Miro Šmajda ( Max Jason Mai) 

Neoficiální fórum Mirových/Maxových fanoušků

Přihlásit se

Knihy

Knihy

Příspěvekod Kaja » 04 zář 2011, 05:12

Mnohí sa s nimi priatelíme, takže o knihách, ktoré sme stretli, čítali, čítame, budeme čítať, čo nás zaujalo, nezaujalo, čomu sa máme oblúkom vyhnúť, čo si utekať kúpiť a čo koho proste baví. :)
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Knihy

Příspěvekod Franci » 04 zář 2011, 11:53

Mám rada príbehy o zvieratkách - Sedem labiek za Penny - to je o veterinárnej rodine. Veľmi pekná. Má to asi 16častí, každú som čítala aspoä dva razy. Potom Psia hliadka - to je o rodine, ktorá vedie psí hotel.
Potom sa mi veľmi páči klub záhad - to sú také strašidelné knižky.

A taktiež mám rada rozprávky.
Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11

Re: Knihy

Příspěvekod Kaja » 04 zář 2011, 14:33

Franci píše:Mám rada príbehy o zvieratkách - Sedem labiek za Penny - to je o veterinárnej rodine. Veľmi pekná. Má to asi 16častí, každú som čítala aspoä dva razy. Potom Psia hliadka - to je o rodine, ktorá vedie psí hotel.
Potom sa mi veľmi páči klub záhad - to sú také strašidelné knižky.

A taktiež mám rada rozprávky.


Toto čítavala aj moja dcéra :D Ja som to nečítala, ale jej sa to páčilo tiež.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Knihy

Příspěvekod kobitka » 06 zář 2011, 23:05

Já mám knihy ráda, takže čtu všechno od scifi po klasiku,přes duchovno a východní filozofii.
Mezi moje oblíbené patří Jiskra života od Remarqua,Egipťan Sinuet od Waltari, co by malý capart jsem hltala Gabru a Malinku :) , taky mám ráda příběhy ze života, tak třeba Provdána proti své vůli je bezvadná knížka. Co se týče duchovna a východní filozovie tak za přečtení stojí Hovory z bohem od Walsche, Čtyři dohody od Ruize, a třeba Tibetnská kniha mrtvých
kobitka
 
Příspěvky: 1182
Registrován: 19 úno 2010, 19:31

Re: Knihy

Příspěvekod Kaja » 06 zář 2011, 23:42

kobitka píše:Já mám knihy ráda, takže čtu všechno od scifi po klasiku,přes duchovno a východní filozofii.
Mezi moje oblíbené patří Jiskra života od Remarqua,Egipťan Sinuet od Waltari, co by malý capart jsem hltala Gabru a Malinku :) , taky mám ráda příběhy ze života, tak třeba Provdána proti své vůli je bezvadná knížka. Co se týče duchovna a východní filozovie tak za přečtení stojí Hovory z bohem od Walsche, Čtyři dohody od Ruize, a třeba Tibetnská kniha mrtvých


Aj ja čítam všetko možné, podľa aktuálnej nálady, Egypťan Sinuhet je fajn a to som povinne čítala, pretože to prekladala jedna baba z mojej rodiny. :)
Čo ma tak najviac zaujalo v poslednej dobe, tak to je trilógia Millenium. O tých filmoch som už písala, tie knihy sú fakt zaujímavé a veľká škoda, že je to jediné dielo toho autora.
A ďalšie, čo ma tak zaujalo v poslednej dobe, je práve tá knižka, čo sme s Mirom krstili v Bratislave, od Holku Normálny cvok. To je veľmi dobre napísané - taký zaujímavý pohľad do ľudskej duše, v takej útlej knižke myslím veľa povedané.
A ešte z posledných - napr. Pablo Coelho: Víťaz je sám. Je to z prostredia festivalu v Cannes, o filmovej smotánke, o takej povrchnosti toho sveta a je to trochu aj ako detektívka, alebo skôr psychologický pohľad na sériového vraha. Ale tiež veľmi dobre napísané.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Knihy

