Miro Šmajda ( Max Jason Mai) 

Neoficiální fórum Mirových/Maxových fanoušků

Přihlásit se

Damien a spol

Re: Damien a spol

Příspěvekod De_Tourvel » 06 lis 2011, 13:47

Mathias

Sedíme s Mirem v autě. Jsem zkoprnělý hrůzou a bojím se pohnout. Zvenčí se ozývá tlumený šepot a praskání větví. Je to pouze přelud pramenící z mé vystrašené mysli, nebo se opravdu něco plíží v temnotách? Šmajda se nezdá být zaskočený. V šeru vidím jeho lesknoucí se oči. Nejsou to stoprocentně lidské oči. Jsou úzké , mírně šikmé a tmavou duhovkou nenásilně probleskuje žlutavá záře. Cítím vibrace, vibrace těla svého souseda. Mám husí kůži. Nevím , co sledovat dřív. Tajemný praskot zvenčí, nebo postavu blonďáka zkroucenou v podivném tranzu? Neznámo se mi zdá nebezpečnější.
Cvak …dveře napravo se otvírají. Mám hrdlo stažené, nemůžu křičet. Nemůžu se vlastně ani nadechnout. Za Mirovým ramenem se vynořuje obrys hlavy. Nevidím pořádně co je pod objemnou kapucí, která přepadává přeludu téměř po bradu. Jen tmavý pramínek vlasů, co se plazí po sutaně až téměř do pasu, jakoby neposedně vykukoval zpod látky. Do nosu mi proniká nenápadná vůně. Kde jen jsem se s ní už setkal? Znáte ten odér, co vás pohladí, ale poté vám zaleze do nosu hluboko jako červ. Odér, ve kterém se mísí svěží mořský vzduch s těžkou vůní něčeho nedefinovatelného. Je mi to nepříjemné. Vlastně nemůžu říct, že bych ten parfém běžně vnímal, ale právě proto, že to ve mně evokuje jakousi vzpomínku, se mi vrývá no nosní sliznice drsněji než bych očekával. Hlava v pootevřených dveřích se teď naklonila a kápě se sesouvá na stranu. Jsem zkoprnělý jako zajíc před vztyčenou kobrou a fascinovaně hledím do kočičích modrozelených očí. Ty oči znám! Jen teď ztratily nádech plachosti a vysílají do světa zvířecí signály moci. Jsou to oči ženy, dívky. Pohled ostrý jako laser mi propaluje mozek, ale je chladný jak led. Tajemná osoba si mě zkoumavě prohlíží. Jsem tak napjatý, že mi začínají brnět uši. V nose mě šimrá nepříjemná vůně.
Zavírám oči aaaa……………
Uživatelský avatar
De_Tourvel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 14 srp 2011, 11:41

