Miro Šmajda ( Max Jason Mai) 

Neoficiální fórum Mirových/Maxových fanoušků

Přihlásit se

Loneliness- text

Re: Loneliness- text

Příspěvekod ewilyn » 09 čer 2011, 21:09

Kaja píše:Ešte k predchádzajúcim témam, bavili sme sa s Timi o textoch, ona vraví, že sa jej Mirove texty páčia. Čo sa týka angličtiny, že je trochu zvláštna, ale že to dáva zmysel a že je to dobré. Rozhodli sme sa, že to štýlom pripomína symbolizmus až dekadenciu. :)


esteze nie dadaizmus Kaji :wink:
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Re: Loneliness- text

Příspěvekod ewilyn » 09 čer 2011, 21:11

Kaja píše:
Sidney píše:Ako zvlastne sa vyvija tento chlievik... Ja som pripad ako Lili... :wink:
Janka podobny pripad ako ty mala aj sestra, mamicka nadovsetko, ten blazen este chcel aby mu segra aj vyvarala...
Tak ho poslala do Pistan... :D


Ewi nemá čas na nás dávať pozor, asi by sme to mali niekam presunúť. :D :wink:


no veruze teraz toho casu vela nemam....ale ak si niekto vylieva svoje srdce a odhaluje svoje sukromie na verejnom fore a nevadi mu to, mne to teda nevadi tiez....
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Kaja » 10 čer 2011, 06:02

ewilyn píše:
Kaja píše:Ešte k predchádzajúcim témam, bavili sme sa s Timi o textoch, ona vraví, že sa jej Mirove texty páčia. Čo sa týka angličtiny, že je trochu zvláštna, ale že to dáva zmysel a že je to dobré. Rozhodli sme sa, že to štýlom pripomína symbolizmus až dekadenciu. :)


esteze nie dadaizmus Kaji :wink:

:D Tak to nie, to by ani súčasnému Mirovi nemohlo byť blízke. :D Ale všimla som si, že podobným spôsobom si ukladá do textov vetičky dosť ľudí tvoriacich v angličtine, kým v slovenčine alebo češtine to nie je veľmi zvykom, Tu bývajú tie texty viac zviazané.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Jana » 10 čer 2011, 21:15

ewilyn píše:
Kaja píše:
Sidney píše:Ako zvlastne sa vyvija tento chlievik... Ja som pripad ako Lili... :wink:
Janka podobny pripad ako ty mala aj sestra, mamicka nadovsetko, ten blazen este chcel aby mu segra aj vyvarala...
Tak ho poslala do Pistan... :D


Ewi nemá čas na nás dávať pozor, asi by sme to mali niekam presunúť. :D :wink:


no veruze teraz toho casu vela nemam....ale ak si niekto vylieva svoje srdce a odhaluje svoje sukromie na verejnom fore a nevadi mu to, mne to teda nevadi tiez....

Ľudia majú radi skutočné príbehy zo života. Pamätáš sa na Bakalárov a teraz zas letí Pošta pre Teba:wink: Mne to nevadí. Možno aj preto nás toľkí čítajú 8) .
Uživatelský avatar
Jana
 
Příspěvky: 1885
Registrován: 21 bře 2010, 00:43

Re: Loneliness- text

Příspěvekod mari » 10 čer 2011, 23:14

Kaja píše:Timein preklad, v podstate skoro to isté, čo Sidney:


Nevieš si predstaviť ako chutí
bez teba sa pretĺkať
Tak ti teraz musím príbeh povedať
Ale je to len život

Stále cítim noc
Takže som spokojný
Všetko čo som si predtým želal
som teraz bokom odložil

Nahlas sa čudujúc
Nezáleží nad čím
Veci sa nikdy nezmenia
Dokola, dokola, dokola

Láme ma to a
zmietam sa na zemi
Padám nikam
bez niekoho s kým sa podeliť

Osamelosť
Osamelosť
Osamelosť

Nevieš si prestaviť ako sa cítim
Vedúc naliehavú lásku
Plnia ma spomienky
Sú v nebi nado mnou

Myšlienky nikdy nebudú príliš živé
Chceš ma ako svojho muža
Potrebujem dôvod veriť
Znova sa zamilujeme

Nahlas sa čudovať
Nezáleží nad čím
Veci sa nikdy nezmenia
Dokola, dokola, dokola

Láme ma to
a zmietam sa na zemi
Padám do ničoty
bez niekoho s kým sa podeliť

Láme ma to
a zmietam sa na zemi
Padám do ničoty
bez niekoho s kým sa podeliť

Na kúsku lásky padám
do osamelosti týchto dní
Všetky moje slzy sa plýžia
znova do teba

Láme ma to
a zmietam sa na zemi
Padám do ničoty
bez niekoho s kým sa podeliť

Láme ma to
a zmietam sa na zemi
Padám do ničoty
bez niekoho s kým sa podeliť

Osamelosť
Osamelosť
Osamelosť...

