Miro Šmajda ( Max Jason Mai) 

Neoficiální fórum Mirových/Maxových fanoušků

Přihlásit se

Varenie a pečenie

Varenie a pečenie

Příspěvekod Franci » 04 zář 2011, 12:16

Tu sa môžete baviť o tom čo ste varili , alebo piekli. Alebo sa aj podeliť o receptíky.
Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11

Re: Varenie

Příspěvekod Kaja » 06 zář 2011, 15:07

Franci píše:Tu sa môžete baviť o tom čo ste varili , alebo piekli. Alebo sa aj podeliť o receptíky.


No, tak Ti sem dám taký aktuálny, keďže dozrievajú hrušky a treba ich minúť, tak hruškový koláč, ktorý majú radi všetci v mojej svorke a ja hlavne preto, že je rýchly a jednoduchý:

Asi 6 - 8 olúpaných hrušiek pokrájaš na plátky, zmiešaš asi s 50 g hrozienok a 100 g práškového cukru. Lístkové cesto si rozdelíš na dve časti, rozvaľkáš, na polovicu poukladáš tú gebuzinu z tých hrušiek, druhú polovicu dáš na to, ale najprv si do nej narežeš pásiky, aby bol ten koláč zhora otvorený, Namotáš to na válok a fukneš na tú dolnú časť, zlepíš, potrieš zhora vajíčkom a pri 230 stupňoch pečieš asi pol hodiny. Keď ho vyberieš, posypeš práškovým, alebo škoricovým cukrom. K nemu si urobíš omáčku, asi 2 sladké smotany zmiešaš s 2 - 3 lyžicami práškového cukru a malou lyžičkou škorice a to chvíľu povaríš, trošku to zhustne, ale ja sa s tým veľmi nepáram. No a je to ready, dá sa to jesť teplé, aj studené.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: miro

Příspěvekod Kotě » 26 pro 2011, 20:11

Kaja píše:Tak to áno, teraz cez Vianoce sa najviac rozprávame o koláčoch, ktoré sú na stole. Nejaký pes mi ich vždy ide ukázať, že tam len tak neužitočne ležia....

Ano ano...dneska jsme podobnou diskuzi vedli s Bobeškem o tom řízku na stole... :lol: :lol: :lol: Ale mohu být zvědavá....jaké koláče vy to máte o svátcích na stole? U nás tam leží cukroví....vanilkové rohlíčky, pracny...naše oblíbené "dědečkovy prdečky" (jinak kakaové důlkové koláčky :lol: ) Ale vím, že už Miro před dvěma lety těsně po Vánocích odpovídal na otázku co dělal, že pekl pro rodinu koláče. Tak by mě zajímalo jak ty koláče vypadají....jsou velké, malé....jaká náplň a tak...Jsem zvědavá, to je asi trochu rozdíl v našich tradicích... :wink:
Uživatelský avatar
Kotě
 
Příspěvky: 2321
Registrován: 05 úno 2010, 22:49

Re: miro

Příspěvekod Kveta » 26 pro 2011, 22:47

Moje su taketo punč,kokos,sunquick,bananove,džem.kolieska,sultanky mnam :)
Přílohy
IMG_8678 - kópia (2).JPG
Uživatelský avatar
Kveta Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 575
Registrován: 09 bře 2010, 21:29

Re: miro

Příspěvekod Kotě » 26 pro 2011, 23:04

Ahá! Moc děkuji za odpověď! A vypadá to opravdu úžasně. :thumbup: A vsadím se , že i chutná, vždyť ty jsi hotový profesionál! :wink:
Uživatelský avatar
Kotě
 
Příspěvky: 2321
Registrován: 05 úno 2010, 22:49

Re: miro

Příspěvekod Franci » 26 pro 2011, 23:07

a konečne téma, ktorá ma zaujíma. No ja mám akurát tak medovníky, pri ktorých som strácala nervy, lebo tie trápne plátené vrecká sa mi stále upchávalii. Mala som v pláne ešte Grilážky, Veterníky, trubičky, parížske a tortu, no nič z toho nebolo, keďže som ochorela. Ale budem teda piecť teraz. :wink:
Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11