Re: Damien a spol

Příspěvekod adela ankarova » 06 lis 2011, 13:57

De_Tourvel píše:Mathias

Sedíme s Mirem v autě. Jsem zkoprnělý hrůzou a bojím se pohnout. Zvenčí se ozývá tlumený šepot a praskání větví. Je to pouze přelud pramenící z mé vystrašené mysli, nebo se opravdu něco plíží v temnotách? Šmajda se nezdá být zaskočený. V šeru vidím jeho lesknoucí se oči. Nejsou to stoprocentně lidské oči. Jsou úzké , mírně šikmé a tmavou duhovkou nenásilně probleskuje žlutavá záře. Cítím vibrace, vibrace těla svého souseda. Mám husí kůži. Nevím , co sledovat dřív. Tajemný praskot zvenčí, nebo postavu blonďáka zkroucenou v podivném tranzu? Neznámo se mi zdá nebezpečnější.
Cvak …dveře napravo se otvírají. Mám hrdlo stažené, nemůžu křičet. Nemůžu se vlastně ani nadechnout. Za Mirovým ramenem se vynořuje obrys hlavy. Nevidím pořádně co je pod objemnou kapucí, která přepadává přeludu téměř po bradu. Jen tmavý pramínek vlasů, co se plazí po sutaně až téměř do pasu, jakoby neposedně vykukoval zpod látky. Do nosu mi proniká nenápadná vůně. Kde jen jsem se s ní už setkal? Znáte ten odér, co vás pohladí, ale poté vám zaleze do nosu hluboko jako červ. Odér, ve kterém se mísí svěží mořský vzduch s těžkou vůní něčeho nedefinovatelného. Je mi to nepříjemné. Vlastně nemůžu říct, že bych ten parfém běžně vnímal, ale právě proto, že to ve mně evokuje jakousi vzpomínku, se mi vrývá no nosní sliznice drsněji než bych očekával. Hlava v pootevřených dveřích se teď naklonila a kápě se sesouvá na stranu. Jsem zkoprnělý jako zajíc před vztyčenou kobrou a fascinovaně hledím do kočičích modrozelených očí. Ty oči znám! Jen teď ztratily nádech plachosti a vysílají do světa zvířecí signály moci. Jsou to oči ženy, dívky. Pohled ostrý jako laser mi propaluje mozek, ale je chladný jak led. Tajemná osoba si mě zkoumavě prohlíží. Jsem tak napjatý, že mi začínají brnět uši. V nose mě šimrá nepříjemná vůně.
Zavírám oči aaaa……………

:thumbup:
Uživatelský avatar
adela ankarova Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 964
Registrován: 27 čer 2011, 23:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Damien a spol

Příspěvekod Kaja » 06 lis 2011, 14:05

De_Tourvel píše:Mathias

Sedíme s Mirem v autě. Jsem zkoprnělý hrůzou a bojím se pohnout. Zvenčí se ozývá tlumený šepot a praskání větví. Je to pouze přelud pramenící z mé vystrašené mysli, nebo se opravdu něco plíží v temnotách? Šmajda se nezdá být zaskočený. V šeru vidím jeho lesknoucí se oči. Nejsou to stoprocentně lidské oči. Jsou úzké , mírně šikmé a tmavou duhovkou nenásilně probleskuje žlutavá záře. Cítím vibrace, vibrace těla svého souseda. Mám husí kůži. Nevím , co sledovat dřív. Tajemný praskot zvenčí, nebo postavu blonďáka zkroucenou v podivném tranzu? Neznámo se mi zdá nebezpečnější.
Cvak …dveře napravo se otvírají. Mám hrdlo stažené, nemůžu křičet. Nemůžu se vlastně ani nadechnout. Za Mirovým ramenem se vynořuje obrys hlavy. Nevidím pořádně co je pod objemnou kapucí, která přepadává přeludu téměř po bradu. Jen tmavý pramínek vlasů, co se plazí po sutaně až téměř do pasu, jakoby neposedně vykukoval zpod látky. Do nosu mi proniká nenápadná vůně. Kde jen jsem se s ní už setkal? Znáte ten odér, co vás pohladí, ale poté vám zaleze do nosu hluboko jako červ. Odér, ve kterém se mísí svěží mořský vzduch s těžkou vůní něčeho nedefinovatelného. Je mi to nepříjemné. Vlastně nemůžu říct, že bych ten parfém běžně vnímal, ale právě proto, že to ve mně evokuje jakousi vzpomínku, se mi vrývá no nosní sliznice drsněji než bych očekával. Hlava v pootevřených dveřích se teď naklonila a kápě se sesouvá na stranu. Jsem zkoprnělý jako zajíc před vztyčenou kobrou a fascinovaně hledím do kočičích modrozelených očí. Ty oči znám! Jen teď ztratily nádech plachosti a vysílají do světa zvířecí signály moci. Jsou to oči ženy, dívky. Pohled ostrý jako laser mi propaluje mozek, ale je chladný jak led. Tajemná osoba si mě zkoumavě prohlíží. Jsem tak napjatý, že mi začínají brnět uši. V nose mě šimrá nepříjemná vůně.
Zavírám oči aaaa……………


