Miro Šmajda ( Max Jason Mai) 

Neoficiální fórum Mirových/Maxových fanoušků

Přihlásit se

Má Miro víc fanoušků v ČR? Proč?

Re: Bratislavský koncert Mira se odkládá!!!

Příspěvekod Bára » 18 bře 2010, 20:58

adélka píše:
Andrew píše:
adélka píše:ta nevraživost mezi východem a západem Slovenska je dost známá. Navíc by mohlo nějakou roli i to, že Miro je Čecho- Slovák a v Blavě je dost nacionalistů

Teda nefandit mu, protože má "špatný původ", to by od nich bylo opravdu hloupý... navíc v rámci jednoho národa. Tady se to nějak neřeší. Je poloviční Slovák. A co? I kdyby byl 100%... Pak se dějou takový paradoxy, jako že banda Čechů za nim vyrazí 400 km na Slovensko :D


Tady se to nijak neřeší, protože sem chodí vesměs chytrý lidi. Ale všichni takoví nejsou, to určitě víš. A v Blavě a vůbec na západním Slovensku nacionalismus pořád dost "frčí", to vím, setkala jsem se tam s tím mockrát :(
Já si taky myslím, že ten nacionalismus je tam hodně zakořeněnej. Vezměte si jen, kolik lidí z východu Slovenska postoupilo do semifinále(snad 7) a jediný Miro šel do finále, a to ještě díky naprosto skvělému druhému semifinále. Někdo ještě na minulém fóru psal, že odchází po LD do Prahy. Možná kvůli natáčení desky, ale možná sám cítí, že se mu tady bude volněji dýchat. Sám prohlásil v jednom rozhovoru,že Slovensko je popíkově zaměřené. Nevím, jak se tam daří rockovým kapelám a zpěvákům, nemám o tom přehled. Ale na některé hanlivé diskusní příspěvky, kde se skloťovalo slovo "východniar" jsem už upozorťovala dříve. Strašně mně to zaráželo.
Uživatelský avatar
Bára Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 7124
Registrován: 20 úno 2010, 16:57

Re: Bratislavský koncert Mira se odkládá!!!

Příspěvekod adélka » 18 bře 2010, 21:14

Bára píše:Já si taky myslím, že ten nacionalismus je tam hodně zakořeněnej. Vezměte si jen, kolik lidí z východu Slovenska postoupilo do semifinále(snad 7) a jediný Miro šel do finále, a to ještě díky naprosto skvělému druhému semifinále. Někdo ještě na minulém fóru psal, že odchází po LD do Prahy. Možná kvůli natáčení desky, ale možná sám cítí, že se mu tady bude volněji dýchat. Sám prohlásil v jednom rozhovoru,že Slovensko je popíkově zaměřené. Nevím, jak se tam daří rockovým kapelám a zpěvákům, nemám o tom přehled. Ale na některé hanlivé diskusní příspěvky, kde se skloťovalo slovo "východniar" jsem už upozorťovala dříve. Strašně mně to zaráželo.


Jo, jo, taky jsem četla v diskusích pod články o Mirovi na slovenských webech hodně urážek na téma "východniar" a taky mě to zaráželo.
adélka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 999
Registrován: 19 úno 2010, 21:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Bára » 18 bře 2010, 21:27

Andrew píše:Tak jo, zaspekulujeme si.
:arrow: Musí se připravovat na LSD a nestihne se připravit. Televize nepočká, my bohužel ano. Tím spíš, jestli má novou kapelu a zkoušejí nové věci.
:arrow: Prodává se málo lístků.
:arrow: Má někde něco jiného a prostě to nestihne.
:arrow: Chtěl udělat koncert nových věcí, oznámil to, ale nahrávací společnost mu to nedovolí.
Račte si vybrat ;) Jak jsem pochopil, oficiální verze je ta první. Fakt mu nechci křivdit, takže si svůj názor nechám pro sebe, ale nevim no... každopádně je to škoda :(
Já bych se přikláněla ke kombinaci . Ještě bych možná přidala, že se čeká na Martina, který podle všeho taky nestíhá se singlem a deska snad bude až po prázdninách. Totéž čekám u Mira. Jinak v té České miss budou oba. Dnes byli dokonce oba na fotce v magazínu MF Dnes jako hlavní hvězdy večera a Martin snad bude zpívat něco s Bambini di Praga. Takže, Andrew, předem děkujeme za nahrání.
Uživatelský avatar
Bára Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 7124
Registrován: 20 úno 2010, 16:57