Mne sa to páči , aj keď je to fikcia ....Mám rada keď sú texty nejasné a dá sa domýšľať a váhať , ako to naozaj autor myslel , čo pri ...Kam som rozum dal nie je možné ...
Uživatelský avatar
mari
 
Příspěvky: 4670
Registrován: 19 úno 2010, 22:32

Re: Loneliness- text

Příspěvekod mari » 10 čer 2011, 23:16

Lilie píše:
Jana píše:Mne sa zdá že ja neustále zažívam silné citové vzplanutia ktoré ma totálne pohltia, vyžmýchajú do poslednej kvapky v ktorých ja vždy ťahám za kratší koniec :oops: . Ja sa buď zaľúbim šialene, alebo vôbec :? . V podstate všetci o ktorých mám záujem, cítia ku mne akýsi rešpekt až bázeň :evil: . Pritom sa vždy všemožne snažím vysvetliť im a ukázať že ja ozaj nekúšem :( . Psie oči som videla neraz aj ja, ale to vo väčšine prípadov slušne, ale ozaj veľmi citlivo a decentne pošlem ko Kambodže lekvár kosiť :| . Cítim k nim ľútosť, a mám voči ním aj výčitky (i keď v podstate nemám mať prečo), avšak keď v nich niečo nie je, alebo je tam čohosi priveľa, silný cit sa nedostaví :? . Môj terajší priateľ je kompromis. Ja som sa mu strašne páčila 8) , mne on veľmi nie, ale neskutočne sa snažil a tak som ho zobrala na milosť :? . To jeho urputné snaženie mi dosť lichotilo a robilo dobre môjmu nešťastnými vzplanutiami doráňanému egu :) . A tak som si naňho zvykla, a objavila v ňom kopec dobrých vlastností :D . On je neuveriteľne tolerantný, má nadhľad aj prehľad, disponuje až neuveriteľným množstvom encyklopedických vedomostí :shock: :shock: . Mám ho dosť rada, ale ako staršieho brata :( . Nefunguje mi s ním chémia :( :cry: . Stále si nahováram že sa to zmení, no zatiaľ sa nemení :x . Je vzdelaný, má rád ľudí, vie sa obetovať, proste je to dobrák, no je to silný mamičkár. :mrgreen: :mrgreen: Čo povie mamička, to je sväté :mrgreen: . Vždy som až na druhom mieste :twisted: . Žije život aký mu nalinkuje mamička a najmä jej priateľ :mrgreen: :mrgreen: . Proste večné i keď geniálne (čítal už 3roch rokoch, v tenegerských rokoch veľmi úspešne absolvoval rôzne celoštátne vedomostné aj telke vysielané súťaže:roll: ) dieťa. Priťahoval by vás taký chlap? :?


:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Na to pozor :!:
Těžko říct, spíš ne....... :|

Ani u mňa nie , a mamičkin synáčik vôbec .... :mrgreen:
Uživatelský avatar
mari
 
Příspěvky: 4670
Registrován: 19 úno 2010, 22:32

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Kaja » 10 čer 2011, 23:55

mari píše: [
Mne sa to páči , aj keď je to fikcia ....Mám rada keď sú texty nejasné a dá sa domýšľať a váhať , ako to naozaj autor myslel , čo pri ...Kam som rozum dal nie je možné ...


Tak isto. :thumbup: :D
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Loneliness- text

Příspěvekod mari » 11 čer 2011, 00:14

Kaja píše:
mari píše: [
Mne sa to páči , aj keď je to fikcia ....Mám rada keď sú texty nejasné a dá sa domýšľať a váhať , ako to naozaj autor myslel , čo pri ...Kam som rozum dal nie je možné ...


Tak isto. :thumbup: :D

Poznala som kedysi chalana , čo písal podobné básne ...veľmi ma bavilo lúštiť ich obsah ....škoda , že som si ich neodložila :wink:
Uživatelský avatar
mari
 
Příspěvky: 4670
Registrován: 19 úno 2010, 22:32

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Jana » 11 čer 2011, 00:35

mari píše:
Kaja píše:
mari píše: [
Mne sa to páči , aj keď je to fikcia ....Mám rada keď sú texty nejasné a dá sa domýšľať a váhať , ako to naozaj autor myslel , čo pri ...Kam som rozum dal nie je možné ...