:thumbup:
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Damien a spol

Příspěvekod De_Tourvel » 06 lis 2011, 14:15

aaaaaaaaaaaaa..-.................hepčíííííííííííííííííííííííííííííí. Můj kých tříští tísnivou atmosféru jako světlice zahajující ohňostroj. Kočičí zraky mění cíl. Fixují se na rozšířené zřítelnice souseda a ten fascinovaně vystupuje z auta. Obě postavy jakoby se snad ani nedotýkaly země, mizí mezi stromy. Noční pochod doprovází salvy nesčetných kýchů, kterými zkrze nosní dírky vypuzuji vlezlou kolínskou.
Uživatelský avatar
De_Tourvel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 14 srp 2011, 11:41

Re: Damien a spol

Příspěvekod Kaja » 06 lis 2011, 15:23

De_Tourvel píše:aaaaaaaaaaaaa..-.................hepčíííííííííííííííííííííííííííííí. Můj kých tříští tísnivou atmosféru jako světlice zahajující ohňostroj. Kočičí zraky mění cíl. Fixují se na rozšířené zřítelnice souseda a ten fascinovaně vystupuje z auta. Obě postavy jakoby se snad ani nedotýkaly země, mizí mezi stromy. Noční pochod doprovází salvy nesčetných kýchů, kterými zkrze nosní dírky vypuzuji vlezlou kolínskou.

:)
Uživatelský avatar
Kaja Slovakia (sk)
 
Příspěvky: 11272
Registrován: 18 úno 2010, 12:04
Bydliště: Nitra

Re: Damien a spol

Příspěvekod Kotě » 06 lis 2011, 17:32

De_Tourvel píše:aaaaaaaaaaaaa..-.................hepčíííííííííííííííííííííííííííííí. Můj kých tříští tísnivou atmosféru jako světlice zahajující ohňostroj. Kočičí zraky mění cíl. Fixují se na rozšířené zřítelnice souseda a ten fascinovaně vystupuje z auta. Obě postavy jakoby se snad ani nedotýkaly země, mizí mezi stromy. Noční pochod doprovází salvy nesčetných kýchů, kterými zkrze nosní dírky vypuzuji vlezlou kolínskou.

Tak to je pěkná zápletka :lol: ....a blonďák nám mizí v lese. Tak uvidíme, kdy se zase vynoří :D
Uživatelský avatar
Kotě
 
Příspěvky: 2321
Registrován: 05 úno 2010, 22:49

Re: Damien a spol

Příspěvekod De_Tourvel » 01 zář 2012, 18:37

Sedím v autě půl hodiny a nic. Smajda se nevrací. Šustení stromů zní tak strašidelně, že se bojím stáhnout i okýnko. Křup křup. :shock: :shock: Praštivé zvuky přehlušily večerní dialog smrků. Mezi kmeny vidím prosvítat postavu. Je to člověk, ale oči mu blískají jako kyborgovi. Pane bože co mám dělat? Z oparu vystupuje nyní obrys zřetelněji. Ženský obličej jest obrýlen. Aha tak proto to blískání. Tep se mi uklidňuje. Blond hlava se mi cpe do okýnka. Já rozkurážený poznáním, že se nejedná ani o návštěvu z kosmu ani ze záhrobí, si troufám otevřít dveře. Pravda nejdřív jsem si přízrak spletl s Umou, ale tahle byla starší a měla přece jen menší přední frontu.
„Dobrý den paní“, zdravím jako slušně vychovaný chlapec, odkojený dědovými paperbacky o Mirkovi Dušínovi. „Hledáte něco nebo někoho?“ :?:
„Ztratila jsem v mlze směr. Auto se mi porouchalo. Nemohl byste mě prosím odvézt do nejbližšího města?“ v hlase je slyšet prosebný tón.. :?
Puk puk další praskot. Sakra práce, najednou si připadám jako na Václaváku. Z lesa vylézá plavý muž s kanystrem. Žena si zálibně mladíka prohlíží. V jejím pohledu je něco zvláštního, co odlišuje nezúčastněné zkoumání od záblesku poznání. Ano tahle žena evidentně blonďáka poznává. Vrtá mi to v hlavě a než stihnu poznamenat, že se jedná pouze o klon…má totiž kanystr a krk není opásaný obojkem z mého pásku…. Vrhá se mu kolem krku.
„Mirko můj, kde se tu bereš zlatko?“ :)
„Aaaaaaaaaaaaaaa“ :( střapatý kluk se vyděšeněně tlačí ke mně do auta.
„Máš benzín Klowiskone?“ otvírám nádrž.. :o
Mladík reaguje na jméno, které jsem mu dal před hodinou. „Jasně. Kdo je ta dáma?“ :?: :?:
„Popravdě nevím..“ :oops:
„Mirko nepoznáváš mě? Jsem paní Pája“ :!:
Pokud paní zná Šmajdu, měl by znát i Šmajda ji. Klowiskonův pohled je poměrně tupý a nenaznačuje, že by měl v hlavě naklonovanou mysl Mira Šmajdy. Tohle musím s Umou, Dodem a Bobem probrat až se opět setkáme: klonováním se sice Šmajdovo tělo zmnožilo, ale duše očividně není kopií. :idea: :idea:
Uživatelský avatar
De_Tourvel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 14 srp 2011, 11:41

