Miro Šmajda ( Max Jason Mai) 

Neoficiální fórum Mirových/Maxových fanoušků

Přihlásit se

Loneliness- text

Re: Loneliness- text

Příspěvekod ewilyn » 25 kvě 2011, 23:31

Kotě píše:Díky ujovi za text a Sidney za překlad....konečně jsem trochu v obraze :lol:


myslim, ze tento preklad zatial bohate staci, diki Sid. Ono niektore frazy by sa lepsie prekladali volnym prekladom, ale i tak bsme to nemuseli trafit presneak, ako to bolo myslene....
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Miška » 27 kvě 2011, 10:52

viem že od veci ale chcem sa spýtat kto ide z BA do Brumova...potrebovala by som odvoz.....dakujem... :D :D :thumbup:
Miška Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 19
Registrován: 02 srp 2010, 16:50
Bydliště: všude.....

Re: Loneliness- text

Příspěvekod gemini » 28 kvě 2011, 01:23

ewilyn píše:
Kotě píše:Díky ujovi za text a Sidney za překlad....konečně jsem trochu v obraze :lol:


myslim, ze tento preklad zatial bohate staci, diki Sid. Ono niektore frazy by sa lepsie prekladali volnym prekladom, ale i tak bsme to nemuseli trafit presneak, ako to bolo myslene....



Kdyby bylo v textu místo vidid slovo VIVID, dávalo by to smysl? Já to tam i slyším.
gemini
 

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Esti » 28 kvě 2011, 06:43

gemini píše:
ewilyn píše:
Kotě píše:Díky ujovi za text a Sidney za překlad....konečně jsem trochu v obraze :lol:


myslim, ze tento preklad zatial bohate staci, diki Sid. Ono niektore frazy by sa lepsie prekladali volnym prekladom, ale i tak bsme to nemuseli trafit presneak, ako to bolo myslene....



Kdyby bylo v textu místo vidid slovo VIVID, dávalo by to smysl? Já to tam i slyším.


mohl to být jen překlep...... :?:
Uživatelský avatar
Esti Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 14 zář 2010, 21:56
Bydliště: Český Těšín

Re: Loneliness- text

Příspěvekod zsimona » 28 kvě 2011, 14:59

Sidney píše:Horatius je uzasny a ja teda vychadzam z jeho textu a prekladam, tak ako to ide podla slov cca, za vysledok sa ospravedlnujem:

Ty si nedokazes predstavit ako to chuti
ist okolo(fungovat) bez teba
tak teraz ti mam povedat pribeh
ale je to len zivot

Cely ten cas citim tu noc
tak som spokojny
vsetky tie veci som si zelal predtym
teraz som sa drzal bokom

Cudujuc sa hlasno
bez ohadu na hocico
veci okolo nikdy nebudu zmenene

To ma ruca (strhne) dole a
otaca k zemi
Padam nikam (do prazdnoty)
bez nikoho podielu

Samota
Samota
Samota

Ty si nedokazes predstavit ako sa citim
viest neodbytnu lasku :?: :?: :?:
Moje spomienky ma naplnaju
Su v oblohe hore

Nebudeme nikdy prilis mysliet (pocujem tam iba we, nie vidid...) :?:
ze ma chces ako svojho chlapa
Potrebujem dovod uverit, preco
sme zamilovani

Cudujuc sa hlasno
bez ohadu na hocico
Veci okolo nikdy nebudu zmenene

To ma ruca (strhne) dole a
otaca k zemi
Padam nikam (do prazdnoty)
bez nikoho podielu

...

Na kusok lasky padam
v prazdnote tychto dni
vsetky moje slzy sa plazia
spat opat do teba


Nie som basnik a nemala som slovnik, v robote nemam tolko casu... Takze doprekladajte a pozmente to... :roll: :roll: :roll:


Hm...tak mě napadlo,že Miro musel být v celkem slušné depce,když psal ten text!?...Občas o něj mám vážně strach.
zsimona
 
Příspěvky: 2677
Registrován: 17 kvě 2011, 16:16

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Kaja » 28 kvě 2011, 15:40

zsimona píše: Hm...tak mě napadlo,že Miro musel být v celkem slušné depce,když psal ten text!?...Občas o něj mám vážně strach.


