Miro Šmajda ( Max Jason Mai) 

Neoficiální fórum Mirových/Maxových fanoušků

Přihlásit se

Damien a spol

Re: Damien a spol

Příspěvekod Jana » 20 srp 2011, 23:29

ewilyn píše:
De_Tourvel píše:Loneliness nemám naposlouchané, tak nevím. Zatím na to nemám názor.
Obecně nemám rád příliš tvrdou hudbu, typický jazz (slaboučké jazzové podtóny v jiném typu hudby snesu), klasické disko, co zní jako moderní dechovka a country. Jinak poslouchám hodně žánrů, i když ujíždím na syntetické hudbě a mým bohem je Michael Cretu.


jaj, ale tak to tu nie si spravne....

Ale no tak Evi.... :| počúva predsa veľa žánrov, ako aj ja. A navyše pekne píše! :thumbup: :wink: Baví nás. :) A najmä myslím že je mužského rodu a zmiešané kolektívy sú vždy lepšie ako homogénne.
Uživatelský avatar
Jana
 
Příspěvky: 1885
Registrován: 21 bře 2010, 00:43

Re: Damien a spol

Příspěvekod Kaja » 20 srp 2011, 23:47

ewilyn píše:
De_Tourvel píše:Loneliness nemám naposlouchané, tak nevím. Zatím na to nemám názor.
Obecně nemám rád příliš tvrdou hudbu, typický jazz (slaboučké jazzové podtóny v jiném typu hudby snesu), klasické disko, co zní jako moderní dechovka a country. Jinak poslouchám hodně žánrů, i když ujíždím na syntetické hudbě a mým bohem je Michael Cretu.


jaj, ale tak to tu nie si spravne....

Enigma? Celkom príjemná hudba je to. Pre mňa taká na pozadie nejakej činnosti. :-) Relax. Ja potrebujem v hudbe hlavne emócie.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Damien a spol

Příspěvekod Esti » 20 srp 2011, 23:50

Kaja píše:
ewilyn píše:
De_Tourvel píše:Loneliness nemám naposlouchané, tak nevím. Zatím na to nemám názor.
Obecně nemám rád příliš tvrdou hudbu, typický jazz (slaboučké jazzové podtóny v jiném typu hudby snesu), klasické disko, co zní jako moderní dechovka a country. Jinak poslouchám hodně žánrů, i když ujíždím na syntetické hudbě a mým bohem je Michael Cretu.


jaj, ale tak to tu nie si spravne....

Enigma? Celkom príjemná hudba je to. Pre mňa taká na pozadie nejakej činnosti. :-) Relax. Ja potrebujem v hudbe hlavne emócie.


joo, Enigma a Michael ....... kdysi jsem taky poslouchala ..... na uspání to šlo :D
Uživatelský avatar
Esti Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 14 zář 2010, 21:56
Bydliště: Český Těšín

Re: Damien a spol

Příspěvekod Kveta » 21 srp 2011, 09:37

De_Tourvel píše:Loneliness nemám naposlouchané, tak nevím. Zatím na to nemám názor.
Obecně nemám rád příliš tvrdou hudbu, typický jazz (slaboučké jazzové podtóny v jiném typu hudby snesu), klasické disko, co zní jako moderní dechovka a country. Jinak poslouchám hodně žánrů, i když ujíždím na syntetické hudbě a mým bohem je Michael Cretu.

Country má rád aj Miro.
Uživatelský avatar
Kveta Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 575
Registrován: 09 bře 2010, 21:29

Re: Damien a spol

Příspěvekod De_Tourvel » 21 srp 2011, 12:07

Miro možná, ale já country nesnáším.


Teď jsem se naštval. U mě zase Enigma způsobuje kilionkrát vyšší emoce než např. tvrdý rock, a tam se asi chce Šmajda ubírat. Nicméně chápu, že vnímání hudby je velmi subjektivní a každý má jinou chuť.
Neznamená, že když Šmajda je rocker, že rock je vrchol hudebních žánrů. Vrchol žánrů prostě neexistuje. Existují vedle sebe, často se prolínají, ale není jeden nad druhým.