Re: Damien a spol

Příspěvekod De_Tourvel » 02 zář 2012, 20:49

Doplňuji palivo a pitoreskní dvojice přešlapuje vedle mě. Vzájemně po sobě pokukují…paní Pája se starostlivě snaží Klowiskonovi odhrnout z čela neposedný pramen vlasů, který mu zcela zakrývá mírně šikmé vlčí oči. Klon ustupuje ustupuje a bác. Už se válí v mokré trávě. Mrská všemi čtyřmi končetinami ve vzduchu jako brouk hledající pevný bod. Žena natahuje ruku, chňapne ho za zápěstí a tahá zpět na nohy.
„Miro, co tu děláš? Kde máš kolegy?“ :?: :?: hladí ho po tváři.
„Je všechno v pořádku?“ přísně se otáčí a propichuje mě pohledem. :evil: :evil:
Tuším malér. Téhle dámě budu ztěží vysvětlovat relativitu lidského bytí, Uminy hodinky, Dodovy praktiky a jednotku kiliónů let.
Cosi mě náhle zalechtá na noze. Brýlatá žena uskakuje a pronikavě zapiští. U auta se totiž objevil vlk s nádhernou zlatou srstí. Smutným pohledem mě hypnotizuje a tiše kňučí, jakoby si stěžoval.
„Kde máš obojek krasavče?“ :( probírám se vlkovi v husté srsti na krku.
Klowiskon vítězoslavně natahuje krk a nabírá zpět ztracenou jistotu. Tuší, že teď nastala jedinečná šance upevnit svoji pozici…jeho originální předloha asi smilnila a přeměnila se zpět do zvířecí podoby. Klow se tedy chytá příležitosti. Naději vidí v ženě, před kterou ještě před minutou bojácně couval.
„Tenhle blázen mě unesl paní Pájo! Jste moje záchrana.“ 8) 8)
„Ty zmetku prolhaný!!! Že tě falešná huba nebolí“ :!: :!: :!: nervy mám na pochodu. S tím, že by se u klonu během pár hodin vytvořilo manipulativní jednání jsem nepočítal.
Pája se bojovně rozkročí a tělem zakrývá prolhaného naklonovaného fracka.
„Paní, paní myslete mozkem a ne tím, čím myslíváme my chlapi! Viděla jste, že se tento chlapík vrátil sám, dobrovolně. Copak by se takto choval unesený?“ :wink:
Žena je na vážkách, ale ani slepý by bohužel nepřehlédl fakt, že je oddaná osobě, která nosí jméno Miroslav Šmajda….Téhle sám, bez pomoci nevysvětlím, že Klowiskon, který je přesnou kopií Šmajdova vzhledu, Šmajdou není a naopak…že její idol mi sedí zkroušeně u nohou v rouše vlčím… :cry:
Uživatelský avatar
De_Tourvel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 14 srp 2011, 11:41