Ja už mám tréning, že toto nemám v depke príliš počúvať, pretože ma to zlikviduje úplne. Nejaké umrnčané balady na mňa tak nepôsobia, ale taká silná naliehavosť tejto piesne, aspoň tak ju ja cítim, sa ma dotýka. Tak Mirko je senzitívny človek, určite jeho nálady môžu pekne lietať....Keby ale taký nebol, nevedel by robiť hudbu akú robí. Keď si to už povedala nahlas, občas to tiež tak cítim. Na druhej strane verím v jeho sebaobranný systém, ktorý zdá sa, funguje slušne, podľa toho, čo ustojí. :) A verím aj, najmä od tej nehody, že tam hore ho majú radi, dúfam, že nám ho niečo chráni. :)
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Esti » 28 kvě 2011, 17:12

Kaja píše:
zsimona píše: Hm...tak mě napadlo,že Miro musel být v celkem slušné depce,když psal ten text!?...Občas o něj mám vážně strach.


Ja už mám tréning, že toto nemám v depke príliš počúvať, pretože ma to zlikviduje úplne. Nejaké umrnčané balady na mňa tak nepôsobia, ale taká silná naliehavosť tejto piesne, aspoň tak ju ja cítim, sa ma dotýka. Tak Mirko je senzitívny človek, určite jeho nálady môžu pekne lietať....Keby ale taký nebol, nevedel by robiť hudbu akú robí. Keď si to už povedala nahlas, občas to tiež tak cítim. Na druhej strane verím v jeho sebaobranný systém, ktorý zdá sa, funguje slušne, podľa toho, čo ustojí. :) A verím aj, najmä od tej nehody, že tam hore ho majú radi, dúfam, že nám ho niečo chráni. :)


Vnímám ho stejně, i v jeho radosti, kterou dokáže navenek projevovat, tak si myslím, že NE vždy je tomu tak i uvnitř .... :wink:
Uživatelský avatar
Esti Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 14 zář 2010, 21:56
Bydliště: Český Těšín

Re: Loneliness- text

Příspěvekod zsimona » 28 kvě 2011, 17:23

Kaja píše:
zsimona píše: Hm...tak mě napadlo,že Miro musel být v celkem slušné depce,když psal ten text!?...Občas o něj mám vážně strach.


Ja už mám tréning, že toto nemám v depke príliš počúvať, pretože ma to zlikviduje úplne. Nejaké umrnčané balady na mňa tak nepôsobia, ale taká silná naliehavosť tejto piesne, aspoň tak ju ja cítim, sa ma dotýka. Tak Mirko je senzitívny človek, určite jeho nálady môžu pekne lietať....Keby ale taký nebol, nevedel by robiť hudbu akú robí. Keď si to už povedala nahlas, občas to tiež tak cítim. Na druhej strane verím v jeho sebaobranný systém, ktorý zdá sa, funguje slušne, podľa toho, čo ustojí. :) A verím aj, najmä od tej nehody, že tam hore ho majú radi, dúfam, že nám ho niečo chráni. :)


Určitě je dobře,že je tak citlivý a vnímavý...ale je mi smutno,když si uvědomím,jak moc se ho ty věci okolo dotýkají.A jak se někdy musí cítit osamoceně!Ale vždycky mě potěší,když vidím,jak je šťastný na koncertech,jak si to užívá.Kolik energie pošle všem okolo,to je neuvěřitelné!Doufám,že ji dokáže také v nemalé míře přijímat od svých fanoušků-a to mu vynahradí všechno to zlé kolem!
I já věřím,že má velmi "snaživého strážného anděla",který ho hlídá.Tak snad s ním nemá až tak moc práce a Miro na sebe dává pozor i sám!
zsimona
 