Cretu je geniální hudebník/skladatel a je to můj idol . Toho, vás žádám, nechte na pokoji. Ve svém žánru tvoří vrchol a určitě v synth/new age a myslím i etnohudbě patří mezi světovou špičku, i když zezačátku "si vypůjčil" motivy chorálu. Není tedy třeba tu shazovat jeho práci. Já tu taky nepomlouvám výtvory Šmajdy, i když by asi bylo co, protže aspoň zatím je Cretu (nezlobte se na mě) opravdu jinde v levelech. Berte to tak, že já jsem na M.Cretu stejně citlivý jako vy na Šmajdu. Pokud vám to, co jsem teď napsal vadí, nebudu se dál vměšovat.

Jinak je to každého osobní věc co poslouchá a co se mu líbí. Neměl jsem tu o tom mluvit.

Dík
Uživatelský avatar
De_Tourvel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 14 srp 2011, 11:41

Re: Damien a spol

Příspěvekod Esti » 21 srp 2011, 12:26

De_Tourvel píše:Miro možná, ale já country nesnáším.


Teď jsem se naštval. U mě zase Enigma způsobuje kilionkrát vyšší emoce než např. tvrdý rock, a tam se asi chce Šmajda ubírat. Nicméně chápu, že vnímání hudby je velmi subjektivní a každý má jinou chuť.
Neznamená, že když Šmajda je rocker, že rock je vrchol hudebních žánrů. Vrchol žánrů prostě neexistuje. Existují vedle sebe, často se prolínají, ale není jeden nad druhým.

Cretu je geniální hudebník/skladatel a je to můj idol . Toho, vás žádám, nechte na pokoji. Ve svém žánru tvoří vrchol a určitě v synth/new age a myslím i etnohudbě patří mezi světovou špičku, i když zezačátku "si vypůjčil" motivy chorálu. Není tedy třeba tu shazovat jeho práci. Já tu taky nepomlouvám výtvory Šmajdy, i když by asi bylo co, protže aspoň zatím je Cretu (nezlobte se na mě) opravdu jinde v levelech. Berte to tak, že já jsem na M.Cretu stejně citlivý jako vy na Šmajdu. Pokud vám to, co jsem teď napsal vadí, nebudu se dál vměšovat.

Jinak je to každého osobní věc co poslouchá a co se mu líbí. Neměl jsem tu o tom mluvit.

Dík


Klííd, prosím Tě!
Nikdo to tu nemyslel zle snad, já tedy rozhodně nee :wink:
Máš pravdu, každý má to své, já poslouchám také více věcí než je rock, jen něco prostě víc, něco míň, k něčemu mám hlubší vztah, něco si prostě ....jen tak poslechnu :wink:
Uživatelský avatar
Esti Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 2324
Registrován: 14 zář 2010, 21:56
Bydliště: Český Těšín

Re: Damien a spol

Příspěvekod zsimona » 21 srp 2011, 14:19

Stále víc a víc mě zajímá,co se tady z toho vyklube...Mám ráda tajemno,ale teď mám trochu strach,aby to nebyla spíše parodie...(ten namnožený :miro: by k tomu mohl směřovat!)A také by mě zajímalo,co skutečně vedlo autora k prezentaci svého díla právě na tomto místě-takže jsem velmi zvědavá,zda to někdy odtajní nebo to zůstane na věky věků tajemstvím...Otvírání "tohoto chlívečku" se pro mě stává trochu vzrušující a lehce stresující záležitostí,protože skutečně nevím,co mohu očekávat!Tak milý autore-překvapte mě!
zsimona
 
Příspěvky: 2677
Registrován: 17 kvě 2011, 16:16

Re: Damien a spol

Příspěvekod Bára » 21 srp 2011, 14:34

De_Tourvel píše:Miro možná, ale já country nesnáším.


Teď jsem se naštval. U mě zase Enigma způsobuje kilionkrát vyšší emoce než např. tvrdý rock, a tam se asi chce Šmajda ubírat. Nicméně chápu, že vnímání hudby je velmi subjektivní a každý má jinou chuť.
Neznamená, že když Šmajda je rocker, že rock je vrchol hudebních žánrů. Vrchol žánrů prostě neexistuje. Existují vedle sebe, často se prolínají, ale není jeden nad druhým.