Re: Damien a spol

Příspěvekod ewilyn » 02 zář 2012, 23:00

tak Ta opat zacalo bavit pisanie :?: ...no vyborne :)
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Re: Damien a spol

Příspěvekod ewilyn » 04 zář 2012, 20:06

presuvam na ziadost samotneho autora do volneho pokecu....
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Re: Damien a spol

Příspěvekod De_Tourvel » 24 zář 2012, 00:01

Naposledy upravil De_Tourvel dne 24 zář 2012, 00:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
De_Tourvel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 14 srp 2011, 11:41

Re: Damien a spol

Příspěvekod De_Tourvel » 24 zář 2012, 00:02

„Co to má znamenat?“ Šlehla po mě paní Pája, držíc se v bezpečné vzdálenosti od vlka.
„Tomu byste nerozuměla. Jediné na co vás musím upozornit je fakt, že člověk, kterého tak usilovně bráníte, není ten pravý.“
Paní Pája zakoulela očima a otáčí se na Klowiskona. Zachytila jeho úšklebek nebo vidí stále jen lesk svého idolu?
„Kašlu na vás. Nemám sílu se obhajovat“ táhnu vlka za kůži na krku do auta. Cvak a už sedíme oba uvnitř. Žena středních let ani prolhaný blonďák se za námi nehrnou.
„Však si nech toho zkopírovaného kašpara“ volám na ni škodolibě, když pomalu vyjíždím na silnici.
Za tohle mě trojice lovců nepochválí, ale nehodlám nasazovat krk a pověst kvůli nepovedeným pokusům bláznivého tria, které se teď pravděpodobné válí v teple srubu.
Po pěti minutách jízdy zastavuji u krajnice. Nedá mi to. Znovu se prohrabuji zvířeti v srsti. Kde je můj opasek? Kam ho ten proklatý pes zašantročil? Jak to, že do lesa odkráčela lidská bytost a vrátilo se zvíře? Požil opět syrové maso? Kam zmizela postava v kápi? Zeptat se ho bohužel nemůžu. Myšlenky prosakující žlutýma očima jsem se zatím číst nenaučil.
Popravdě mám toho všeho po krk a nejraději bych šelmu vypustil do lesa a odjel daleko daleko od toho blázince.
Do vesnice, odkud jsme vlka prve dovezli, se mi vracet nechce, ale nic jiného mi nezbývá. Za lesem otáčím auto , nastavuji na Uminých hodinkách replay… 60 km/hodině, 100/km v hodině, 120, 160, 180. Mačkám třetí čudlík. Rozkládání pohybu do statických obrazů už začínám brát jako zcela běžnou záležitost. Obraz vlka se rozmazává..prásk….před očima se mi zatmělo, pevně se utahující pásy mě tlačí do sedadla ….a poslední, co si uvědomuju je bílá peřina, která se mi rozplizává do ksichtu....... :shock:
Uživatelský avatar
De_Tourvel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 14 srp 2011, 11:41

Re: Damien a spol

Příspěvekod Jarka » 26 zář 2012, 15:02

:thumbup: supeeer :D jen si musím najít čas a přečíst si to od počátku.
Uživatelský avatar
Jarka Czech Republic (cz)
 
Příspěvky: 1784
Registrován: 18 úno 2010, 10:49
Bydliště: ostravsko

Re: Damien a spol

Příspěvekod ewilyn » 26 zář 2012, 15:11

Jarka píše::thumbup: supeeer :D jen si musím najít čas a přečíst si to od počátku.


to ano, clovek uz trochu stratil kontinuitu, no je to vazne zaujimave :)
Uživatelský avatar
ewilyn
 
Příspěvky: 9254
Registrován: 05 úno 2010, 23:21
Bydliště: ako kedy :-)

Předchozí

Zpět na Volný pokec

cron