Příspěvky: 2677
Registrován: 17 kvě 2011, 16:16

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Sidney » 28 kvě 2011, 17:32

Ten text treba brat s rezervou, ujo Horacius zachytil, stale nemame jasno s tym vivid, to leed bude leave asi, dalej story je sorry, to mi tam sedi viac... Pockame na cistu verziu a doprekladame. Nemyslim si, ze :miro: je nejaky nestastny, ze nie je nejaky zalaskovany (predpokladam, ze nie je), myslim, ze mu to skor vyhovuje. Da sa to vselijako pochopit, aj tak, ze teraz na nejake vazne zamilovania nema cas a vyhovuje mu to tak jak to je... :wink: Ze aj taky je zivot a to je. Nestastny mi teda vobec nepripada, skor posobi tak spokojne. Ale to su vsetko dedukcie, nikto z nas ho nepozna, avsak aj z tych par videni mi je jasne, ze anjelik sladucky to nie je... :mrgreen: A na nejake vazne zalezitosti ma aj cas. Zvlast pri tak hektickom zivote. Sak tu babu by pomaly ani nevidel a zamestnana baba s nim nemoze kdekade lietat...
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: Loneliness- text

Příspěvekod gemini » 28 kvě 2011, 17:42

Sidney píše:Ten text treba brat s rezervou, ujo Horacius zachytil, stale nemame jasno s tym vivid, to leed bude leave asi, dalej story je sorry, to mi tam sedi viac...



S tím sorry máš asi pravdu, já to tam slyšela, ale pak jsem na to zapomněla. Ovšem takhle nám to rámcově stačí, že. Na opravdový text bychom zase čekali několik měsíců :mrgreen:
gemini
 

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Kaja » 28 kvě 2011, 19:29

zsimona píše:
Kaja píše:
zsimona píše: Hm...tak mě napadlo,že Miro musel být v celkem slušné depce,když psal ten text!?...Občas o něj mám vážně strach.


Ja už mám tréning, že toto nemám v depke príliš počúvať, pretože ma to zlikviduje úplne. Nejaké umrnčané balady na mňa tak nepôsobia, ale taká silná naliehavosť tejto piesne, aspoň tak ju ja cítim, sa ma dotýka. Tak Mirko je senzitívny človek, určite jeho nálady môžu pekne lietať....Keby ale taký nebol, nevedel by robiť hudbu akú robí. Keď si to už povedala nahlas, občas to tiež tak cítim. Na druhej strane verím v jeho sebaobranný systém, ktorý zdá sa, funguje slušne, podľa toho, čo ustojí. :) A verím aj, najmä od tej nehody, že tam hore ho majú radi, dúfam, že nám ho niečo chráni. :)


Určitě je dobře,že je tak citlivý a vnímavý...ale je mi smutno,když si uvědomím,jak moc se ho ty věci okolo dotýkají.A jak se někdy musí cítit osamoceně!Ale vždycky mě potěší,když vidím,jak je šťastný na koncertech,jak si to užívá.Kolik energie pošle všem okolo,to je neuvěřitelné!Doufám,že ji dokáže také v nemalé míře přijímat od svých fanoušků-a to mu vynahradí všechno to zlé kolem!
I já věřím,že má velmi "snaživého strážného anděla",který ho hlídá.Tak snad s ním nemá až tak moc práce a Miro na sebe dává pozor i sám!