Cretu je geniální hudebník/skladatel a je to můj idol . Toho, vás žádám, nechte na pokoji. Ve svém žánru tvoří vrchol a určitě v synth/new age a myslím i etnohudbě patří mezi světovou špičku, i když zezačátku "si vypůjčil" motivy chorálu. Není tedy třeba tu shazovat jeho práci. Já tu taky nepomlouvám výtvory Šmajdy, i když by asi bylo co, protže aspoň zatím je Cretu (nezlobte se na mě) opravdu jinde v levelech. Berte to tak, že já jsem na M.Cretu stejně citlivý jako vy na Šmajdu. Pokud vám to, co jsem teď napsal vadí, nebudu se dál vměšovat.

Jinak je to každého osobní věc co poslouchá a co se mu líbí. Neměl jsem tu o tom mluvit.

Dík
Proč ses naštval :?: Jsi u Šmajdy :D :!: , a tak bylo jasný, že máme asi trochu jiný vkus :wink:a za ten tvůj tě nikdo nebude odsuzovat, protože kvůli hudbě tady asi nejsi :wink: Ale tvoje literární dílo - to je jiná :!: Zatím to je zajímavý a jsem zvědavá na pointu :shock: Teď prostě nemůžeš přestat, když už jsi nám poodhalil některá Šmajdova tajemství, o kterých my nevíme ani po dvouletem pečlivém zkoumání :shock: A náš a tvůj hudební vkus klidně nechme stranou :P :D
Uživatelský avatar
Bára Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 7124
Registrován: 20 úno 2010, 16:57

Re: Damien a spol

Příspěvekod debbie » 21 srp 2011, 14:45

Bára píše:
De_Tourvel píše:Miro možná, ale já country nesnáším.


Teď jsem se naštval. U mě zase Enigma způsobuje kilionkrát vyšší emoce než např. tvrdý rock, a tam se asi chce Šmajda ubírat. Nicméně chápu, že vnímání hudby je velmi subjektivní a každý má jinou chuť.
Neznamená, že když Šmajda je rocker, že rock je vrchol hudebních žánrů. Vrchol žánrů prostě neexistuje. Existují vedle sebe, často se prolínají, ale není jeden nad druhým.

Cretu je geniální hudebník/skladatel a je to můj idol . Toho, vás žádám, nechte na pokoji. Ve svém žánru tvoří vrchol a určitě v synth/new age a myslím i etnohudbě patří mezi světovou špičku, i když zezačátku "si vypůjčil" motivy chorálu. Není tedy třeba tu shazovat jeho práci. Já tu taky nepomlouvám výtvory Šmajdy, i když by asi bylo co, protže aspoň zatím je Cretu (nezlobte se na mě) opravdu jinde v levelech. Berte to tak, že já jsem na M.Cretu stejně citlivý jako vy na Šmajdu. Pokud vám to, co jsem teď napsal vadí, nebudu se dál vměšovat.

Jinak je to každého osobní věc co poslouchá a co se mu líbí. Neměl jsem tu o tom mluvit.

Dík
Proč ses naštval :?: Jsi u Šmajdy :D :!: , a tak bylo jasný, že máme asi trochu jiný vkus :wink:a za ten tvůj tě nikdo nebude odsuzovat, protože kvůli hudbě tady asi nejsi :wink: Ale tvoje literární dílo - to je jiná :!: Zatím to je zajímavý a jsem zvědavá na pointu :shock: Teď prostě nemůžeš přestat, když už jsi nám poodhalil některá Šmajdova tajemství, o kterých my nevíme ani po dvouletem pečlivém zkoumání :shock: A náš a tvůj hudební vkus klidně nechme stranou :P :D


:thumbup: :thumbup: :thumbup: souhlas s Bárou..nikdo Tě nesoudí za to, co posloucháš a tvoje dílko mě baví..tak jen piš, piš.. :D :D
Uživatelský avatar
debbie Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 1575
Registrován: 18 úno 2010, 10:58
Bydliště: litoměřicko

Re: Damien a spol

Příspěvekod Kaja » 21 srp 2011, 17:02

De_Tourvel píše:Miro možná, ale já country nesnáším.


Teď jsem se naštval. U mě zase Enigma způsobuje kilionkrát vyšší emoce než např. tvrdý rock, a tam se asi chce Šmajda ubírat. Nicméně chápu, že vnímání hudby je velmi subjektivní a každý má jinou chuť.
Neznamená, že když Šmajda je rocker, že rock je vrchol hudebních žánrů. Vrchol žánrů prostě neexistuje. Existují vedle sebe, často se prolínají, ale není jeden nad druhým.