Tak isto. :thumbup: :D

Poznala som kedysi chalana , čo písal podobné básne ...veľmi ma bavilo lúštiť ich obsah ....škoda , že som si ich neodložila :wink:

Jééj to si teda mala, ja by som si počítala. :oops: :wink:
Uživatelský avatar
Jana
 
Příspěvky: 1885
Registrován: 21 bře 2010, 00:43

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Kaja » 11 čer 2011, 00:40

mari píše:
Kaja píše:
mari píše: [
Mne sa to páči , aj keď je to fikcia ....Mám rada keď sú texty nejasné a dá sa domýšľať a váhať , ako to naozaj autor myslel , čo pri ...Kam som rozum dal nie je možné ...


Tak isto. :thumbup: :D

Poznala som kedysi chalana , čo písal podobné básne ...veľmi ma bavilo lúštiť ich obsah ....škoda , že som si ich neodložila :wink:

Možno ich ešte niekde nájdeš. :) Okrem tých anglických sa mi napríklad taká nejednoznačnosť a pocitovosť páči aj pri niektorých slovenských textoch Kvapkách, Pod vodou, Scénach a pod. :) Tie sú síce zostavené inak, ale tiež máš možnosť rozmýšľať nad nimi a nejako si vysvetľovať ich obsah. :)
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Henrieta » 20 čer 2011, 12:35

On hovoril v rádiu, že text iba tak vymyslel, osobne sa ho netýka, to nie je ako Last forever. Takže sa nad tým ani nemusíme zamýšľať, čo tým chcel povedať. :D :D
Henrieta
 
Příspěvky: 1885
Registrován: 22 lis 2010, 12:24

Re: Loneliness- text

Příspěvekod adela ankarova » 04 srp 2011, 02:47

přijde mi, že ten text volně souvisí s klipem Baby:

dívka odchází a mně začínaj ty obyčejný všední dny/všední život/, kdy se musím protloukat bez Tebe,
v klipu by mohly být nějaký záběry z těch hrozně osamělých doslova zoufalých dní, protkané jen pár okamžiky štestí při vzpomínce na tu dívku

jak zpívá v Baby:

"Tak ťa stále málo mám
Že vety pre dvoch čítam sám
A potom z lásky vzniká...
sled bezmocných drám...

a to bezmocné drama je právě např.vytvoření Loneliness se vší svou naléhavostí...

Láme ma to
a zmietam sa na zemi
Padám do ničoty
bez niekoho s kým sa podeliť

Na kúsku lásky padám
do osamelosti týchto dní
Všetky moje slzy sa plýžia
znova do teba

než jsem Tě poznal, toužil jsem po určitých věcech, /po milování, po uspechu a tak pod./
ale nevěděl jsem, že se do tebe zamiluju /myslel jsem, že to bude jen chvilkový flirt/
a vše krom lásky k Tobě se pro mne ve vteřině stalo malicherným... /až se tomu sám divím, některy věci pro mne byly alfou omegou-hudba/
najednou se citim zoufale a neštastně, protože nemohu být s Tebou,
vše se mi zdá hloupé a jediné co by mne udělalo stastným by bylo být s Tebou..:

Pro kousek lásky padám
V těchto dnech osamělosti
Všechny mé slzy jsou plazení
Zpět k tobě

takže můžu zas jen čekat, jestli se tu na chvíli zas zastavíš a slituješ se nade mnou /jako ta divka v klipu Baby.../
doprošuje se slzami /Všechny mé slzy jsou plazení Zpět k tobě/
chtěl bych, abys mě milovala jako svého manžela, ale vím, že to nejde, on má vše a já mám jen těch par knih /co měl v klipu Baby/
mám jen myšlenky, vzpomínky na Tebe , ale ty nestačí..ubíjí mne to:

Je to srážení mě k zemi a
A otočení na místě jo
Padám do neznáma
A s nikým to nesdílet

Ale věci se nikdy nezmění, historie se opakuje pořád dokola
nevím, jestli se jěště kdy dokážu zamilovat, tohle mi spálilo duši...
stejně to nikoho nezajímá, že jsem osamělý...

takže singl Baby-vyjádření pocitu, když je s ní, proto je to milostná scéna, protože jiný než milostný s ní nezažívá
JenŽe to nestačí, proto:

Baby, ja ťa stále málo mám
Len sa radšej nepriznám
Že mi chýbaš v dejstvách

proto vznikl singl Loneliness-ono přiznání, že mu chybí v "dejstvach", v běhu života a vyjádření osamění a začarovaného kruhu života jako takového...
Uživatelský avatar
adela ankarova Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 964
Registrován: 27 čer 2011, 23:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Henrieta » 04 srp 2011, 09:23

