňa- ja som na tu autogramiádu neplánovala ísť, ona sa šla pozrieť, no nenašla údajne ani ten kútik. Chalani sa medzitým bleskovo nachystali ( snáď za nejakých 15 minút) a začali presne.
Mne sa veľmi páčila Tomiho black-red -white kombinácia bieleho trika, kiltu a červených tenisiek, Adamko v čiernej vestičke a Miro v bielom triku a lyžiarskej čiapke na hlave :shock: ..nóó, hodnotenie outfitu ponechám na módnu políciu. A i keď chalani začali naplno, Miro pôsobil v prvých piesňach trochu rozladene :? - ešte sa dolaďoval i zvuk a neviem, čí ho trocha rozhodilo málo ľudí pod pódiom a nie príliš spolupracujúce publikum (alebo mu bolo teplo v tej čiapke :) ). No ľudí sa postupne nazbieralo dosť, určite pár stoviek, no boli to zväčša ľudia, čo Mira videli 1x a jeho tvorbu nepoznali. Prelomová bola ako obvykle Metallica a megamix piesní Enter Sandman, Whom the bells toll, Seek and Destroy a Sad but true....na tú i publikum výborne reagovalo a potom už na pódiu i pod ním prebiehal koncert v pohode k plnej spokojnosti. Playlist už tu bol spomínaný- Čo sa týka lásky, Suchý ľad ( aspoň že sem-tam), Zabudnutí, Baby, Metallica megamix, Kvapky, Pod vodou, Svět, Last forever a záverečnou malo byť Loneliness, no na žiadosť publika sa pridávalo -a Whole Lotta Rosie od AC/DC i s battlom Miro-Adam bola výbornou čerešničkou na torte :thumbup: . Ešte behom koncertu bolo pre mňa veľkým prekvapením, keď sa vedľa mňa objavila Sidney s Henou :shock: - a že čí idem s nimi i do Chomutova, na Hurt, ktorých som tiež chcela vidieť, sa vrátime . No nechala som sa ukecať a tak sme teda vyrazili smer Chomutov ( Miro pozval fanúšikov do Chebu ale nevadí :lol: ). Ešte pred odjazdom ,sme sa šli pozrieť, či teda nejaká autogramiáda je, resp. bola. Našli sme dobre skrytý detský kútik, kde nám milá pani povedala, že keďže pán Šmajda uviazol v zápche a nestíhal, poslal svojím fanúšikom podpísané autogramkarty :shock: ( a ešte sa dalo i vybrať či starú polonahú alebo novú :) ) . aspoň že niečo, že ? ..pokračovanie v „Chomutovskom chlieviku „...
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Re: Sázavafest, Benešov u Prahy 6.8.2011

Příspěvekod Franci » 07 srp 2011, 17:00

ewilyn píše:tak este moja story:

Tak môj sobotný deň bol nečakane bláznivý. :shock: Už v piatok som bola na Sázavafeste a v sobotu som sa vybrala opäť- veľmi skoro s ohľadom na skorý čas vystúpenia Mira Šmajdu. Keďže svet je malý :wink: , na stanici som stretla Esti, Báru a Lilii –ony smer Chomutov, ja Benešov u Prahy ...sme sa zvítali, vzápätí rozlúčili netušiac, že sa ešte v ten deň uvidíme :wink: . Na Sázavafest som dorazila už o pol jednej, keďže sa ešte nič nedialo, trochu som sa občerstvila a pred jednou som si to namierila k Duha stage, kde mal vystupovať Miro s Rosemaid. Kapela pred nimi akurát skončila, sledovalo ich tak 20 ľudí, miesta i v 1.rade bolo dostatok...tak som zaujala strategické miesto. :) Moderátor akurát oznámil že Miro s kapelou mierne meškajú kvôli zápche na diaľnici a autogramiáda sa presúva po koncerte. Čakanie som si krátila s FB v mobile, kde však písali, že autogramiáda sa práve koná v detskom kútiku :shock: - komentáre samozrejme zväčša posmešné. Povedala som i tom Nikys, ktorá stála vedľa mňa- ja som na tu autogramiádu neplánovala ísť, ona sa šla pozrieť, no nenašla údajne ani ten kútik. Chalani sa medzitým bleskovo nachystali ( snáď za nejakých 15 minút) a začali presne.
Mne sa veľmi páčila Tomiho black-red -white kombinácia bieleho trika, kiltu a červených tenisiek, Adamko v čiernej vestičke a Miro v bielom triku a lyžiarskej čiapke na hlave :shock: ..nóó, hodnotenie outfitu ponechám na módnu políciu. A i keď chalani začali naplno, Miro pôsobil v prvých piesňach trochu rozladene :? - ešte sa dolaďoval i zvuk a neviem, čí ho trocha rozhodilo málo ľudí pod pódiom a nie príliš spolupracujúce publikum (alebo mu bolo teplo v tej čiapke :) ). No ľudí sa postupne nazbieralo dosť, určite pár stoviek, no boli to zväčša ľudia, čo Mira videli 1x a jeho tvorbu nepoznali. Prelomová bola ako obvykle Metallica a megamix piesní Enter Sandman, Whom the bells toll, Seek and Destroy a Sad but true....na tú i publikum výborne reagovalo a potom už na pódiu i pod ním prebiehal koncert v pohode k plnej spokojnosti. Playlist už tu bol spomínaný- Čo sa týka lásky, Suchý ľad ( aspoň že sem-tam), Zabudnutí, Baby, Metallica megamix, Kvapky, Pod vodou, Svět, Last forever a záverečnou malo byť Loneliness, no na žiadosť publika sa pridávalo -a Whole Lotta Rosie od AC/DC i s battlom Miro-Adam bola výbornou čerešničkou na torte :thumbup: . Ešte behom koncertu bolo pre mňa veľkým prekvapením, keď sa vedľa mňa objavila Sidney s Henou :shock: - a že čí idem s nimi i do Chomutova, na Hurt, ktorých som tiež chcela vidieť, sa vrátime . No nechala som sa ukecať a tak sme teda vyrazili smer Chomutov ( Miro pozval fanúšikov do Chebu ale nevadí :lol: ). Ešte pred odjazdom ,sme sa šli pozrieť, či teda nejaká autogramiáda je, resp. bola. Našli sme dobre skrytý detský kútik, kde nám milá pani povedala, že keďže pán Šmajda uviazol v zápche a nestíhal, poslal svojím fanúšikom podpísané autogramkarty :shock: ( a ešte sa dalo i vybrať či starú polonahú alebo novú :) ) . aspoň že niečo, že ? ..pokračovanie v „Chomutovskom chlieviku „...

:thumbup:
Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11

Re: Sázavafest, Benešov u Prahy 6.8.2011

Příspěvekod zariva_kometka » 07 srp 2011, 17:47

:thumbup:
zariva_kometka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 3838
Registrován: 14 zář 2010, 19:52
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na Sázavafest, Benešov u Prahy, CZ, 6.8.2011