Cretu je geniální hudebník/skladatel a je to můj idol . Toho, vás žádám, nechte na pokoji. Ve svém žánru tvoří vrchol a určitě v synth/new age a myslím i etnohudbě patří mezi světovou špičku, i když zezačátku "si vypůjčil" motivy chorálu. Není tedy třeba tu shazovat jeho práci. Já tu taky nepomlouvám výtvory Šmajdy, i když by asi bylo co, protže aspoň zatím je Cretu (nezlobte se na mě) opravdu jinde v levelech. Berte to tak, že já jsem na M.Cretu stejně citlivý jako vy na Šmajdu. Pokud vám to, co jsem teď napsal vadí, nebudu se dál vměšovat.

Jinak je to každého osobní věc co poslouchá a co se mu líbí. Neměl jsem tu o tom mluvit.

Dík


Jasné, prepáč, veď vravím, že Enigma sa mi páči. A ako hovoríš, vnímanie hudby je subjektívne. Preto existuje toľko žánrov, každému je blízke niečo iné.
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Damien a spol

Příspěvekod De_Tourvel » 21 srp 2011, 18:41

Stojíme před srubem. Teď jsme poměrně velká skupina. Připomínáme tichou večerní demonstraci ve žlutých beranicích.
„Hurá. Je teprve pět minut po první přeměně vlka“ konstatuji s ulehčením a ani nepřemýšlím o relativitě času, kterou stejně nechápu. „Máme spoustu času do termínu návratu jednoho z vás.“
„Nemůžeme tu jen tak stát. Někdo ze srubu nás uvidí. Znají nás a nemyslím, že bychom byli v oblibě“ tlačí nás ze zorného pole Uma.
Stejně je to její vina.
„Máme štěstí, že jsme se nepomnožili všichni. S dvojníkem bych se nesnesl“ snažím se brát věci z lepší stránky.
„Nositel hodinek je v bezpečí. Nikdy se nenásobí. Už se nám jednou stalo, že se Dodo naklonoval. Ale zvládli jsme to zvrátit opakováním procesu“ Uma se významně dívá na mé auto.
„Tak to teda ne vážení. Já do toho znovu nejdu“ bráním se.
„Mathiasi neboj. Dám ti hodinky a pojedeš se skupinou Šmajdů sám. Ty budeš v bezpečí.“ Přesvědčuje Uma. Nemůžeme je v tom nechat.
„Co vy na to pánové?“ obracím se na skupinu Miroslavů a v duchu se modlím, aby odmítli. Teď jsem si všiml, že jen jeden má na krku můj opasek. Přemýšlím, který je ten pravý a kteří jsou klony? Teoreticky by měl být náš kus ten s opaskem omotaným kolem krku. Ale pokud vezmu v úvahu relativitu bytí je to otázka.
Šmajdové se neradí. Jedinec s opaskem trvá na zopakování procesu. Zbylým třem se do toho nechce. Bodejť by chtělo. V pozitivním případě zmizí jako pára nad hrncem. Asi se jim na tomto bolavém světě zalíbilo.
Dodo je rázný chlapík. „Nene. To nejde. Pobyt klonů v reálném čase je nebezpečný. Já jsem stvořitel, protože jsem vynalezl hodinky. Mám právo na váš výmaz z reality. Sedejte do auta než se rozzlobím.“
Uma sundává hodinky a nastavuje mode replay. Chvíli se radí s Dodem a ještě na nich něco upravují. Po té mi je připevňují na zápěstí.
„Až dosáhnete rychlosti 180 km/hod zmáčkni tento čudl. Potom by ses měl teoreticky dostat do oblasti rovné silnice vedoucí do vesnice. Co se stane v této fázi se Šmajdy nevím. Pokud budou pořád všichni, otoč auto a proces zopakuj cestou od vesnice zpět k lesu“ zaučuje mě Dodo.
Sedám do auta, vedle mě Šmajda s opaskem na krku, který si zapoměl sundat. Na zadní sedadlo šťouchli Dodo a Bobo další tři rozčepýřené naštvané blonďáky.
„Je ovšem možné, že pokud uděláš podobnou chybu jako Uma, budeš mít při prvním průrazu časoprostoru v autě smečku zlatých vlků, chlapče.“ Volá za mnou ještě Dodo.
No pěkně děkuji. Třesoucí se rukou otáčím klíčkem v zapalování a zařazuju jedničku. Auto plné plavých mužů se pomalu rozjíždí do neznáma časoprostoru..
Uživatelský avatar
De_Tourvel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 14 srp 2011, 11:41