Tak nejak vnímam aj ja tú Baby, aj keď sa do neho niektorí obúvali, že načo sa tam zas predvádzal takýmto spôsobom (včetne napr. Adely v Adela show), ale tá pesničke je proste zrajme o tom ako si to tam napísala, takže je to také najvýstižnejšie vizuálne vyjadrenie toho textu. Uvidíme, čo bude v tom druhom klipe, ako nadviazal na tému :D Už by aj mohol byť, nie? Však už je srpen :mrgreen:
Henrieta
 
Příspěvky: 1885
Registrován: 22 lis 2010, 12:24

Re: Loneliness- text

Příspěvekod Kaja » 04 srp 2011, 09:44

adela ankarova píše:přijde mi, že ten text volně souvisí s klipem Baby:

dívka odchází a mně začínaj ty obyčejný všední dny/všední život/, kdy se musím protloukat bez Tebe,
v klipu by mohly být nějaký záběry z těch hrozně osamělých doslova zoufalých dní, protkané jen pár okamžiky štestí při vzpomínce na tu dívku

jak zpívá v Baby:

"Tak ťa stále málo mám
Že vety pre dvoch čítam sám
A potom z lásky vzniká...
sled bezmocných drám...

a to bezmocné drama je právě např.vytvoření Loneliness se vší svou naléhavostí...


Láme ma to
a zmietam sa na zemi
Padám do ničoty
bez niekoho s kým sa podeliť

Na kúsku lásky padám
do osamelosti týchto dní
Všetky moje slzy sa plýžia
znova do teba

než jsem Tě poznal, toužil jsem po určitých věcech, /po milování, po uspechu a tak pod./
ale nevěděl jsem, že se do tebe zamiluju /myslel jsem, že to bude jen chvilkový flirt/
a vše krom lásky k Tobě se pro mne ve vteřině stalo malicherným... /až se tomu sám divím, některy věci pro mne byly alfou omegou-hudba/
najednou se citim zoufale a neštastně, protože nemohu být s Tebou,
vše se mi zdá hloupé a jediné co by mne udělalo stastným by bylo být s Tebou..:

Pro kousek lásky padám
V těchto dnech osamělosti
Všechny mé slzy jsou plazení
Zpět k tobě

takže můžu zas jen čekat, jestli se tu na chvíli zas zastavíš a slituješ se nade mnou /jako ta divka v klipu Baby.../
doprošuje se slzami /Všechny mé slzy jsou plazení Zpět k tobě/
chtěl bych, abys mě milovala jako svého manžela, ale vím, že to nejde, on má vše a já mám jen těch par knih /co měl v klipu Baby/
mám jen myšlenky, vzpomínky na Tebe , ale ty nestačí..ubíjí mne to:

Je to srážení mě k zemi a
A otočení na místě jo
Padám do neznáma
A s nikým to nesdílet

Ale věci se nikdy nezmění, historie se opakuje pořád dokola
nevím, jestli se jěště kdy dokážu zamilovat, tohle mi spálilo duši...
stejně to nikoho nezajímá, že jsem osamělý...

takže singl Baby-vyjádření pocitu, když je s ní, proto je to milostná scéna, protože jiný než milostný s ní nezažívá
JenŽe to nestačí, proto:

Baby, ja ťa stále málo mám
Len sa radšej nepriznám
Že mi chýbaš v dejstvách

proto vznikl singl Loneliness-ono přiznání, že mu chybí v "dejstvach", v běhu života a vyjádření osamění a začarovaného kruhu života jako takového...


Áno, pekne si to napísala. Tiež to vnímam tak, že je to o komplikovanej zraňujúcej a asi beznádejnej láske, pretože to nespeje k nejakému riešeniu, ale iba k pocitu osamelosti. V Loneliness je silná naliehavosť a v oboch taká beznádej.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Loneliness- text

Příspěvekod ewilyn » 05 srp 2011, 00:02

Henrieta píše:Tak nejak vnímam aj ja tú Baby, aj keď sa do neho niektorí obúvali, že načo sa tam zas predvádzal takýmto spôsobom (včetne napr. Adely v Adela show), ale tá pesničke je proste zrajme o tom ako si to tam napísala, takže je to také najvýstižnejšie vizuálne vyjadrenie toho textu. Uvidíme, čo bude v tom druhom klipe, ako nadviazal na tému :D Už by aj mohol byť, nie? Však už je srpen :mrgreen:


...coskoro !...v zari/septembri ( nekomentujem) :roll:
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

PředchozíDalší

Zpět na Loneliness- singel

cron