Re: Bratislavský koncert Mira se odkládá!!!

Příspěvekod Leila » 18 bře 2010, 21:37

adélka píše:
Jo, jo, taky jsem četla v diskusích pod články o Mirovi na slovenských webech hodně urážek na téma "východniar" a taky mě to zaráželo.

Presne to som chcela napísať!!! Keď čítaš pod článkami diskusné príspevky, tak je to sama závisť a urážka! Veľa ľudí, a hlavne mladých v ňom nevidí začínajúci talent ale iba toho, čo sa rýchlo stal známym a je z neho "celebrita"! Neviem ako v Čechách, ale tu na Slovensku si ľudia závidia aj nos medzi očami! :evil:
Uživatelský avatar
Leila Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 1965
Registrován: 20 úno 2010, 14:30

Re: Bratislavský koncert Mira se odkládá!!!

Příspěvekod adélka » 18 bře 2010, 21:41

Leila píše:
adélka píše:
Jo, jo, taky jsem četla v diskusích pod články o Mirovi na slovenských webech hodně urážek na téma "východniar" a taky mě to zaráželo.

Presne to som chcela napísať!!! Keď čítaš pod článkami diskusné príspevky, tak je to sama závisť a urážka! Veľa ľudí, a hlavne mladých v ňom nevidí začínajúci talent ale iba toho, čo sa rýchlo stal známym a je z neho "celebrita"! Neviem ako v Čechách, ale tu na Slovensku si ľudia závidia aj nos medzi očami! :evil:


V Čechách je samozřejmě taky plno závistivců, viz diskuse pod články v Blesku (santakauz aj.), ale přece jen se v těch diskusích objevují i pozitivní názory. Ale v těch slovenských jsem pozitivní názor na Mira našla myslím jen pod články o Modrom z neba na webu televize Markíza.
adélka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 999
Registrován: 19 úno 2010, 21:27
Bydliště: Praha

Re: Bratislavský koncert Mira se odkládá!!!

Příspěvekod mari » 18 bře 2010, 22:57

Leila píše:
adélka píše:
Jo, jo, taky jsem četla v diskusích pod články o Mirovi na slovenských webech hodně urážek na téma "východniar" a taky mě to zaráželo.

Presne to som chcela napísať!!! Keď čítaš pod článkami diskusné príspevky, tak je to sama závisť a urážka! Veľa ľudí, a hlavne mladých v ňom nevidí začínajúci talent ale iba toho, čo sa rýchlo stal známym a je z neho "celebrita"! Neviem ako v Čechách, ale tu na Slovensku si ľudia závidia aj nos medzi očami! :evil:

Bohužiaľ,je to tak...A my slováci sme papučiari - sadnúť si doma pred telku a nadávať ,že nič nedávajú...to je naša vizitka!
Môj švagor sa odsťahoval na Moravu a zrazu zírame ako zmenili štýl života :chodia na koncerty,športujú...A mňa tu ide šľak trafiť,čo sa tu nič nedeje!
Chcem ísť na Mirov koncert a komu to poviem ,pozerá na mňa ako na mimozemšťana...
Určite sa nájdu výnimky,ale napr. v mojom okolí je to des!Aj preto som vdačná za toto forum a vašu spoločnosť :wink:
Uživatelský avatar
mari
 