Re: miro

Příspěvekod Sidney » 27 pro 2011, 08:59

jana1 píše:Moje su taketo punč,kokos,sunquick,bananove,džem.kolieska,sultanky mnam :)



Uplne vystavne. :P My nemame skoro nic, u nas to nema kto jest. mame len tvarovy, makovy, orechovy zavin, gulicky, nejake slane pagaciky... :)
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: miro

Příspěvekod Lilie » 27 pro 2011, 10:19

jana1 píše:Moje su taketo punč,kokos,sunquick,bananove,džem.kolieska,sultanky mnam :)


Mňaaaaaaam! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Lilie Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 5445
Registrován: 05 úno 2010, 23:38
Bydliště: Mechov

Re: miro

Příspěvekod Kveta » 27 pro 2011, 10:43

Ja to tiež veľmi nejem mám celiakiu ale dam deťom,rodine,do pečenia som totiž zamilovaná :lol:
Uživatelský avatar
Kveta Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 575
Registrován: 09 bře 2010, 21:29

Re: miro

Příspěvekod Paula » 27 pro 2011, 10:52

jana1 píše:Moje su taketo punč,kokos,sunquick,bananove,džem.kolieska,sultanky mnam :)

krásne :thumbup:
Uživatelský avatar
Paula Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 6658
Registrován: 19 úno 2010, 22:06
Bydliště: Žilina

Re: miro

Příspěvekod Kaja » 27 pro 2011, 10:56

jana1 píše:Moje su taketo punč,kokos,sunquick,bananove,džem.kolieska,sultanky mnam :)

No tak Ty si profík, ešte aké úhľadné to máš, naše vyzerajú len tak amatérsky :D

No my robíme hlavne také malé hlúposti, medovníčky, guličky, koláčiky z lineckého cesta s džemom a malé tortičky plnené krémom, vanilkové rožky. A ešte robíme makovník a taký koláč s kandizovaným ovocím.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: miro

Příspěvekod Bára » 27 pro 2011, 11:12

jana1 píše:Ja to tiež veľmi nejem mám celiakiu ale dam deťom,rodine,do pečenia som totiž zamilovaná :lol:
:wink: Potřebovala bych kousek té tvé zamilovanosti do pečení :D přehodit na sebe :roll: Ale vidím ty tvé profesionální tvary :shock: :lol: a veškerá snaha bude asi marná :oops: :lol: To by chtělo hodně intenzivní kurz :P :D Naštěstí u nás se to skoro nejí, takže na mě nejsou kladeny vysoké nároky (prakticky žádné :D ).
Uživatelský avatar
Bára Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 7124
Registrován: 20 úno 2010, 16:57

Re: miro

Příspěvekod mari » 27 pro 2011, 16:28

Kaja píše:
jana1 píše:Moje su taketo punč,kokos,sunquick,bananove,džem.kolieska,sultanky mnam :)

No tak Ty si profík, ešte aké úhľadné to máš, naše vyzerajú len tak amatérsky :D

No my robíme hlavne také malé hlúposti, medovníčky, guličky, koláčiky z lineckého cesta s džemom a malé tortičky plnené krémom, vanilkové rožky. A ešte robíme makovník a taký koláč s kandizovaným ovocím.

Aj u mňa je to podobné , aj sortiment aj ten vzhľad :D
Jani , že rada pečieš a že to vieš dokonale , to verím , voňajú až k nám :thumbup:
Uživatelský avatar
mari
 
Příspěvky: 4670
Registrován: 19 úno 2010, 22:32

Re: miro

Příspěvekod Franci » 27 pro 2011, 17:15

Ja ako som nastúpila na cukrárčinu som prestala jesť zákusky a sladkosti. Ani sa mi nezbiehajú slinky, keď vidím nejaký koláč. Takže svoje zákusky s výnimkou grilážiek a špicov nejem. Strašne ma to však baví, pečenie je môj sen.
Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11

Re: miro

Příspěvekod Lenka » 27 pro 2011, 17:36

jana1 píše:Moje su taketo punč,kokos,sunquick,bananove,džem.kolieska,sultanky mnam :)

No to je nádhera a mňamka:-)
Uživatelský avatar
Lenka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 4257
Registrován: 19 úno 2010, 21:11

Další

Zpět na Off topic

cron