Příspěvekod Bára » 06 zář 2011, 23:45

kobitka píše:Já mám knihy ráda, takže čtu všechno od scifi po klasiku,přes duchovno a východní filozofii.
Mezi moje oblíbené patří Jiskra života od Remarqua,Egipťan Sinuet od Waltari, co by malý capart jsem hltala Gabru a Malinku :) , taky mám ráda příběhy ze života, tak třeba Provdána proti své vůli je bezvadná knížka. Co se týče duchovna a východní filozovie tak za přečtení stojí Hovory z bohem od Walsche, Čtyři dohody od Ruize, a třeba Tibetnská kniha mrtvých
Označuji si jako nepřečtené :D U nás se to v knihovně hemží jen Kingem, Sanfordem, Brownem, Keplerem, McDermidovou (samá pokleslá literatura :oops: :D )Musím si rozšířit obzory :wink:
Uživatelský avatar
Bára Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 7124
Registrován: 20 úno 2010, 16:57

Re: Knihy

Příspěvekod mari » 07 zář 2011, 17:10

Ja som práve dočítala Púštny kvet , ktorý Kaja spomínala ... :wink:
Čítam , čo mi kto podhodí ...
Mama bola knihovníčka , tak nové knihy najskôr prešli cez nás ... Rôzne žánre , okrem scifi a Daniele Steelovej ...a celkom tých najsladších LOVE STORY
Obľúbeného mám J.M: Simmela ...hlavne Láska je len slovo , Všetci ľudia budú bratia , Nemusí byť vždy kaviár ....
Určite si prečítam Millenium :D
Uživatelský avatar
mari
 
Příspěvky: 4670
Registrován: 19 úno 2010, 22:32

Re: Knihy

Příspěvekod Kaja » 27 říj 2011, 16:43

Sci fi nie, Mari? Ja som scifíčka čítala vždy, naposledy čo som čítala dobré bola v podstate klasika Deň Trifidov od Johna Wyndhama, taká apokalyptická záležitosť o zlých rastlinkách. Celkom zaujímavé.

Čo som ja nemusela, bolo fantasy, ale moje dieťa (vkuse na RPG - čkach) ma k tomu dokopalo a fakt, keď je dobrá, tak je dobrá. :-) Začalo to tým, že ma donútila čítať Harryho Pottera, k čomu som pristupovala s krajnou nedôverou :) , ale potom ma to naozaj chytilo, pokračovalo to Tolkienovým Pánom prsteňov, fakt dobré knižky. :) Prvého Pratcheta - Koberčanov, som domov dotiahla ja a odvtedy ho máme tony :lol: . A samozrejme Adamsove super knižky Stopárov sprievodca po galaxii a pokračovania, jeho humor a nápady sa mi úžasne páčia. :thumbup: Aj jeho Holistická detektivna kancelária Dirka Gentlyho stojí za prečítanie.
Ale úplne najviac je pre mňa je Pratchet s Gaimanom: Dobré znamenia. :thumbup: To je neskutočná knižka nápadmi, humorom...Je to o vyslancoch neba a pekla na Zemi - anjelovi a čertovi, ktorí mali za úlohu strážiť Satanovho syna, ktorého pravdaže, stratili a tak z neho nevyrástlo celkom to, čo malo. Anjel a čert boli neskutočné charaktery :lol: :thumbup: , boli konkurenti, ale v podstate aj priatelia, celkom si rozumeli. Anjel mal rád knihy a vlastnil antikvariát, kde sa všemožne snažil ani jednu knihu nepredať. :) Čert rád pestoval izbové rastlinky drastickým spôsobom, vyvíjajúc na ne psychický nátlak, raz za čas vzal takú, čo najmenej prosperovala a ukazoval ju tým ostatným, aby videli, čo sa stane s ich kamarátkou, ktorá si neváži všetky dobré podmienky, čo jej vytvára a vyhodil ju, vraj nikto nemal také krásne rastlinky ako on. Musím to vyskúšať na tých svojich. :) Je to napísané takým štýlom, že sa to páči aj ľuďom, čo fantasy moc nemusia, ten humor je nenásilný a je to geniálne dielko. :thumbup:
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Knihy

Příspěvekod Franci » 16 led 2012, 17:21

Mali sme si prečítať povinne 4 knihy - Neprebudený a Keď Báčik z Chochoľova umrie od Martina Kukučína, Ťapákovci od Timravy a maca Mlieča od Jozefa Gregora Tajovského.
Bola som zhrozena z tej úlohy. Ťapákovci bol itak trápni, že stále usím na to mylieť a odivujem s aza to, že som ich vôbec prečítala. O ničom, moc to rozťahovali, žiadný dej. Najhoršia kniha akú som kedy čítala.
Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11