Příspěvky: 4670
Registrován: 19 úno 2010, 22:32

Příspěvekod ikka » 18 bře 2010, 22:59

Tak, k tej nenávisti východu a západu sa môžem celkom dobre vyjadriť, keďže domov mám na východe a študujem v BA. Neviem, asi sa to nedá ponímať tak všeobecne, ale stretla som sa tu aj s dosť negatívnymi reakciami. Iní ľudia s tým, naopak, nemajú problém. A tiež ma to zarážalo. Vadí tu asi to, že im berieme prácu, či čo. Šalení (blázniví) vychodňari, to je tiež pojem. Ja to vnímam tak, že je tu rozdiel nielen v nárečí (tomu tu málokto rozumie :lol:), ale aj trochu v mentalite. Napr. vyblázniť sa v Ba a doma, to je rozdiel. A východ je dosť nacionalistický. Raz som čítala charakteristiku východniarov v BA. Dva body mi utkveli v pamäti. Že sa zgrupujú (východniar východniara hľadá :lol: ) a že nadávajú na mesto, ktoré ich živí.. Ale ako som povedala, nie všetci to tak berú. :lol:
A ľudia okolo mňa ho vnímajú predovšetkým ako Superstaristu, z ktorého aj tak nič. Asi to je tým sklamaním z predošlých ročníkov. Tu by som videla najväčší problém. A tá závisť určite a asi aj trochu žiarlivosť u mužov (nie všetkých :wink: ). Smutné, tiež som z toho nešťastná.. Ale verím, že keď bude mať vlastné pesničky, všetko bude inak.. On im ukáže :!:
Fúú, ale som sa rozpísala..
ikka
 
Příspěvky: 247
Registrován: 19 úno 2010, 20:32

Příspěvekod adélka » 18 bře 2010, 23:20

ikka píše: Ale verím, že keď bude mať vlastné pesničky, všetko bude inak.. On im ukáže :!:

No jo, on na to má, všem ukázat, o tom jsem přesvědčená. Ale kdy bude mít vlastní písničky? Kvůli LSD se to všechno zpozdí, to je podle mne špatně. Na druhou stranu, jestli musí stejně čekat, až vyjde CD Chodúra a to bude možná až na podzim, jak jsem dnes na netu zahlédla, tak pak by mu ta účast v LSD možná nemusela až tak uškodit...
adélka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 999
Registrován: 19 úno 2010, 21:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod ikka » 18 bře 2010, 23:27

adélka píše:
ikka píše: Ale verím, že keď bude mať vlastné pesničky, všetko bude inak.. On im ukáže :!:

No jo, on na to má, všem ukázat, o tom jsem přesvědčená. Ale kdy bude mít vlastní písničky? Kvůli LSD se to všechno zpozdí, to je podle mne špatně. Na druhou stranu, jestli musí stejně čekat, až vyjde CD Chodúra a to bude možná až na podzim, jak jsem dnes na netu zahlédla, tak pak by mu ta účast v LSD možná nemusela až tak uškodit...


Ale LSD nie som momentálne schopná prežrieť!!! A to som ho tam pôvodne tak chcela vidieť.. :? Inak by bol koncert, radšej na to ani nemyslieť. Musím predýchať a nejako sa cez to preniesť, ale.. :evil: Keď nebude tancovať prinajmenšom ako Fred Astaire, nech si ma neželá..
ikka
 
Příspěvky: 247
Registrován: 19 úno 2010, 20:32

Příspěvekod Bára » 18 bře 2010, 23:28

adélka píše:
ikka píše: Ale verím, že keď bude mať vlastné pesničky, všetko bude inak.. On im ukáže :!:

No jo, on na to má, všem ukázat, o tom jsem přesvědčená. Ale kdy bude mít vlastní písničky? Kvůli LSD se to všechno zpozdí, to je podle mne špatně. Na druhou stranu, jestli musí stejně čekat, až vyjde CD Chodúra a to bude možná až na podzim, jak jsem dnes na netu zahlédla, tak pak by mu ta účast v LSD možná nemusela až tak uškodit...
CD budou určitě až na podzim, do prázdnin maximálně singl a prázdninách by to byla sebevražda. To LD jim byl čert dlužen, ale na druhé straně Markízu chápu. média budou mít žně a zadarmo to taky nedělají.
Uživatelský avatar
Bára Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 7124
Registrován: 20 úno 2010, 16:57