Re: Damien a spol

Příspěvekod gemini » 22 srp 2011, 00:04

Chudáci Šmajdové. Snad nám aspoň jeden zbyde :cry:
gemini
 

Re: Damien a spol

Příspěvekod Sidney » 22 srp 2011, 07:30

Enigma nie je zla, je to taka tajomna hudba. A Mirovi sa paci tiez, ved to raz hovoril... :)
Joj, ale tie dlhe poviedky sa mi nechce citat... :| :mrgreen:
Sidney
 
Příspěvky: 4913
Registrován: 19 úno 2010, 17:37

Re: Damien a spol

Příspěvekod De_Tourvel » 27 srp 2011, 18:52

Za zatáčkou nabíráme rychlost. Řadím pětku, šestku, plyn sešlápnutý k podlaze. V autě je slyšet jen řvaní motoru. Ručička tachometru se šplhá ke stoosmdesátce. Sundávám jednu ruku z volantu a šátrám po zápěstí. Nemůžu se dívat na hodinky, protože musím sledovat rychle ubíhající silnici. První, druhý, třetí výstupek. Nahmátl jsem pravý knoflík, mačkám. Nabíráme neuvěřitelnou rychlost, pohyb stromů se rozkládá do statických obrazců. Vžžžuuum. Zpomalení, osm zlatých vlků kolem mě. Lekám se, obracím auto, rozjíždím se na nejvyšší rychlost a mačkám huuuu. Tam a zpět. Jako bychom byli na horizontálním bungeejumping. Šestnáct Šmajdů. V autě je velmi těsno, těla překypují zezadu na přední sedadla. Špatně se mi řídí. Jsem mezi Šmajdy vmáčknutý do volantu. Bloďák s opaskem na krku začíná být nervózní, protože se kolem něj vyrojili další bratři s opásanými hrdly a ztrácí tak svou jedinečnost. Vžuum. Huuu osm šmajdů. Hurááá! ubývá jich. Huuu čtyři. Báác Dva. Jsem rozkmitaný jako kyvadlo a doufám že je to předposlední jízda. Najíždím do rovinky vžuum. Čtyři zpěváci. Sakra chyba. A zpět . Huraaa zase dva. Mám blbý dojem, že pod dva se nedostanu. Každopádně je to lepší než čtyři neli šestnáct, nebo kolik jich v autě bylo namačkaných v bodě kulminace.
Auto si spokojeně brumlá, když tu prsk mrsk a stojí jako osel, co nedostal mrkev.
„Došel nám benzín pánové.“ Otáčím se na svého souseda. „Myslím, že jsme před chviličkou míjeli osamělou pumpu, ale já v tom tikavém obluzení zapoměl natankovat. Nemohl byste jeden vzít kanystr z kufru a skočit pro pár litrů?“
„Tobě budu s dovolením říkat „Žluťásek“. Sedíš tam tak tiše, vlasy máš dožluta. Musím vás od sebe odlišit, když si nám tu zůstal.“ Kývám na spolucestujícího vzadu aniž bych o něj zavadil okem.
„Půjdu já“ špitá Žluťásek, bere nádobu z kufru. V zatáčce ještě zavolá „Říkej mi L.. „ zbytek jména se rozplývá v šustění listí a on nám mizí v šeru stromů.
Uživatelský avatar
De_Tourvel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 14 srp 2011, 11:41

Re: Damien a spol

Příspěvekod Kotě » 27 srp 2011, 19:09

Jůůůů...to jsem si oddychla že ho nesežrala ani smečka zářivých vlků....a ani smečka Šmajdů. No...nebude to mít, hoch, v klidu i je se dvěma....když si pomyslím co nervů nás stojí jeden :lol: . Ale pravdou je, že co se týká zápletek...je dva lepši než větší počet. Menší počet...více zajímavých (a přehledných) možností. Arabela mě přestala bavit přesně v tom okamžiku, kdy se tam vyskytlo mnoho kouzelných prstenů a cestovních plášťů.... Velmi chválím a těším se na pokračování.... :thumbup: :wink:
Uživatelský avatar
Kotě
 
Příspěvky: 2321
Registrován: 05 úno 2010, 22:49

PředchozíDalší

Zpět na Volný pokec