Tiež ho tak vnímam, aj to, čo vraví Esti. Verím tomu, že každému sa v živote všetko vracia a tá pozitívna energia, ktorú rozdáva ľuďom sa nejakým spôsobom vráti aj jemu. Želala by som mu čo najviac dôvodov na úsmev. :) Pozitívna spätná väzba od fanúšikov na koncertoch mu určite pomáha preniesť sa zase nad niektoré stresujúce veci, ktoré sú spojené s tým, čo robí.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Franci » 29 kvě 2011, 11:32

Esti, Kaja, pekne ste to napísali :thumbup: Tiež myslím, že to tak je. Ono to, že na koncertoch vyzerá šťastne, neznamená, že to vždy tak aj je. Nikto nemá byť sám. Každý niekoho potrebbuje. Mohol by si kúpiť aspoń nejaké zvieratko, ale to b ynemal čas sa mu venovať. Nemá to až tak ľahké, ako sa môže niekomu zdať. Byť slávnym je fajn, ale má to i svoje nevýhody.
Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11

Re: Loneliness- text

Příspěvekod ewilyn » 30 kvě 2011, 20:58

Kaja píše:tiež ho tak vnímam, aj to, čo vraví Esti. Verím tomu, že každému sa v živote všetko vracia a tá pozitívna energia, ktorú rozdáva ľuďom sa nejakým spôsobom vráti aj jemu. Želala by som mu čo najviac dôvodov na úsmev. :) Pozitívna spätná väzba od fanúšikov na koncertoch mu určite pomáha preniesť sa zase nad niektoré stresujúce veci, ktoré sú spojené s tým, čo robí.


:miro: si to skutocne na podiu uziva...je vidiet, ze ho ti ludia a publikum, co reaguje skutocne pozitivne nabija -je to vzajomne. :) Popravde, jeden z dovodov, preco na koncerty jazdim je prave vidiet to Mirovo nadsenie, entuziazmus- u mnohych "starych harcovnikov" to uz clovek nevidi....
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Lenka » 30 kvě 2011, 21:24

ewilyn píše:
Kaja píše:tiež ho tak vnímam, aj to, čo vraví Esti. Verím tomu, že každému sa v živote všetko vracia a tá pozitívna energia, ktorú rozdáva ľuďom sa nejakým spôsobom vráti aj jemu. Želala by som mu čo najviac dôvodov na úsmev. :) Pozitívna spätná väzba od fanúšikov na koncertoch mu určite pomáha preniesť sa zase nad niektoré stresujúce veci, ktoré sú spojené s tým, čo robí.


:miro: si to skutocne na podiu uziva...je vidiet, ze ho ti ludia a publikum, co reaguje skutocne pozitivne nabija -je to vzajomne. :) Popravde, jeden z dovodov, preco na koncerty jazdim je prave vidiet to Mirovo nadsenie, entuziazmus- u mnohych "starych harcovnikov" to uz clovek nevidi....

Holky :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Vidět šťastného Mira je opravdu nádhera:-)
Uživatelský avatar
Lenka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 4257
Registrován: 19 úno 2010, 21:11

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Esti » 30 kvě 2011, 21:36

Lenka píše:
ewilyn píše:
Kaja píše:tiež ho tak vnímam, aj to, čo vraví Esti. Verím tomu, že každému sa v živote všetko vracia a tá pozitívna energia, ktorú rozdáva ľuďom sa nejakým spôsobom vráti aj jemu. Želala by som mu čo najviac dôvodov na úsmev. :) Pozitívna spätná väzba od fanúšikov na koncertoch mu určite pomáha preniesť sa zase nad niektoré stresujúce veci, ktoré sú spojené s tým, čo robí.


:miro: si to skutocne na podiu uziva...je vidiet, ze ho ti ludia a publikum, co reaguje skutocne pozitivne nabija -je to vzajomne. :) Popravde, jeden z dovodov, preco na koncerty jazdim je prave vidiet to Mirovo nadsenie, entuziazmus- u mnohych "starych harcovnikov" to uz clovek nevidi....

Holky :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Vidět šťastného Mira je opravdu nádhera:-)


To ano :wink: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Esti Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 14 zář 2010, 21:56
Bydliště: Český Těšín

PředchozíDalší

Zpět na Loneliness- singel

cron