Příspěvekod Leila » 18 bře 2010, 23:36

ikka píše:
adélka píše:
ikka píše: Ale verím, že keď bude mať vlastné pesničky, všetko bude inak.. On im ukáže :!:

No jo, on na to má, všem ukázat, o tom jsem přesvědčená. Ale kdy bude mít vlastní písničky? Kvůli LSD se to všechno zpozdí, to je podle mne špatně. Na druhou stranu, jestli musí stejně čekat, až vyjde CD Chodúra a to bude možná až na podzim, jak jsem dnes na netu zahlédla, tak pak by mu ta účast v LSD možná nemusela až tak uškodit...


Ale LSD nie som momentálne schopná prežrieť!!! A to som ho tam pôvodne tak chcela vidieť.. :? Inak by bol koncert, radšej na to ani nemyslieť. Musím predýchať a nejako sa cez to preniesť, ale.. :evil: Keď nebude tancovať prinajmenšom ako Fred Astaire, nech si ma neželá..

Nebude! :lol: Vo videu sa vyjadril, že je NEMEHIELKO !!! :shock: Obrázek
Uživatelský avatar
Leila Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 1965
Registrován: 20 úno 2010, 14:30

Příspěvekod adélka » 18 bře 2010, 23:41

Bára píše: To LD jim byl čert dlužen, ale na druhé straně Markízu chápu. média budou mít žně a zadarmo to taky nedělají.


Jasně, média je musí je maximálně "vytěžit" a vyždímat, co s nimi bude pak, je jim úplně jedno. Jasně, že za to Mirovi zaplatí, ale nejsem si jista, že ten honorář za tu šaškárnu stojí.
adélka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 999
Registrován: 19 úno 2010, 21:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kaja » 19 bře 2010, 00:05

Možno to všetko má svoj význam, možno nie je dobre veci uponáhľať, pozrite, aj Chodúr si dáva načas. Možno to tak bude lepšie, uvidíme.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Příspěvekod Kaja » 19 bře 2010, 00:13

ikka píše:Tak, k tej nenávisti východu a západu sa môžem celkom dobre vyjadriť, keďže domov mám na východe a študujem v BA. Neviem, asi sa to nedá ponímať tak všeobecne, ale stretla som sa tu aj s dosť negatívnymi reakciami. Iní ľudia s tým, naopak, nemajú problém. A tiež ma to zarážalo. Vadí tu asi to, že im berieme prácu, či čo. Šalení (blázniví) vychodňari, to je tiež pojem. Ja to vnímam tak, že je tu rozdiel nielen v nárečí (tomu tu málokto rozumie :lol:), ale aj trochu v mentalite. Napr. vyblázniť sa v Ba a doma, to je rozdiel. A východ je dosť nacionalistický. Raz som čítala charakteristiku východniarov v BA. Dva body mi utkveli v pamäti. Že sa zgrupujú (východniar východniara hľadá :lol: ) a že nadávajú na mesto, ktoré ich živí.. Ale ako som povedala, nie všetci to tak berú. :lol:
A ľudia okolo mňa ho vnímajú predovšetkým ako Superstaristu, z ktorého aj tak nič. Asi to je tým sklamaním z predošlých ročníkov. Tu by som videla najväčší problém. A tá závisť určite a asi aj trochu žiarlivosť u mužov (nie všetkých :wink: ). Smutné, tiež som z toho nešťastná.. Ale verím, že keď bude mať vlastné pesničky, všetko bude inak.. On im ukáže :!:
Fúú, ale som sa rozpísala..