Re: Knihy

Příspěvekod Kaja » 16 led 2012, 17:48

Franci píše:Mali sme si prečítať povinne 4 knihy - Neprebudený a Keď Báčik z Chochoľova umrie od Martina Kukučína, Ťapákovci od Timravy a maca Mlieča od Jozefa Gregora Tajovského.
Bola som zhrozena z tej úlohy. Ťapákovci bol itak trápni, že stále usím na to mylieť a odivujem s aza to, že som ich vôbec prečítala. O ničom, moc to rozťahovali, žiadný dej. Najhoršia kniha akú som kedy čítala.


No tie povinné čítania nie sú nič moc.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Knihy

Příspěvekod Bára » 20 led 2012, 20:40

Doporučuji: Jodi Picoultová: NEJSEM JAKO VY - pohled do duše člověka s Aspergerovým syndromem, formou autismu. Krásně se to čte :thumbup: , milé a dojemné :wink:
Uživatelský avatar
Bára Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 7124
Registrován: 20 úno 2010, 16:57

Re: Knihy

Příspěvekod Franci » 20 led 2012, 21:27

Pomoc mame čitať dalšie hlúposti: Janko Jesenký Koniec Lásky. Absolútne to nechápem ani nikto v triede
Tie štyri knižky ktoré som spomínala neboli až také zlé, po pár stránkach ma začali baviť.
No tejto vôbec nechápem, Ťapákovci sú porazení. Máme opísať dej. No čo urobím to čo ostatní a opíšem to z netu.
8)
Uživatelský avatar
Franci
 
Příspěvky: 4756
Registrován: 23 úno 2010, 15:11

Re: Knihy

Příspěvekod Kaja » 20 led 2012, 22:37

Franci píše:Pomoc mame čitať dalšie hlúposti: Janko Jesenký Koniec Lásky. Absolútne to nechápem ani nikto v triede
Tie štyri knižky ktoré som spomínala neboli až také zlé, po pár stránkach ma začali baviť.
No tejto vôbec nechápem, Ťapákovci sú porazení. Máme opísať dej. No čo urobím to čo ostatní a opíšem to z netu.
8)

Hm, blbo vyberajú to povinné čítanie asi, Janko Jesenský má náhodou dobré poviedky, napr. v zbierke Maškarný ples.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Knihy

Příspěvekod Kaja » 22 led 2012, 16:10

Upozornenie :!:

Zablúdiac do Panta Rhei, som natrafila na Nadalovu biografiu, nakoľko viem, že má na fóre svojich priaznivcov, tak aby im to neuniklo. :)


A inak z posledných vecí, čo som čítala:
- naozaj doporučujem Daniel Glattauer: Priateľ do dažďa o internetovom vzťahu dvoch ľudí
- naozaj nedoporučujem Dick Francis: Chybný krok, chlapec sa nám už vypísal a toto je najslabšie, čo som od neho čítala
- teraz čítam Dominik Dán: Žiješ dvakrát - čo je z tých jeho dobrých detektívok, s typickými postavičkami, uvoľneným, trochu drsným policajtným humorom, dobrý relax
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Knihy

Příspěvekod mari » 22 led 2012, 23:03

Kaja píše:Upozornenie :!:

Zablúdiac do Panta Rhei, som natrafila na Nadalovu biografiu, nakoľko viem, že má na fóre svojich priaznivcov, tak aby im to neuniklo. :)


A inak z posledných vecí, čo som čítala:
- naozaj doporučujem Daniel Glattauer: Priateľ do dažďa o internetovom vzťahu dvoch ľudí
- naozaj nedoporučujem Dick Francis: Chybný krok, chlapec sa nám už vypísal a toto je najslabšie, čo som od neho čítala
- teraz čítam Dominik Dán: Žiješ dvakrát - čo je z tých jeho dobrých detektívok, s typickými postavičkami, uvoľneným, trochu drsným policajtným humorom, dobrý relax

Kde vziať toľko času aj na Nadala , aj na Dana ? Sú v poradí :? Mám teraz od brata požičaný Stratený symbol od Dana Browna , som len na začiatku -oplatí sa pokračovať ?
Uživatelský avatar
mari
 
Příspěvky: 4670
Registrován: 19 úno 2010, 22:32

Další

Zpět na Off topic

cron