No to je pravda, západniari nemajú radi šalených východniarov, ale v tom nebude hlavný problém. Tento východniar si iste mnohých získal a do východniarov mu nadávajú tí, ktorých by neoslovil, ani keby bol Bratislavák. Myslím, že hlavný problém je v tom, že ho berú ako superstáristu. Pre mnohých je pod úroveň ísť na jeho koncert. Naoko ho superstar vyniesla hore, avšak on bude mať teraz dosť roboty ľudí presvedčiť, že nie je superstárista, ale spevák. Čo sa týka LSD, môže mu pomôcť, ale aj uškodiť. To uvidíme. Mnohí ľudia ho budú zase brať ako niekoho, kto sa za každú cenu pretŕča v televízii a tej nálepky umelo vytvorenej star sa nezbaví tak rýchlo, ako keby sa venoval len hudbe. Nálepky superstaristu sa nezbavuje ľahko, niektorým sa to podarilo, napr. Cmoríkovi, alebo Jarošovi v očiach verejnosti, ale v očiach hudobníkov stále nie, ako písal aj ten z rockového festivalu, čo chodí na starej škodovke a neviem ako sa volá.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Příspěvekod 12345 » 19 bře 2010, 00:18

Kaja píše:
ikka píše:Tak, k tej nenávisti východu a západu sa môžem celkom dobre vyjadriť, keďže domov mám na východe a študujem v BA. Neviem, asi sa to nedá ponímať tak všeobecne, ale stretla som sa tu aj s dosť negatívnymi reakciami. Iní ľudia s tým, naopak, nemajú problém. A tiež ma to zarážalo. Vadí tu asi to, že im berieme prácu, či čo. Šalení (blázniví) vychodňari, to je tiež pojem. Ja to vnímam tak, že je tu rozdiel nielen v nárečí (tomu tu málokto rozumie :lol:), ale aj trochu v mentalite. Napr. vyblázniť sa v Ba a doma, to je rozdiel. A východ je dosť nacionalistický. Raz som čítala charakteristiku východniarov v BA. Dva body mi utkveli v pamäti. Že sa zgrupujú (východniar východniara hľadá :lol: ) a že nadávajú na mesto, ktoré ich živí.. Ale ako som povedala, nie všetci to tak berú. :lol:
A ľudia okolo mňa ho vnímajú predovšetkým ako Superstaristu, z ktorého aj tak nič. Asi to je tým sklamaním z predošlých ročníkov. Tu by som videla najväčší problém. A tá závisť určite a asi aj trochu žiarlivosť u mužov (nie všetkých :wink: ). Smutné, tiež som z toho nešťastná.. Ale verím, že keď bude mať vlastné pesničky, všetko bude inak.. On im ukáže :!:
Fúú, ale som sa rozpísala..


No to je pravda, západniari nemajú radi šalených východniarov, ale v tom nebude hlavný problém. Tento východniar si iste mnohých získal a do východniarov mu nadávajú tí, ktorých by neoslovil, ani keby bol Bratislavák. Myslím, že hlavný problém je v tom, že ho berú ako superstáristu. Pre mnohých je pod úroveň ísť na jeho koncert. Naoko ho superstar vyniesla hore, avšak on bude mať teraz dosť roboty ľudí presvedčiť, že nie je superstárista, ale spevák. Čo sa týka LSD, môže mu pomôcť, ale aj uškodiť. To uvidíme. Mnohí ľudia ho budú zase brať ako niekoho, kto sa za každú cenu pretŕča v televízii a tej nálepky umelo vytvorenej star sa nezbaví tak rýchlo, ako keby sa venoval len hudbe. Nálepky superstaristu sa nezbavuje ľahko, niektorým sa to podarilo, napr. Cmoríkovi, alebo Jarošovi v očiach verejnosti, ale v očiach hudobníkov stále nie, ako písal aj ten z rockového festivalu, čo chodí na starej škodovke a neviem ako sa volá.


Líp to napsat nešlo, souhlasím 100%.
12345
 
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 úno 2010, 00:08

PředchozíDalší

Zpět na Volný pokec

cron